Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.12.2018

4 KROKY KE KRÁSNÉ A ZDRAVÉ PLETI

Každá žena touží po krásné, čisté a hebké pleti. Tento vysněný ideál přitom vůbec není nemožný, musíte jen vědět, jak se o pleť správně starat. Kolikrát denně pleť čistit? A čím? Přečtěte si odpovědi, které jsme pro vás sepsali do 4 jasných kroků.

Doplňky stravy

Pečovat o svou pleť musíte nejen zvenčí, ale také vnitřně. Proto začněte zavčasu užívat kolagenové doplňky stravy, kterým se také jinak říká elixír mládí. Vyvarujete se tím přibývajícím jemným liniím, jež se budou vinou vaším obličejem.

Jak často pleť čistit

To je opravdu důležité, protože na naši pleť i pokožku neustále působí okolní vlivy, které ji oslabují. Odstraňujte tedy nečistoty z pleti pravidelně, ideálně ráno a večer. Pleť čistěte až do hloubky, to znamená využívejte vícero čistících přípravků a nezapomínejte na zklidňující péči po ošetření pleti.

Pokud jste se daný den líčila, pak samozřejmě k péči o pleť zařaďte také proces odličování. Určitě nechoďte spát s make-upem a řasenkou. Vaše pleť tím velmi trpí. Nejprve se odličte, poté pleť očistěte, a nakonec jí dopřejte zaslouženou hydrataci například v podobě krému. K péči o pleť patří také hydratace rtů. Obzvlášť jestli ráda nosíte rtěnku, nezapomeňte si večer namazat rty pomádou, ať vám nepraskají.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Jak mít krásnou pleť? Osvojte si několik tipů

Jaké přípravky použít

Kdy čistit pleť už víte, jak by tedy měla vypadat vaše základní výbava? To závisí na typu vaší pleti. Ženy se sušší pletí, by měly využívat spíše krémovější přípravky, zatímco dámy se smíšenou a mastnou pletí více ocení produkty gelové. Určitě se vyhněte produktům, které obsahují alkohol, ty pleť vysušují. Příliš vhodné nejsou ani vysoce parfemované výrobky, mohly by vám způsobit alergii. Z konkrétních typů produktů se zaměřte na micelární vodu, která je vhodná na ranní očištění pleti i na večerní odlíčení. Před odchodem do práce vždy aplikujte denní krém. Ten vaši pleť chrání před venkovními nečistotami i před nepřízní počasí.

Večerní péči začněte odlíčením. Pokud máte pocit, že jsou odličovací tamponky málo vlhké, kupte si ty již navlhčené, nebo je před nanesením přípravku ještě lehce namočte do vody. Měkčí tamponky vaši pleť nepodráží. Nejprve odličte oči. Tamponky na víčka jen lehce položte, netlačte na oči. Oči odličte opravdu důkladně, ať se vám nepodráždí. Dále odličte make-up. Stírejte ho vždy směrem ven z obličeje. Opatrně odličte také rty. Poté použijte peeling nebo si dejte pleťovou masku. Nakonec pleť osvěžte tonikem, případně micelární vodou a naneste noční krém, který bude o pleť pečovat během spánku.

Co pleti (ne)prospívá

Určitě to neznáte, ale upřímně, dodržujete všechny následující zásady? Nejen péče o pleť ovlivňuje její vzhled a zdraví. Pokud často a ve velkém pijete alkohol, nemůžete se divit, že se vám pod očima tvoří kruhy a na obličeji máte červené flíčky z rozšířených cévek. Alkohol pleť navíc vysušuje. A to i zevnitř. Další velmi škodlivou potravinou je cukr. Cukr totiž ničí vlákna kolagenu, která jsou základem pevné a mladistvé pleti. Nadměrná konzumace sladkých jídel také vede k tvorbě nechtěných bílých pupínků. Stejný problém způsobují smažená jídla i umělými sladily nabité limonády. 

Co naopak pomáhá je kupříkladu zelený čaj. Obsahuje velké množství antioxidantů, které naši pleť chrání před volnými radikály. Dalším bojovníkem proti předčasnému stárnutí pleti je granátové jablko - opět plné antioxidantů a vitamínů. Jeho konzumací docílíte mladšího vzhledu pleti, protože látky obsažené v granátovém jablíčku zpomalují stárnutí buněk. Nezapomínejte ani na ořechy, extra panenské oleje a čistou vodu. Naše pleť musí být hydratována, a to nejen krémy ale i správným pitným režimem. Naučte se pít čistou vodu a možná budete překvapené, jak rychle uvidíte v zrcadle změnu k lepšímu.