Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.9.2020

BROMELAIN VYLÉČÍ ČERSTVÉ I STARÉ RÁNY

Přírodní enzym bromelain se nejčastěji vyskytuje v rostlinách, konkrétně v ananasu. Vlastní je ale také lidskému tělu, jen v menším množství. Tak jako většinu látek i bromelain však tělo s postupujícím věkem vytváří méně, proto je vhodné ho doplňovat, abychom se nadále mohli těšit nejen zdravé a mladistvě vypadající pokožce.

Co bromelain dělá

Jedná se o enzym, který umí štěpit bílkoviny. Jelikož bílkoviny jsou hlavní stavební látkou mnoha částí našeho těla včetně kůže, podkoží, šlach, cév i svalů, je nesmírně důležitý. Jakmile totiž dojde k poranění, bromelain dokáže poškozenou tkáň vyhledat a napomoci její obnově opět na zdravou. Poradit si dokonce umí i s vážným poraněním jako jsou popáleniny, pooperační stavy nebo střelné rány.

Lékařské studie potvrdily, že bromelain zabraňuje zánětu, a tak snižuje pravděpodobnost zanícení rány. Zvyšuje průtok krve v oblasti rány a tím pádem také koncentraci kyslíku. Umí aktivovat růstové buňky, které se postarají o obnovu poškozené tkáně. Hojení je následně rychlejší. Na poraněném místě časem potom na pokožce nezůstávají při správném fungování bromelainu často žádné stopy po poškození.

Další z pozitivních vlastností tohoto enzymu je schopnost snižovat otoky. Dokáže tak pomoci s nepříjemnými otoky zejména kolem očí, které s přibývajícím věkem nebo nevyspáním trápí mnoho lidí. Fungovat bude ale také na otékání rukou nebo nohou, které často znepříjemňuje cestování nebo běžné teplé letní dny.

Prevence srdečních chorob

Další z důležitých schopností bromelainu je jeho pozitivní vliv na krevní destičky. Tento enzym zabraňuje jejich shlukování, čímž snižuje riziko, že dojde k trombóze. Doporučuje se tedy užívat také jako prevence srdečních chorob.

Když bromelain tělu chybí

Se stářím však produkce bromelainu přirozeně klesá. Výsledkem je, že v našem těle zůstávají zbytky zničených buněk, které se nedokážou už dokonale zahojit a pokožka ztrácí svůj mladistvý vzhled. Bromelain je vhodné doplňovat nejen preventivně, ale i při úrazech, kdy tělo jistě uvítá naši podporu v procesu hojení ran. Začít s užíváním bromelainu má smysl i u starších ran. Tento schopný enzym si najde v lidském těle poškozenou tkáň, kde je potřeba, a právě tam začne pracovat. Nehledě na dobu, která od poškození uplynula.