Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
18.10.2021

INGREDIENCE, KTERÉ JSOU SOUČÁSTÍ RECEPTU NA DLOUHODOBĚ MLADISTVÝ VZHLED

Chcete znát tajemství pro mladistvou pokožku, která lépe odolá zubu času? Povíme vám o ingrediencích, které si můžete snadno sehnat a které vám s vaší honbou za krásou pomohou.

Nejedna žena hledá elixír mládí nebo recept na krásně mladistvou pokožku, která trvá. Jenže ho nenachází. Domnívá se, že ve skutečnost vůbec neexistuje, a tak své snažení a hledání vzdává těsně před cílem. A je to škoda, protože recept na dlouhodobě mladistvý vzhled obsahuje jenom několik málo ingrediencí.

Ne, nebudeme vás dlouho napínat a prozradíme vám ony ingredience, které jsou součástí receptu na dlouhodobě mladistvý vzhled. Ve skutečnosti toho není třeba tolik, navíc dané suroviny mají i mnohé další, stejně pozitivní vlivy.

Vitamin A pro obnovu pokožky

Ze všeho nejdříve si připravte vitamín A, který bude podporovat obnovu kožních buněk. Úkolem této ingredience je navíc stimulovat syntézu kolagenu, látky, jež se po pětadvacátém roce z těla začne automaticky vytrácet. Je to zkrátka přirozený proces stejně jako stárnutí samotné.

Vitamín A se stává velice ostříleným a efektivním bojovníkem proti jemným liniím, jež se nám linou obličejem, zároveň je přínosný při jejich ošetřování. Bývá nedílnou součástí opalovacích krémů, aby byla ochrana pleti stoprocentně zajištěna.

rays_blog_elixir_ingredience1

Vitamín C pro podporu přirozené tvorby kolagenu

Přidejte špetku vitamínu C, po kterém saháme většinou v době, kdy venku koluje tuhá zima. Důvod je prostý - potřebujeme upevnit imunitní systém, který během chladných ročních období dostává opravdu zabrat. Takzvané “céčko” ale není dobré jenom proto, že upevňuje obranyschopnost člověka a že zvyšuje jeho imunitu. Podporuje přirozenou tvorbu kolagenu v lidském těle.

Jak již bylo zmíněno, tato látka se zhruba po pětadvacátém roce života začíná z těla naprosto vytrácet. Je to přirozený proces. Podle studií odchází každým rokem zhruba jedno procento, ovšem je pravdou, že každý jeden zlozvyk ztrátu kolagenu násobí. Pokud ho nedoplňujete, potřebujete podpořit jeho přirozenou tvorbu, což zastane vitamín C.

Mluvíme totiž o antioxidantu, který chrání pokožku i pleť na mnoha úrovních. Zabraňuje poškození, za nímž by stály volné nebezpečné radikály, i proto se nachází v opalovacích krémech jako zmiňovaný vitamin A.

Kolagen pro doplnění hladiny

Ztrátu kolagenu však lze hravě pokrýt tím, že začneme užívat kolagenové doplňky stravy. Zejména anti-age produkty s obsahem prémiového, hydrolyzovaného kolagenu stojí za vypíchnutí. Tato forma látky je totiž nejlépe vstřebatelná a lidské tělo si z ní umí vzít maximum. Naopak kolagen v přirozené podobě je krokem vedle (z něj si organismus živiny doslova doluje a po chvíli to vzdává a odchází s nepořízenou).

Samozřejmě existují i přirozené zdroje ve vodě nerozpustné bílkoviny. Jsou jimi například vývary, a to konkrétně kuřecí či hovězí, které připravíte z kostí.

Kyselina hyaluronová pro snadnou vstřebatelnost vody

A nesmíme zapomenout na kyselinu hyaluronovou, bez které není recept kompletní. Mluvíme o nepostradatelné ingredienci, která stojí za snadnou vstřebatelností vody. Pokožka i pleť tekutiny potřebují, bez nich je suchá a stává se tak dokonalým místem pro tvorbu vrásek. S pomocí zmiňované složky se však voda udržuje tam, kde se udržovat má, což vede k mladě a svěže vypadající pokožce.

Ideální je, když se kyselina hyaluronová užívá vnitřně. Preferujte proto doplňky stravy před kosmetickými přípravky, skrze které se složka tak snadno nedostane do kůže na místa, kde je opravdu zapotřebí.

Zelený čaj nejen po ránu

Potřebujete recept trochu zpestřit? Pak vyzkoušejte zelený čaj, který je výborným antioxidantem, který má zároveň protizánětlivé účinky. Je účinnou prevencí v boji proti fotostárnutí pleti (mluvíme o stárnutí, které plyne z vystavování se ultrafialovému světlu).