Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.8.2019

ELIXÍR MLÁDÍ OPRAVDU EXISTUJE

Přibývají vám na čele vrásky doslova rychlostí blesku a už vám nestačí ani obě ruce na to, abyste je spočítali? Zbytečně se jimi nestresujte, ať si na čelo či do okolí úst nepřiženete další, a raději se pusťte do boje s projevy stárnutí, které jednoho dne zkříží cestu naprosto každému. Možná si nyní říkáte, že vyhrát boj se stárnutím je nemožné. Ale věřte tomu nebo ne, elixír mládí opravdu existuje.

Za elixír mládí jsou považovány Anti Age produkty obsahující kolagen, který stačí do těla doplnit. Kolagenem se rozumí bílkovina, která se bohužel po pětadvacátém až třicátém roce života z těla vytrácí. A s jeho odchodem mizí pružnost pokožky i bezbolestné klouby. Kolagen totiž tvoří až třicet procent všech bílkovin v lidském těle, což znamená, že jeho úbytek je opravdu nejen vidět, ale také cítit.

Kolagenové doplňky budou vaší spásou

I když je pravdou, že doplnit kolagen můžete i tak, že do svého jídelníčku zařadíte potraviny, jež jsou ho plné, nebude to stačit. Každým rokem se z našeho těla vytrácí velké množství této nezbytné složky, proto sáhněte po kolagenových doplňcích a zmiňovaných elixírech mládí. Zejména pokud jste si osvojili nezdravý životní styl plný nadměrné konzumace cukrů, pokud kouříte nebo jste neustále v obklopení stresu, je úbytek razantnější.

Druhy kolagenu

Při výběru toho správného Anti Aging produktu si možná nebudete vědět rady. Na trhu se dnes nachází celá spousta kolagenových doplňků. K jejich rozmachu došlo koncem osmdesátých let minulého století, kdy se kolagenové injekce začaly velmi aktivně využívat v americkém kosmetickém průmyslu. Poté se injekce proměnily v tablety a prášky rozpustné ve vodě čili se užívání kolagenu stalo nejen příjemnější, ale také dostupnější.

Mořský kolagen se skvěle vstřebává

Obecně platí, že jakýkoli kolagen je lepší než žádný. Pokud se však bude jednat o dobře stravitelný a vstřebatelný kolagen, máte vyhráno. Například ten mořský je trefou do černého. Získává se z kůží, ploutví, kostí a šupin ryb, které žijí ve vodě (mluvíme například o tuňákovi, tresce nebo lososovi). Lidské tělo ho přijímá velmi dobře a díky jeho snadné vstřebatelnosti z kolagenu vytěží maximum.

Hydrolyzovaný kolagen je snadno stravitelný

V poslední době se však nejvíce skloňuje nejen v internetových diskuzích hydrolyzovaný kolagen, který je snadno stravitelný. Mluvíme o kolagenu, který je daleko lépe vstřebatelný v porovnání s ostatními zdroji kolagenu na trhu. Prošel takzvanou hydrolýzou, při které vznikly krátké molekulové řetězce štěpených látek. A právě ony způsobily, že je kolagen přijatelnější pro organismus.

Nativní kolagen je čistota sama

Třetím druhem kolagenu, se kterým se můžete setkat, je nativní kolagen, který je čistotou samotnou. Mluvíme o kolagenu v základní verzi, který je však pro tělo hůře vstřebatelný.

Vyhněte se nepříjemným následkům

Klouby mě bolí odmalička a povislá pokožka mi nevadí, říkáte si. Jenže důvodů, proč byste měli doplnit kolagen je mnohem více. Není to jen o ztrátě pružnosti pokožky nebo o zvýšené tvorbě vrásek, které snižují lidské sebevědomí. Je to také o zhoršené kvalitě nehtů, které se rázem začnou lámat, protože budou velmi slabé. Dalším nepříjemným následkem je snížená pružnost cév nebo zhoršená kvalita chrupavek. O slabých a řídkých kostech či třepivých, vypadávajících vlasech ani nemluvě.

Kolagen v potravinách

Abyste znásobili účinky Anti Aging produktů, přidejte do svého jídelníčku potraviny, které jsou na kolagen bohaté. Mluvíme například o zelené zelenině (řeřicha, kapusta nebo brokolice), dále pak o mořských plodech a rybách či o vaječných bílcích a vývarech (jak masových, tak zeleninových).