Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
21.6.2022

CELULITIDA A KOLAGEN

Trápí vás celulitida neboli pomerančová kůže? Ačkoliv se to tak nemusí zdát, celulitidou trpí až 90% žen nehledě na věk nebo váhu. Za jejím vznikem stojí spousta faktorů a obzvláště problematické partie, jako jsou stehna, boky a pozadí, vytváří právě nechtěné hrbolky a důlky. Naše obavy se stupňují v jarních a letních měsících, kdy je naše kůže mnohem více na očích nám i našemu okolí. Můžeme tedy na celulitidu vyzrát?

Jak celulitida vzniká

Celulitida je často označována také jako pomerančová kůže kvůli „hrudkovému“ vzhledu, za kterým stojí škodlivé látky, jež tělo nebylo schopné odbourat. Tyto látky se hromadí v tukových buňkách v podkožní tkáni složené z kolagenových a elastinových vláken. Tento tlak na kůži zevnitř nakonec způsobí deformaci na povrchu. Je nutno dodat, že existuje mnoho faktorů, které tento děj podporují, a to například genetika, hormony, nedostatečný pohyb a špatné návyky stravování.

Jak souvisí kolagen s celulitidou

Kolagen typu I a III prokazatelně posiluje a hydratuje kůži, ale protože se vytrácí z těla již po 25. věku, pojivová tkáň není schopná tak rychlé regenerace a kůže ztrácí svou pružnost. Proto není příliš odolná proti tlaku tukových buněk na pojivovou tkáň a vyústí v povrchovou deformaci – celulitidu. 

Jak na ni vyzrát

Trpělivost a péče nejen zvenčí, ale především zevnitř jsou základem v boji proti celulitidě. Je potřeba podpořit krevní oběh, lymfatický systém a nechat tělo regenerovat. Níže najdete několik návyků, které by měly být na denním pořádku pro zmírnění či odstranění celulitidy:

  1. Pitný režim – Dostatek tekutin, nejlépe neslazených nápojů či bylinných čajů, rozproudí krevní oběh a průtok lymfy. Škodlivé látky se odplaví z těla a vaše pokožka bude hydratovaná. 
  2. Pravidelný pohyb – Nemusíte být vrcholový sportovec, abyste zatočili s celulitidou. Pohyb, ať už je to rychlá chůze, power jóga nebo běh v přírodě, by měl být zahrnut do denních aktivit. Zvlášť u sedavé práce je nutné svaly pravidelně protahovat, aby se lymfatický systém a krevní oběh uvedly do rychlejšího chodu.
  3. Vyvážená strava – Zdravé stravovací návyky jsou důležité pro celkové fyzické i psychické zdraví. Do jídelníčku zařaďte kvalitní bílkoviny, vlákninu, vitamín C a omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které podpoří redukci tuku a tvorbu kolagenu.
  4. Masáže – Stimulování oblastí pomerančové kůže střídavým proudem teplé a studené vody pomůže kůži prokrvit a zpevnit. Také masáží například domácím peelingem z olivového oleje a kávových zrn dochází k regeneraci pokožky a zlepšení metabolismu.
  5. Spánek a odpočinek – Síla odpočinku může být často podceňována mnohými z nás. Téměř každý den zažíváme nějakou formu stresu, který dostává naše tělo do psychického napětí a zvyšuje množství toxinů v těle. Dopřejte si dostatečné množství spánku a relaxace pro regeneraci těla i mysli.
  6. Kolagen – Doplňování kolagenu je neinvazivní způsob, jak zmírnit celulitidu zevnitř. Při výběru sáhněte po hydrolyzovaném kolagenu typu I a III, který je lépe vstřebatelný a je pro naše tělo efektivněji využitelný. Tento druh kolagenu najdete například v našem Rays Anti-age elixíru, který je obohacen i o vitamín C, kyselinu hyaluronovou a další tělu prospěšné látky.

I když my ženy vidíme každou nedokonalost na našem těle a máme potřebu jej napravovat, nezapomínejme na to, že každé tělo je jedinečné a krásné. Maličkosti, které považujeme za „chyby“ můžou jiní považovat za přednosti. Proto buďme k sobě i svému tělu laskavé.