Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.11.2020

ANTIOXIDANT KARNOSIN OCHRÁNÍ BUŇKY A UDRŽÍ VÁS DÉLE MLADÉ

Látka se silnými antioxidačními účinky, karnosin, se v lidském těle běžně vyskytuje. Kromě udržování stabilního pH v buňkách také pomáhá zakročit proti volným radikálům. Doplňovat ji můžete i ze stravy, ale výživový doplněk se postará o její lepší vstřebatelnost.

Kde Karnosin najdeme?

V našem těle se tato látka, složená z aminokyselin, objevuje nejhojněji ve svalech a také v játrech i některých částech mozku. Slouží jako jeden z nejmocnějších anti-ageingových doplňků, a proto se vyplatí začít ji včas doplňovat. Přirozeně ji přijímáme ve stravě – v mase, rybách a vejcích. Karnosinu se však prostřednictvím běžných pokrmů vstřebává jen minimální množství, proto jsou efektivnější doplňky stravy.

S Karnosinem nestárneme?

Funkcí zastává karnosin více. V první řadě se stará o stabilizaci hladiny pH uvnitř buněk. Dále je ochranným štítem buněk před volnými radikály a oxidací DNA. Vlivem té bohužel mohou vznikat závažná onemocnění včetně srdečních a cévních chorob, diabetu i rakoviny. Karnosin tvoří nedílnou součást procesu zpomalení stárnutí. Také má za úkol redukovat nechtěnou glykaci, která může být příčinou stárnutí a také zhoršování či pokročení chronických onemocnění včetně diabetu, Alzheimerovy choroby nebo artritidy. Proto se doporučuje jeho podávání zejména ve starším věku, kdy zlepšuje a zkvalitňuje hybnost kosterní svaloviny.

Karnosin je i pro mladé

Karnosin však zdaleka není jen látkou pro ty, které trápí problémy spojené s věkem. Oblibu si našel u sportovců, protože napomáhá zvětšování svalového objemu. Pozitivní účinky má také na podporu růstu vlasů. Údajně má na svědomí i lepší a kvalitnější spánek. Dopřejte svému tělu delší mládí… Karnosin vám na této cestě bude maximálně nápomocný.