Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.1.2019

JAK BOJOVAT S VRÁSKAMI

Vyskytly se vám na obličeji první vrásky? Evidujete je v okolí úst, očí a také na čele? Nemusíte hned věšet hlavu, jedná se pouze o běžné projevy stárnutí, se kterými navíc jde bojovat. Ptáte se jak? Snadno! Přinášíme vám rovnou několik tipů, jak bojovat s vráskami, ať už se vyskytly na jakékoli části obličeje.

Ještě je však třeba poznamenat, že každá žena by se měla o svou pokožku začít starat zavčasu. Stárnutí je přirozený proces a je jasné, že nemine nikoho. Pokud se však o svou pleť začnete starat v okamžiku, kdy se první jemné linie začnou vyskytovat na čele nebo v okolí úst, můžete projevy neodvratitelné fáze života rapidně zmírnit. Proto začněte už po překlenutí pětadvacátého roku života užívat mořský kolagen Rays premium kolagen nebo rovnou mix všech důležitých složek, které se nachází v našem elixíru mládí.

Jak stárne naše pleť a pokožka

Věděli jste, že vůbec první vrásky (konkrétně ty mimické) se objevují už v pětadvaceti letech? Respektive se začínají na našem obličeji objevovat od pětadvaceti do pětatřiceti let. V tomto období se začíná z těla vytrácet kolagen, také se snižuje tvorba kožního mazu a často nedbáme na dostatečný pitný režim, což vede k celkové dehydrataci. S přibývajícím věkem se pokožka a pleť na tyto faktory stává velice náchylná.

Poté se na obličeji začínají vyskytovat takzvané elastotické vrásky, které jdou ruku v ruce se ztrátou elasticity pokožky. Způsobuje je povadnutí především spodní výstelkové vrstvy kůže a opět zde hraje roli zmiňovaný kolagen, jehož přirozená produkce se ve čtyřiceti rovnou zastavuje.

Dalším stupněm stárnutí pokožky jsou atrofické vrásky, jež nachází své místo na obličeji kolem padesátého roku. Jsou spojeny s přechodem a hormonální nerovnováhou. O deset let později poté na náš obličej zavítají i gravitační vrásky.

Vyvarujte se přílišnému slunění

Když se venku začínají zvedat teploty k desítkám stupňů Celsia, když navíc sluníčko začne vystrkovat své paprsky, máme tendenci trávit na sluníčku každou volnou chvilku dne. A je chvályhodné, pokud nezůstáváme jen v pohodlí domova a čerpáme energii venku v přírodě. Čemu se však při pobytu venku vyvarovat, tak přílišnému slunění, pakliže se nechcete ráno probudit a nové vrásky na prstech jedné ruky nespočítat.

Bylo prokázané, že vrásky mají rády sluníčko. Slunce totiž vyzařuje nebezpečné záření, které jejich vznik podporuje. Pokud se přece jen chcete takzvaně “slunit” či opalovat, používejte ochranné prostředky, které následky slunečních paprsků alespoň zmírní.

Žádné diety ani dehydratace

Jak bojovat s vráskami? Pitným režimem a zdravou stravou. Čemu se naopak vyvarujte, tak dehydrataci a šíleným dietám, které ničí tělo zevnitř, ale také zvenčí. V případě pitného režimu nezapomínejte na pití vhodných tekutin čili čisté vody nebo bylinných, neslazených čajů.

Zaveďte si každodenní rituál v péči o pleť

I když už vytvořené linky v okolí úst, očí nebo na čele nevymažeme, můžeme zamezit výskytu dalších, zprvu velice jemných, ovšem později hlubokých vrásek. A to tak, že zavedeme svůj každodenní rituál v péči o pleť.

Před spaním se nezapomínáme odlíčit. Zbytky make-upu plodí jen hluboké linie, které snižují naše sebevědomí. Po odlíčení očí a obličeje si ho řádně opláchneme, abychom ho zbavili posledních známek líčidel. Nezapomínáme na čistící séra nebo krémy, které neukrývají žádný alkohol. Tato velmi častá ingredience zejména levných kosmetických produktů má tendenci vysušovat pokožku a pleť. Posléze byste ji jen stěží dávali do pořádku.

Jednou za čas nezapomínáme aplikovat peeling obličeje, který zbaví naši pleť odumřelých kožních buněk a podpoří prokrvení této části těla. Oběh krve podporují také masáže obličeje, které je taktéž dobré jednou za čas praktikovat.