Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
26.7.2021

CHYBY, KTERÝCH SE DOPOUŠTÍME V PÉČI O PLEŤ

Pleť je nepochybně naší vizitkou, a pokud je jakkoliv nevzhledná či zanedbaná, všimne si toho na první pohled každý kolemjdoucí. Některých prohřešků vůči pleti se ale možná dopouštíme i nevědomky a napáchané škody pak nenapraví ani nejdražší kosmetika. Které to jsou?

Absence přípravků na opalování

Máte za to, že se na sluníčku nikdy nespálíte, takže není důvod mazat se přípravky na opalování? Nebo přípravky používáte až v krajním případě, kdy se vysloveně sluníte na dovolené? Pak děláte velkou chybu. Bez ohledu na typ pleti je vhodné pokožku chránit před slunečním zářením, a to i při procházkách nebo jakémkoliv pobytu venku, pokud svítí slunce a vy nejste zahaleni. Jedině tak můžete předcházet vzniku vrásek, stařeckých skvrn, ale třeba i vážnějších kožních onemocnění. Partiemi, které si zaslouží největší pozornost, je přitom obličej, dekolt, ramena a ruce.

Zanedbání péče o pleť

Častým prohřeškem je absence péče o pleť, nebo její nedostatečný rozsah. Pleť by měla být ošetřována každý den, a to především v podobě hydratace a čištění. To byste neměli vynechávat žádný večer. Od věci není ani aplikace přípravků proti stárnutí pleti, případně výživových produktů dle typu vaší pokožky. Doporučujeme také začít s užíváním produktu Rays anti-age po překročení hranice pětadvacátého roku.

Péče o pleť

Přílišná starostlivost

Opačným extrémem je pak přílišná péče o pleť, která pokožce rovněž neprospívá. Například příliš časté čištění pleti vede velmi rychle k odstranění vrchní vrstvičky mazu, což zapříčiní uvolňování dalšího mazu. Následně může dojít k ucpávání pórů, akné a černým tečkám. Pleť by se proto neměla čistit častěji než dvakrát denně.

Neodlíčený make-up

Obrovským prohřeškem vůči pleti je neodličování make-upu na noc. A tím myslíme skutečné odlíčení pomocí odličovacích prostředků, nikoliv zběžné opláchnutí vodou. Pouze pomocí odličovacích přípravků totiž odstraníte z pleti skutečně všechny nečistoty i kosmetiku a umožníte pleti během noci si odpočinout a zregenerovat se. V opačném případě hrozí brzký vznik vrásek i kožních nedokonalostí. Odličování by ale zároveň mělo být vždy jemné a šetrné – žádné drhnutí tamponky a podobně.

Neodlíčený make-up

Monotónní volba i časté experimenty

Přestože každé pleti vyhovuje jiný přípravek, a hledání toho pravého vám dost možná zabralo spousty času, není vhodné používat následně roky tytéž prostředky. Alespoň čas od času je dobré aplikovat produkt i s jinými aktivními látkami, aby byla péče o pleť pestřejší a vyváženější. Základ péče by ale skutečně měl zůstávat vždy stejný – přizpůsobený typu vaší pleti i jejím potřebám. Příliš časté experimenty a změny kosmetiky jsou druhým extrémem, který pleti také nijak nesvědčí.

Častý peeling

Peeling je skvělým způsobem, jak pleť opravdu aktivně zbavit odumřelých povrchových buněk, pročistit ji a oživit. Nic se ale nesmí přehánět. Při častém používání peelingu dojde rychle k poškození povrchu kůže, která pak ztrácí svou elasticitu a hebkost. Zejména hrubé scruby a koncentrované enyzmatické peelingy proto nepoužívejte častěji, než jednou týdně.

Častý peeling

Neznalost vlastní pleti

Možná jste doposud neměli pocit, že byste se měli svou pletí nějak zabývat nebo pro ni vybírat speciální přípravky. I to ale může být chybou. Pokud používáte univerzální přípravky, zatímco by vaše pleť potřebovala specializovanou péči, nebo dokonce používáte přípravky na zcela jiný typ pleti, než jaký je ten váš, pleť zbytečně zatěžujete a její stav zhoršujete. Vhodné je zajít si alespoň jednou za čas na diagnostiku pleti, kde vám odborníci prozradí vše o vaší pleti a doporučí i vhodnou péči.

Nesprávné pořadí

Možná jste si nechali odborně diagnostikovat pleť, nakoupili speciální kosmetiku na míru, pravidelně ji používáte, a přesto výsledek není úplně optimální. Pak by mohl být zakopaný pes v nesprávném použití. I aplikace pleťové kosmetiky má totiž svá pravidla. Pokud jde o přípravky na obličej, roli hraje i pořadí. Jako první by se vždy mělo nanášet sérum, následně krém na okolí očí a teprve na konec klasický denní i noční krém.