Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
3.11.2021

PLEŤ JE NA KOLAGENU ZÁVISLÁ. NEZTRÁCEJTE HO VLASTNÍ VINOU.

Lidské tělo se skládá z mnoha látek. Zatímco některé v těle zůstávají, jiné se z něj dnes a denně vytrácí. Mezi ně patří i kolagen – jak tomuto procesu předejít?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je viditelná hlavně na naší pokožce. Když totiž začne balit pomyslné kufry a odcházet z našeho těla, pokožka začíná uvadat a vrásky jsou tím, co nestíháme počítat ani na prstech jedné ruky. Naše pleť je na něm závislá, proto jeho odchod nepodporujte.

Proč bych měla podporovat únik látky, která stojí za mladistvou pletí? Možná se ptáte. Ve skutečnosti si ale neuvědomujeme to, čím konkrétně přiléváme do ohně a čím podporujeme krok, který se kolagen po pětadvacátém roce života rozhodl udělat.

Na vině může být stravování i kouření

Abychom však byli konkrétní, do vínku nám zrovna nepřispívá nezdravé stravování nebo zlozvyky, jako je kouření nebo alkohol. Z dostupných průzkumů vyplývá, že každým rokem ztrácíme zhruba jedno procento kolagenu. Každým dalším zlozvykem se však ztrácející procento násobí. Dostat se klidně může až k číslu čtyři, což není zrovna dobré.

Jelikož se z dosavadních průzkumů ukázalo, že úbytek kolagenu každým rokem roste, nemůžeme se divit tomu, že vrásek přibývá už po překlenutí třicátého roku života. Přirozená tvorba kolagenu nestíhá pokrýt tak velkou ztrátu, s jakou se každoročně potýká, což vede k povadajícímu obličeji a pleti bez života.

Doplňujte kolagen

Abyste v osmdesáti letech nevypadali jako scvrklé rajče, doplňování kolagenu je klíčové. Produkty s obsahem prémiového kolagenu jsou tím pravým, čím zpestřit každodenní život. Odborníci svou pozornost směřují především k hydrolyzované alternativě, která je pro lidské tělo tou nejlépe vstřebatelnou. Naopak se odvrací od přirozené podoby, z níž si tělo nedokáže vzít ani procento, proto se přestane snažit a “odchází” s nepořízenou.

Ve vodě nerozpustnou bílkovinu však lze doplňovat i tím, že zakomponujete do jídelníčku vývary. Ať už jsou to hovězí nebo kuřecí polévky, přirozeně obsahují živinu, za kterou poděkuje nejen pokožka a pleť, ale i naše klouby a pohybový aparát celkově.

Jestliže chcete podpořit přirozenou tvorbu kolagenu, začněte konzumovat více vitaminu C. Najdete ho nejen v citrusech, ale také v rakytníku, kde ho najdete až v několikanásobném množství.

Podpořte zvenčí i zevnitř

Jelikož je vše, co jste slyšeli o kolagenu pravda, s doplňováním látky nezahálejte. Podpořte ho nejen zevnitř, ale také zvenčí. Shrňme si několik obecných zásad, které začít aplikovat, abychom se těšili ze stále svěže vypadající pokožky. Tady jsou:

  • Přestaňte kouřit a konzumovat velké množství alkoholu. Také upusťte od užívání léků, pokud je to možné a pokud nejsou pro vaše zdraví nezbytností.

  • Nepřehánějte to s cukrem, který se negativním způsobem projevuje na stavu naší pokožky. Obvykle stojí za akné i pupínky, jež se zčistajasna objeví na viditelných částech obličeje.

  • Vyhněte se nadměrnému vystavování slunci. Nebezpečné UV paprsky stojí za rychlejším stárnutí pleti, navíc mohou stát za vznikem rakoviny kůže.

  • Snažte se jíst zdravěji a neopomíjejte vitamíny nabyté suroviny. Zejména vitamíny A, E a C jsou podporovatelé mladistvého vzhledu.

Neztrácejte hlavní bílkovinu v lidském těle svou vinou

Jak již bylo zmíněno, pleť je na kolagenu dozajista závislá. Proto nepodporujte jeho úbytek tím, že se ke svému tělu budete chovat nezodpovědně. Jeho doplňováním a chováním se ke svému tělu tak, jak si zaslouží, vede k dlouhodobě mladistvému vzhledu, který bude stát za dostatečně velkým sebevědomím, jímž budete oplývat.

Pamatujte, kolagen je naprosto všude. Je v kostech, ve střevech, v pokožce, vlasech, také v nehtech i svalech. Jeho úbytek dříve nebo později zpozorujete.