Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.6.2019

JAK NA RYCHLEJŠÍ RŮST VLASŮ?

Jak na rychlejší růst vlasů? To je otázka, která se probírá v mnoha internetových diskuzích. Zejména ženy se chtějí pyšnit krásnou, dlouhou kšticí, která by jen podpořila jejich sebevědomí. Naštěstí tajemství dlouhých vlasů známe a rádi vám ho prozradíme.

Užívejte kolagenové doplňky stravy

Ze všeho nejdříve byste se měli zamyslet nad tím, jestli užíváte potřebné minerály nebo vitamíny, které prospívají tělu a vlasům přednostně. Zatímco s vitamínem C nebo A většinou problém není, chybí nám kolagen, který se z těla začíná sám po pětadvacátém roce života vytrácet. A to je ostatně důvod, proč vlasy začínají tak strádat. I když na jejich vzhled mají vliv i jiné látky a živiny, tato ve vodě nerozpustná bílkovina má na ně dopad největší. Proto ve chvíli, kdy se z těla začne ztrácet, je zapotřebí vsadit na kolagenové doplňky stravy.

Doplňování kolagenu nejen uvidíme, ale také pocítíme. Ustoupí bolest kloubů a chrupavek, také posílí kosti a vypne se pokožka. Co se týče vlasů, budou nejen dobře růst, ale také se stopne jejich vypadávání.

Pravidelně masírujte pokožku hlavy

Po čem ještě rostou vlasy? Po pravidelném masírování pokožky hlavy. Masáže obecně jsou velmi oblíbené. Necháváme si masírovat nohy po dlouhém a náročném pracovním dni, také si necháváme masírovat záda, která jsou ztuhlá po probděné noci. Na hlavu bohužel zapomínáme.

Masáž hlavy však výrazně podporuje vlasy v jejich růstu. Důvodem je to, že stimuluje krevní oběh, čímž se dostávají živiny daleko rychleji do vlasových folikul. Pomyslným bonusem je pak uvolnění napětí a zbavení se stresu, který v našem těle může už nějaký ten pátek proudit.

A když už jsme u masáže hlavy, pokud na ni ve volném čase zapomínáme, dopřejte si ji alespoň ve sprše při mytí vlasů. Nepotřebujete k tomu žádné pomocníky, stačí namasírovat pokožku hlavy pomocí konečků prstů.

Používejte kondicionér i masky na vlasy

Čím podpořit růst vlasů? Správnou kosmetikou, kterou budete na vlasy používat. Chybou je používání jen šamponu. Jeho úkolem je smýt z vlasů veškeré nečistoty a mastnotu, tím však jeho práce končí. O svěží, lesklý a zdravý vzhled se postarají jiné přípravky, které se však často nepoužívají.

Těmi se myslí kondicionér, po kterém je zapotřebí sáhnout vždy, když si umýváte vlasy. A samozřejmě masky na vlasy, které se sice používají jen několikrát týdně, ovšem mohou vlasům dodat zmiňovanou lesklost, svěžest i hebkost.

Pravidelně si zastřihávejte konečky

Už od malička vám bylo do hlavy vtloukáno, že pokud chcete mít dlouhé vlasy, musíte jednou za čas jejich část obětovat. A i když to zejména malé parádnice neslyšely rády, nakonec ke střihání konečků přece jenom přistoupily. A udělaly dobře! Zastřihávání konečků byste se neměli vyhýbat. Docházet by k tomu mělo alespoň jednou za tři měsíce. Pamatujte na to, že roztřepené konečky způsobují lámavost vlasů a jejich ještě větší třepení.

Chraňte vlasy před teplem

Tou největší zhoubou vlasů je horký vzduch. To ale se vší pravděpodobností víte. Pokud chcete své vlasy šetřit, odborníci doporučují vyhnout se horkému vzduchu. Nebo s ním vlasy nenamáhejte alespoň denně, i to vlasy ocení.

Pokud dokonalý vlasový styling vyžaduje například vaše zaměstnání nebo pokud se tohoto návyku nechcete vzdávat, chraňte vlasy před teplem. Ať už vlasy žehlíte, fénujete nebo kulmujete, hrozí jejich nenávratné poškození, proto si pořiďte přípravky poskytující vlasům jistou ochrannou vrstvu před dopady vlasového elektra. Tyto přípravky bývají ve formě gelů, sprejů nebo olejíčků. Stačí najít takový, který vám bude vyhovovat.