Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
11.8.2021

PŘÍRODNÍ TIPY, JAK OMLADIT PLEŤ

Máte pocit, že se stárnutí začíná projevovat na vaší tváři? Že jemných linek na obličeji začíná přibývat rychlostí blesku a že už je ani na prstech jedné ruky nedokážete spočítat? Pak je načase pustit se do boje s fází, která v životě je sice zcela přirozená, ovšem přináší viditelné změny snižující lidské sebevědomí.

Nedovolte, aby vaši pleť vrásky naprosto zahalily. Vytaste přírodní zbraně, které minimálně zpomalí příznaky neodvratitelné životní fáze.

Vsaďte na kvalitní pleťové masky

Jedna vráska kolem očí, druhá kolem úst – a takto bychom mohli počítat každou jemnou linii na obličeji ještě dlouho. Aby se jejich počet nezvyšoval, nezapomínejte o pokožku i pleť kvalitně pečovat. Součástí správné péče jsou nejen produkty doporučované světovými dermatology, ale také pleťové masky neobsahující ani trošku alkoholu.

Při nakupování v drogeriích narazíte na celou spoustu takových produktů, ovšem nikdy si nejste jistí tím, jestli za danou cenu se koupě vyplatí. Přece jenom mluvíme o výrobcích, které sice mají zezadu vypsané složení, ale nikdy nevíte. Je to přesně to, co vaše pleť potřebuje? Nebo jsou mezi jednotlivými ingrediencemi i takové, které pleti spíše škodí a stárnutí jdou trochu naproti?

Proto si raději pleťové masky vyrobte doma. Vyplatí se vsadit na takové, které jsou z potravin obsahující kolagen, jenž stojí za elasticitou a pružností pokožky. Nejčastěji se vyrábí z okurek, vajíčka, zelí a medu, také z borůvek. Efektivní je i tradiční banánová maska. V každém případě je důležité je používat pravidelně, ať je efekt opravdu viditelný a znatelný na první pohled.

rays_blog_skin1

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Jak mít krásnou pleť?

Masáž obličeje umí zázraky

Je velmi zvláštní, že pokud nás bolí nohy, automaticky míříme na její masáž, kde nám je krásně prokrví a zamezí bolestem. Podobně reagujeme ve chvíli, kdy se probudíme s pekelnou bolestí zad. Svalové napětí uvolníme také díky rukám maséra. Jenže proč nepodstoupíme stejný krok, pokud nás trápí naše pokožka a pleť? Masáže mají pozitivní dopad i na stav naší tváře, proto si dopřejte alespoň tu rychlou.

Obličejové svaly jsou dokonce daleko citlivější než ty zádové nebo svaly dolních končetin. A bohužel jsou tím pádem daleko rychleji ovladatelné a ovlivnitelné psychickým napětím nebo škodlivými látkami, které ji dobývají zvenčí. Aby došlo k uvolnění napětí a zahnání stresu, který taktéž stojí za vznikem vrásek, jakákoli masáž se zklidňujícím krémem je skvělý nápad. Poté si vždy obličej omyjte studenou vodou.

Cviky na povislé části obličeje

Připadáte si někdy jako buldok čili trápí vás povislé brady, které přímo navazují na krk? Zatímco v některých případech za to může dědičnost, v jiných jen to, že se z vaší pleti ztrácí kolagen opravdu výrazně a velmi rychle. Abyste zamezili těmto efektům, je zapotřebí s obličejem trochu cvičit. Existují speciální pohyby krkem nebo obličejová cvičení, případně si postačí masírovat ty oblasti, které bradu a krk spojují.

Při mazání obličeje se doporučuje pokožku pnout směrem vzhůru, a naopak nepodporovat její povislý vzhled tahy dolů.

rays_blog_skin2_massage

I jídlo má na obličej vliv

Co stojí ještě za zmínku a co nám pomůže omladit pleť jsou potraviny. Správná skladba vašeho jídelníčku je klíčová nejen pro pevné zdraví a štíhlou postavu, ale také pro mladě vypadající pokožku. V ideálním případě jezte dostatek zeleniny a čerstvého ovoce. Pokud vám v klasické formě nechutnají nebo jste takto vypadajícího ovoce už přejedení, udělejte si domácí šťávy.

Co pleti naopak velmi škodí jsou smažené a mastné, obecně tedy nezdravé pokrmy. Nesmíme zapomenout na alkohol dávající pleti takovou nezdravou barvu. Raději svou pozornost upněte na obyčejnou vodu, která je klíčem k úspěchu.