Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
18.7.2021

VODA, ŽIVOT A SLADKÝ ZABIJÁK

Voda znamená život… skutečný život, je jeho nositelkou i dárkyní na mnoha úrovních. Bez vody ŽIVOT nemůže existovat. Všechny živé organismy člověka nevyjímaje z převážné části obsahují vodu. Právě voda je hlavním elementem, který nás tvoří, který námi koluje a vyživuje.

Samotnou planetu Zemi z převážné části pokrývá voda. Celkový oceán kapalné vody tvoří 70 %, stejně tak jako lidské tělo je ze 70 % tvořeno vodou. Dokonalý symbol toho, jak je náš lidský mikrokosmos spojen s makrokosmem. A přesto v posledních desetiletích vzrostla móda pití sladkých nápojů, které našemu organismu na mnoha úrovních škodí.

Voda a její důležitost pro lidský organismus

Voda představuje základní bio-informační prvek celé přírody a zahrnuje přirozeně i lidské tělo. Přenáší v lidském těle živiny, které se s přijatou potravou dostávají na správná místa, to znamená do buněk, mozku a svalů. Bez vody bychom se nemohli pohybovat ani dýchat, protože voda zabezpečuje vše, co se uvnitř nás odehrává. Voda je nejdůležitější složkou lidského organismu, tvoří více než 95 % všech molekul v těle člověka. Ostatní molekuly, jako jsou bílkoviny, vitamíny, minerály, stopové prvky, tuky apod. jsou v těle zastoupeny necelými 5 %. Většina lidí se zabývá především výše zmíněnými 2 až 5 % a často zapomíná na nejdůležitější a největší část lidského těla – na kvalitu používané a přijímané vody. Voda je základní stavební látkou celého těla, z metabolického pohledu zajišťuje správnou funkci všech procesů a orgánů v těle, jako např. termoregulační procesy, odvod toxických látek, usnadňuje trávení, celkovou regeneraci organismu atd.

Rays water

 

Voda je vzácná

V naší západní společnosti ovlivněné desítky let trvajícím blahobytem se stala voda něčím naprosto obyčejným, co je nám stejně dostupné jako vzduch. Můžete si jí koupit takřka kdekoliv a kdykoliv. Nikdy o ní není nouze. K čemu to však vedlo? Ztratili jsme k vodě vztah. Snad kromě zemědělců jsme přestali její důležitost vnímat. Jak vám také může skutečně záležet na něčem, co vám bez omezení teče z kohoutku? Ale stačí se přesunou na místa, kde je vody nedostatek a rázem pochopíte, že voda je skutečně vzácná. V naších podmínkách se zdá být voda neomezeným zdrojem, a přitom jen necelé 1 % z celkové vody na naší planetě je pitné. Nejenže jsme ztratili ze zřetele, že čistá voda nepředstavuje neomezený zdroj, navíc jsme čistou vodu vyměnili za nejrůznější náhražky, které se sice z převážné míry z vody skládají, ale současně obsahují látky, které její úžasné účinky ruší, nebo zcela znehodnocují. V posledních desetiletích můžeme pozorovat, jak vznikají nejrůznější druhy nápojů obohacené zejména o cukry a mnohé chemické sloučeniny, které pro náš organismus nejsou přirozené.

izzy-gibson-xqFCy9AbHP4-unsplash

 

Slazené nápoje – pomalá zkáza těla i mysli

Každý by si měl uvědomit fakt, že více než 70 % všech látek obsažených ve vodě a v nejrůznějších komerčních nápojích, se dostává touto cestou přímo do krevního oběhu, následně do všech orgánů v těle. Naprosto nevhodné jsou pro lidský organismus nápoje, které obsahují cukry, umělá sladidla a další umělé a chemické látky. Tyto nápoje navíc postrádají jakoukoliv výživou hodnotu. Začít můžeme hned u ústní dutiny. Slazené nápoje obsahují nejen spoustu cukru, který reaguje s bakteriemi zubního plaku a produkuje škodlivé kyseliny, které rozkládají zubní sklovinu, ale také kyselinu citrónovou a uhličitou, které způsobují eroze zubů. Po vypití nápoje v ústech zůstane kyselé pH ještě 45 minut. A tím to nekončí. Mnohé studie a důkazy z praxe ukazují, že tyto nápoje poškozují játra, zvyšují naši agresivitu, urychlují stárnutí, podporují obezitu, vedou k předčasné pubertě, ničí naše kosti a způsobují osteoporózu, mohou vést k nemoci ledvin, způsobují závislost, která je srovnatelná v jistých parametrech se závislostí na heroinu nebo pervitinu. A tím rizika nekončí. Celá řada vědeckých studií prokázala souvislost mezi pitím slazených nápojů a vznikem cukrovky, srdečních chorob a dokonce rakoviny. Svou negativní roli také hrají v oblasti plodnosti, která se v západním světě právě vlivem životního stylu neustále snižuje. Mnohé studie ukazují, že pouhé vypití jedné plechovky slazeného nápoje snižuje plodnost o 20 až 25 % u žen i mužů. Slazené nápoje nemají negativní vliv jen na vaše fyzické zdraví, ale také na zdraví duševní. Pití těchto nápojů je spojováno s depresí, zhoršenou pamětí, poruchami učení (např. ADHD), zvýšeným rizikem demence a Alzheimerovy choroby. Přemíra cukru a chemických látek jednoznačně mění a ničí mozek.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: KOLAGEN…KRÁSA (Z) OCEÁNU

Rays and water (1)  

Pečlivě si vybírejte

Celý život si vybíráme, a právě naše každodenní volby ovlivňují zásadně naše životy. Volba našeho životního stylu se týká také tak obyčejného procesu, jako je přijímání tekutin. Vybírejte pečlivě! Pečlivý výběr složek je také hlavním principem našich elixírů, které obsahují pouze látky, které jsou pro naše tělo nejen přirozené, ale současně ho pozitivně ovlivňují na všech jeho úrovních, tzn., že jsou blahodárné pro fyzické, mentální i duševní zdraví. Součástí filozofie naší značky je poskytnout tělu jen to nejlepší a v tomto duchu vznikají i všechny naše produkty, které neobsahují zbytečné cukry. Sladkou chuť zajišťuje pouze stévie, která má oproti běžným sladidlům naopak řadu benefitů. Stévie je listnatá rostlina a 100% přírodní sladidlo bez jakéhokoliv obsahu kalorií. Od běžného rafinovaného cukru nebo jiných sladidel se stévie odlišuje zejména v tom, že neohrožuje zdraví člověka, naopak reguluje hladinu glukózy, čímž podporuje zdravou funkci slinivky a nevyčerpává ji. Dokonce při dlouhodobém používání má příznivý vliv na snížení krevního tlaku.