Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.7.2019

CO NA VRÁSKY KOLEM OČÍ?

Vrásky – zatímco ty od smíchu kolem úst nám příliš nevadí, vrásky v okolí očí nám vadí až příliš. Důvodem je možná stárnutí, na které poukazují. I když jsou linky mnohdy jen patrné a velice jemné, řada žen se už v tomto stádiu pouští do boje. Dámy zkrátka nemají rády, když jde stárnutí vidět, proto sahají po krémech a mastičkách, jež jim slibují zázraky. Lepší by bylo, kdyby se sáhlo po Anti Age produktech, které mají boj proti vráskám doslova v popisu práce. Je však vícero způsobů, co na vrásky kolem očí platí.

Nejdříve doplňte kolagen

Jak již bylo zmíněno, prvním krokem, který uděláte v boji proti vráskám, jsou Anti Age produkty. V ideálním případě by se mělo jednat o elixíry mládí a podobné kolagenové doplňky, které doplní tolik potřebnou bílkovinu. Kolagen se totiž po pětadvacátém až třicátém roce života začíná z těla vytrácet, což má za následek právě přibývající vrásky kolem očí a další příznaky stárnutí, jež ženám tolik snižují jejich dlouho nabývané sebevědomí.

Při výběru kolagenových doplňků zaměřte svou pozornost na ty, které jsou přírodní a které jsou zároveň dobře stravitelné. Pokud se snadno vstřebají, tělo s jejich zpracováním nebude mít problémy a vytěží z nich maximum. A přesně toho chcete dosáhnout.

Pokožku hydratujte

Co na vrásky kolem očí nebo pod očima? Pokud vás trápí dlouhé, táhlé a bohužel i hluboké linie na obličeji, které přidávají na věku, je načase pokožku hydratovat. Najděte si takové kosmetické produkty, jež jsou doporučovány dermatology. Nesahejte po těch, které slibují hory, doly. Dermatologové vědí, co funguje.

Hydratace pokožky je důležité jak zevnitř, tak zvenčí. Zatímco s venkovní stranou si poradí zmiňované mastičky či krémy, o vnitřní stránku se musíte postarat sami. Pamatujte proto na dostatečný pitný režim, který je klíčem nejen k mladě a svěže vypadající pokožce, ale také ke štíhlé linii. Pokud bude voda obohacená o vitamín C, posílíte tím nejen svůj imunitní systém, ale také podpoříte přirozenou tvorbu kolagenu v lidském těle.

Šetřete s make-upem

Vrásky se na obličeji mohou vyskytnout nejen z důvodu stárnutí, ale také vlivem jejího až nadměrného zatěžování. Pokud používáte nesprávnou kosmetiku, která pleti nevyhovuje, může se to projevit právě vráskami. Proto si dejte záležet a vyberte si korektory či make-up, jež pleti naprosto sedí.

S make-upem (stejně jako s rozjasňovačem) však šetřete. Až příliš velká vrstva je jenom na škodu a veškeré vrásky spíše zviditelňuje, než zakrývá.

Dostatečně spěte

Stejně jako na kruhy pod očima i na vrásky kolem očí platí kvalitní spánek. Pokud vás trápí problémy s očním okolím, které vás doženou až k odborníkovi, vždy vám bude nejdříve položena jedna základní otázka, a sice “Spíte dobře?” Nic lepšího pro své oční okolí nemůžete udělat než se pořádně vyspat. Probdělá noc umí napáchat řadu škod, které jsou bohužel na obličeji viditelné na míle daleko.

Pokud jsou vaše oči po ránu velmi unavené, zachrání vás navlhčený tamponek, který na chvíli dáte do mrazáku. Jestliže se chcete vyhnout “pomačkanému” vzhledu, nespěte na břiše. Tato poloha je totiž pro oční okolí to nejhorší. Kůže je nepřirozeně mačkaná, což vede k prohloubení vrásek, a to nejen na obličeji, ale také v dekoltu. Pokud se přesto nemůžete této poloze odnaučit, pořiďte si alespoň takové povlečení, které je k pleti jemnější. Vhodný je například satén.

Hlavně se správně odličujte

Otázku “Co na vrásky kolem očí?” byste nemuseli řešit, pokud byste si s odličováním dali záležet. I když jsou vrásky běžným projevem stárnutí, objevují se v očním okolí daleko dříve, když je večer před spaním doslova nedrhneme. Sebemenší zbytek make-upu může na obličeji během jedné noci udělat pořádnou neplechu, a to nemluvíme jen o vráskách.