Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
16.3.2020

JAK MÍT KRÁSNÉ A ZDRAVÉ VLASY. POZOR NA VELMI ČASTÉ CHYBY

Mít krásné, zdravé a svěže vypadající vlasy jako nejedna topmodelka. To je sen každé ženy. Bohužel ne všechny se radujeme z bujné a dech beroucí kštice. Zatímco některé dámy mají spíše řídké vlasy, jiné se trápí velmi častým vypadáváním. Pojďme však konečně rozlousknout snad věčně pokládanou otázku, jak mít zdravé a krásné vlasy. Není to taková věda, jak to na první pohled vypadá. Stačí se držet několika zásad a vyvarovat se chybám, které vlasy spíše ničí, než jim prospívají.

Nemyjte si vlasy příliš často a nechejte je volně uschnout

Jak často si myjete vlasy? Pravděpodobně každá druhá žena odpověděla, že denně. Jenže denní mytí vlasů je spíše na škodu než k užitku. Je chybou se domnívat, že vlasy budou krásné a zdravé jenom díky každodennímu umývání. Opak je v tomto případě pravdou. Vlasy budou spíše střapatější a daleko lámavější, nevyhnete se pravděpodobně ani častějšímu vypadávání.

V souvislosti s mytím vlasů se pojí také jejich sušení, respektive usychání. Je rozdíl mezi tím vysoušet si vlasy pouze ručníkem, fénem a nechat je svévolně uschnout. Podle světových odborníků byste se měli přiklonit k té poslední možnosti. Zatímco fén vlasy spíše namáhá a vlasy pod tíhou horkého vzduchu jenom trpí, vysoušení vlasů ručníkem není vhodné pro všechny typy. Velmi křehké a suché vlasy by si měly vlasy vysoušet jemnou bavlnou, nikoli pevným, možná až tvrdým ručníkem. V každém případě po jemném pročesání s pomocí ručníku nezapomeňte na volné usychání.

Používejte oleje a hydratační produkty

Jak mít krásné a zdravé vlasy? Odpovědí je také používání různých olejíčků a hydratačních produktů. Nejdříve se pozastavme u druhého zmíněného. Veškerá svá esa v rukávu vsaďte na živiny a hydratační složky dodávající elixír mládí Rays Anti-age, který je složením rovnou jedenadvaceti hydratačních složek. Stačí si ho rozpustit ve vodě a vypít jako koktejl.

Co se týče olejů, i ty dodávají vlasům potřebnou hydrataci, která vede k jejich krásnějšímu a zdravějšímu vzhledu. Nutně si však nemusíte pořizovat drahé produkty z obchodů, stačí, když si nanesete do konečků vlasů kapku arganového nebo olivového oleje.

Pozor na časté chyby

Jak již bylo zmíněno, ze zdravých a krásných vlasů se budete radovat jen tak, pokud dodržíte několik zásad a budete se vyhýbat několika chybám. Zásady již byly zmíněny a co chyby?

Žádné barvy z drogerií

Možná si to neuvědomujete, ale i barvy, které na vlasy používáte, se podílí na jejich vzhledu. Například klasické barvy z drogerie jsou pro vlasy naprostou zhoubou. I když je jejich cena přijatelná, obvykle jsou naředěné a jejich složení není k vlasům vůbec šetrné. Je lepší si zajít ke svému kadeřníkovi, který pracuje s daleko kvalitnějšími produkty, jež jsou k vlasům daleko šetrnější.

Minimální používání ochranných sprejů

Vlasový styling není neznámé slovní spojení. Obnáší nejen fénování a kulmování, ale také žehlení vlasů. Abyste předešli roztřepeným konečkům a unavenému vzhledu, je zapotřebí používat ochranné spreje, které sníží následky působení vlasového elektra. Chybuje ten, kdo ochranné spreje ve své koupelně nemá.

Spaní s mokrými vlasy

Jedna věc je nechat vlasy svévolně, přirozeně uschnout, druhá je pak chodit spát s mokrými vlasy. Je třeba mít na paměti, že mokré vlasy jsou náchylnější k poškození, proto si konečky zbytečně nelámejte tím, že si vlasy přilehnete na dlouhých osm hodin.