Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
9.5.2022

FACE YOGA- MÉNĚ VRÁSEK A LEPŠÍ POCIT NA DUŠI

Už dávno není jóga v našich končinách novinkou. Jogínské studio najdete na každém rohu, alespoň v Praze, a nouze o ně není ani v malých městech. Ačkoliv je jóga ve své podstatě jen jedna, existuje mnoho jejich odnoží – asthanga yoga, hatha yoga, bakhti yoga, bikram yoga, kundaliní yoga, tantra yoga apod. V posledních letech zažívá boom tzv. face yoga neboli obličejová jóga. Průlom zaznamenala zejména díky Američankám asijského původu, Fumiko Takatsu (zakladatelka Face Yoga Method) a Koko Hayashi, kterým je oběma více jak 40 let a nutno podotknout, že ani jedna na svůj věk vůbec nevypadá.

Jak face jóga funguje?

Všichni jsme si vědomi toho, že svaly těla atrofují, pokud se pravidelně nepohybujeme. A je pak spíše na našem životním stylu, zda svou tělesnou schránku zušlechťujeme pomoci fitness, běhu nebo pravidelně ohýbáme své tělo pomocí jogínských pozic. V obou případech nám tělo poděkuje nejen zpevněnými konturami, ale i celkově dobrým pocitem.


A co slibuje obličejová jóga?

Cvičením obličejových svalů, stejně jako kdekoliv jinde na těle, posílíte a zlepšíte cirkulaci krve, čímž dojde ke zlepšení stavu pokožky a redukci vrásek. Základem je napínaní obličejových svalů nejrůznějšími směry a jejich promačkávání. Pro lepší představu, takové cvičení se může skládat ze špulení rtů, vyplazování jazyka, přejížděním prsty v oblasti nosoretních rýh, podél čelistí apod. Face jóga je v podstatě na první pohled velmi zábavné cvičení, které však vyžaduje pevnou pravidelnost, aby současně přineslo i své ovoce.

Face jóga versus botox a skalpel

Na obličeji máme přes čtyřicet svalů, které běžně používáme, ale cíleně je nikdy neposilujeme. A to je ten problém. S věkem totiž ženské tělo produkuje stále méně a méně kolagenu, který udržuje pleť pružnou a kontury obličeje pevné. Když ale svaly v obličeji posilujeme, tvarujeme cvičením, ale také se je naučíme uvolnit, gravitace má mnohem menší šanci. Platí tu stejný princip jako u ostatních svalů po těle. S tím rozdílem, že obličejové svaly jsou malinké, takže se vytvarují velmi rychle. Přesto fungují stejně jako kdekoliv jinde na těle a vyžadují svou pozornost. Ideální je věnovat se jim 10 minut denně a výsledky se zaručeně dostaví. Přirozeně existují i rychlejší metody, jak zlepšit kontury svého obličeje jako botox nebo jiný zásah plastické chirurgie, avšak proč nejít primárně cestou přirozenosti a bez zbytečných zásahů do těla. Nejenže je to levnější, neřkuli zadarmo, ale můžete se těšit současně z pocitu, že jste si dala sama takovou péči, která se projevuje mladistvějším vzhledem, který má především u nás žen i blahodárný účinek na naši psychiku.

Co obličejová jóga dokáže?

Obličejová jóga dokáže pomoci nejen s povislými konturami, ale i s asymetrií obličeje, jemnými, ale i hlubšími vráskami, s dvojitou bradou a celkově rozzářit pohled. Není nikdy pozdě na to začít, ale samozřejmě, tak jako u jiných anti-age rad, čím dříve, tím lépe. Ideální je vytvořit si z ní ranní beauty rituál, stejně jako je tomu u čištění zubů, které nezabere moc času. Dlouhodobě je udržitelných 10 minut. Pokud chcete vidět výsledky dříve, stačí obličeji věnovat více času. Někdo je vidí hned po jednom cvičení, jiný až po dvou týdnech nebo několika měsících. Je to stejně individuální proces jako kterékoliv jiné cvičení. Avšak platí jednoduchá zásada, že čím více péče obličeji věnujete, tím dříve se dostaví výsledky. V opačném případě začne opět působit gravitace a kontury padat.

Mnoho instruktorek na ni nedá dopustit a slibují takřka zázraky, plastičtí chirurgové jsou tradičně spíše skeptičtí. Je to pochopitelné, každý tábor se ubírá jiným směrem. Jeden z nich slibuje mladistvý vzhled a přirozenost, druhý okamžitý výsledek, avšak za cenu invazivnějšího zásahu do těla. Je na každé ženě, která cesta ji více osloví a kterou se vydá, pokud bude cílem nejen krása, ale i pohoda na duši.