Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.11.2019

CO JE TO HYDROLYZOVANÝ KOLAGEN?

Není tajemstvím, že ve vodě nerozpustná bílkovina jménem kolagen se z těla začíná po třicátém roce života vytrácet (někdy se uvádí, že ke ztrátě důležité látky dochází už o něco dříve). Tento proces se zrychluje s našimi návyky, jako je například kouření, a velmi brzy jeho následky evidujeme. Nejenže pleť postrádá svou původní elasticitu, jakou disponovala v mládí, ale také nás bolí klouby a vrásky už nemůžeme spočítat na prstech jedné ruky. Řešením je kolagen doplňovat. V ideálním případě vsaďte na hydrolyzovaný kolagen, který je tou nejlepší volbou.

Co je to hydrolyzovaný kolagen?

Pokud jste v minulosti pátrali po kolagenu, který byste doplňovali do svého těla, možná jste na hydrolyzovanou alternativu už narazili. Mluvíme o kolagenu, který je snadněji přijatelný pro lidské tělo. Díky hydrolýze se s kolagenem nebude organismus příliš dlouho trápit, jeho rozklad bude velmi snadný a veškeré prospěšné benefity se efektivněji do těla vstřebají.

Jelikož mnohé verze kolagenu jsou pro lidský organismus jenom stěží stravitelné, díky užívání toho hydrolyzovaného svému tělu trochu pomůžete. Jedná se jinými slovy o štěpený kolagen, ze kterého si tělo dokáže vzít maximum právě díky jeho velmi jednoduché a rychlé vstřebatelnosti.

Hydrolyzovaný kolagen je skvělý hlavně na pleť. Dokáže jí totiž dodat potřebné živiny, které jsou velmi důležité pro její regeneraci. Podobné pozitivní účinky má i na chrupavky a klouby, jež s postupem let také chátrají a které je zapotřebí s plynoucími léty taktéž povzbudit.

Další benefity hydrolyzovaného kolagenu

I když se k nám kolagenové doplňky (včetně hydrolyzovaného kolagenu) dostaly teprve v osmdesátých letech, seznam jejich výhod už zaplňuje několik stránek. Jak již bylo zmíněno, hydrolyzovaný kolagen vrací pevnost a pružnost pokožce a prospívá chrupavkám a kloubům. Jenže tím tento seznam teprve začíná!

Jelikož je kolagen součástí mnoha částí lidského těla, umí v mnoha případech pomoct. Jeho úkolem je zpomalit stárnutí, ochránit zdravé kosti a podpořit také růst svalů. Bylo prokázáno, že velkou část svalů tvoří právě kolagen, který se podílí na jejich správném fungování.

Aby byl seznam kompletní, stojí za zmínění říct, že tato ve vodě nerozpustná bílkovina má velmi kladný vliv na srdce a celý kardiovaskulární systém. Přispívá nejen k redukci ztuhnutí tepen, ale také ke snížení LDL cholesterolu.

Zdravotních účinků bude ještě více

Stále však probíhají výzkumy zabývající se tím, jak hydrolyzovaný kolagen lidskému tělu prospívá. Dalo by se konstatovat, že zdravotních účinků této látky, kterou bychom měli po třicátém roce života aktivně doplňovat do těla, bude ještě více.

Řada z nich, které uživatelé kolagenu evidují, nejsou vědecky podložené a očekává se, že potvrzeny v blízké budoucnosti budou. Máme na mysli pozitivní vliv na nehty, vlasy a dobré trávení či dobrý vliv na náladu a úzkost.

Začněte s aktivním užíváním kolagenu ještě dnes

Jelikož se kolagen z lidského těla s postupem let vytrácí, nečekejte na to, až se na obličeji začnou vyskytovat první vrásky. Předcházejte jim stejně jako nesnesitelné bolesti kloubů, jež se s příchodem staršího věku také dostavuje. Začněte doplňovat kolagen ještě dnes a anulujte věci, které mají vliv na jeho rychlejší vytrácení.

Bylo zmíněno, že jedním z faktorů výrazně zrychlujícím ztrátu kolagenu je kouření. Na vině mohou být i jiné špatné návyky a zlozvyky, které jsme si za poslední dobu vypěstovali. Patří sem špatná strava, která není bohatá na tělu prospěšné látky a živiny. Za zvýšenou ztrátou důležité látky může stát i nadměrná konzumace cukru, který je možné nahradit ovocem či zeleninou. A samozřejmě musíme zmínit nedostatek spánku – i ten výrazně zvyšuje rychlost, s jakou kolagen z těla mizí.

Podle řady odborníků se každým rokem ztratí z těla kolem jednoho procenta kolagenu. Vše začíná ve třiceti, ale vlivem špatného a nezdravého životního stylu může k tomuto kroku dojít už ve dvacátém roce života. Nemávněte nad doplňováním kolagenu rukou a začněte s podporou svého zdraví už dnes.