Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
31.8.2021

BABSKÉ RADY, JAK ZATOČIT S VRÁSKAMI V DEKOLTU I NA OBLIČEJI

Stárnutí se projevuje na mnoha místech na těle. První jemné linie můžeme evidovat v okolí očí, ale také na čele, v okolí úst a bohužel také na dekoltu či na nohou, kde se začíná objevovat nehezká celulitida. Jak s tímto problémem naložit?

To vše má na vině nedostatek kolagenu, respektive vytrácející se kolagen z těla. Bílkovinu, jež stojí za pružností a elasticitou pokožky, proto musíme doplňovat, a to už od pětadvaceti let. K tomu všemu vyzkoušejte babské rady, které budou skvělou podporou produktu anti-age.

Spěte na zádech a s rukama pod hlavou

Věděli jste, že spánkem trávíme až třetinu svého života? Bylo by bláhové si myslet, že se během této činnosti, na kterou se prakticky denně těšíme nic neděje. Naopak. Dochází k velkému množství změn, které se projevují i na obličeji.

Nejhorší výsledky zpravidla evidujeme ve chvíli, kdy se probudíme po noci strávené na boku nebo na břiše. V takovém případě naše pokožka i dekolt čelí náporu polštáře a ostatních textilií, kvůli nimž je například obličej celý zmuchlaný. Proto se doporučuje spát na zádech, abychom tím předcházeli vzniku nehezky vypadajících vrásek.

Dermatologové často doporučují zvyknout si spát na zádech s rukama za hlavou na polštáři. I když bude těžké udržet se v této poloze, už za pár týdnů uvidíme rozdíly. Aby nám nedělalo tak velký problém spaní v této poloze, je dobré si pod kolena umístit polštář. Dojde nejen k vyrovnání těla, ale také se zlepší průtok krve a odezní bolest kloubů, která nás možná už nějaký ten pátek sužuje.

rays_blog-wrinkles_1

Správná matrace je nutnost

A když už jsme u toho spánku, neměli bychom zapomínat na matraci, která je nutností. Měkká matrace je možná pohodlná, ale není tou nejlepší volbou. Bylo vědecky prokázáno, že pomyslnou trefou do černého jsou spíše tvrdé a pružné matrace, které navíc ocení i páteř. Opět dojde ke zlepšení průtoku krve, což je milý bonus.

Samozřejmě i tento příklad vede k zamezení vzniku vrásek, které nás tak nebudou sužovat tak brzy.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Už i naše babičky věděly, jak je pitný režim obecně velice důležitý. I proto se snažily hydratovat, hydratovat, hydratovat. Poté bylo zjištěno, že nejen vnitřní hydratace je zapotřebí, ale že bychom neměli opomínat ani tu vnější. Proto zakomponujme do svého denního rituálu i mastičky a krémy, které v sobě nemají ani špetku alkoholu (ten má zase opačnou tendenci, a sice spíše vysušuje obličej).

Hydratovat pokožku bychom měli předtím, než ulehneme ke spánku. Je však dobré mazat obličej i během dne. Přece jen vědecká zkoumání mluví jasně. Říkají, že až devadesát procent případů čelí předčasnému vzniku vrásek z důvodu dehydratace.

rays_blog-wrinkles_2

Pomoct může i jedlá soda

Věděli jste, že velkým pomocníkem je také “obyčejná” jedlá soda? Ta dokáže revitalizovat vaši pleť, celkově ji očistit a také stimuluje regeneraci nových kožních buněk. Můžete si z ní vytvořit například peeling. Důležité je vždy ji smíchat ještě s jinou ingrediencí. Samotná se používat nedoporučuje.

V ideálním případě ji smíchejte třeba s vaší oblíbenou domácí pleťovou maskou. Ta může být tvořena jedlou sodou a bílým jogurtem. Při pravidelném používání umí pleť nejen krásně zpevnit, ale také zjemnit na dotek.

Doplňujte vitamin E

Nejen kolagen, ale také vitamin E je zapotřebí doplňovat do těla. Zatímco vitamin C podporuje přirozenou tvorbu zmiňované veledůležité bílkoviny, vitamin E zase napomáhá regenerovat pleť, vylepšuje její tón, navíc napíná obličejové kontury. Jeho úkolem je také zmenšit viditelné vrásky.

Buďto lze do svého jídelníčku přidat potraviny, které jsou na vitamin E bohaté, nebo se při výběru kosmetických produktů dívejte na složení a vybírejte ty, které vitamin E obsahují.