Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.5.2019

JAK OMLADIT RUCE

Říká se, že ruce prozradí náš věk stejně jako dekolt ženy. Proto bychom se měli snažit o to, aby nám právě tato část těla nejvíce lichotila. I když si možná říkáte, že ruce omladit nejde, jde to, a to hned několika způsoby. Pojďme si je prozradit!

Peeling i na ruce

Při každodenní večerní hygieně sahá nejedna žena po kávovém peelingu, se kterým si masíruje oblast stehen doufajíc, že právě tento produkt z kávových zrn zažene alespoň trošku jejich nemizící celulitidu. Peeling má totiž v popisu práce odstraňovat odumřelé kožní buňky. Je však velká škoda, že k něčemu podobnému nepřistupujeme i v péči o ruce.

Péče o ruce s sebou nenese jenom pravidelné mazání, i když i to je veledůležitá činnost. I peeling této části těla je potřebný. I když to možná tak nevypadá, i na rukou se nám drží odumřelé kožní buňky, které je nutné odstranit. Tím, že si jednou za čas dopřejeme peeling rukou, se starší buňky upínající se nám na povrchu horních končetin zaženou.

Odborníci se shodují na tom, že peeling rukou by měl probíhat jedenkrát týdně s tím, že je po promasírování pořádně opláchneme pod tekoucí vodou. Zbavíme se tím nejen zmiňovaných odumřelých kožních buněk, ale také dlouhodobých nečistot, které možná nejsou okem tak dobře zaregistrovatelné.

Doplňte do těla kolagen

Co je také klíčové, tak doplňování kolagenu do těla. Aby došlo ke zlepšení elasticity pokožky obecně, je tato ve vodě nerozpustná bílkovina opravdu klíčová. V našem těle se vyskytuje přirozeně, dokonce do čtyřiceti let dochází k její přirozené tvorbě. Jenže problém je v tom, že z těla začíná zhruba po překlenutí pětadvacátého a třicátého života mizet. Množství vyprodukované přirozenou tvorbou už není dostačující, pokožka ochabuje, ztrácí svoji pružnost, vlasy začínají vypadávat a tělo viditelně stárnout – a to včetně rukou. Jeho doplněním tak zpomalíte proces stárnutí a mladistvě vypadající ruce budou tím, čím se budete pyšnit.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Mocná kyselina hyaluronová vyplňuje vrásky a zabraňuje prostupu bakterií a virů k buňkám

Bez krémů to nepůjde

Už bylo zmíněno, že dalším způsobem, jak omladit ruce je mazání. Jinými slovy to bez krémů nepůjde. Abyste dosáhli omlazení horních končetin, hodně ruce promazávejte ideálně hydratačními kosmetickými produkty, jež jsou výhradě určené rukám. Tím dosáhnete lepšího efektu než při používání krémů určených obecně pro tělo.

Co na trhu také najdete, tak speciální séra, která jsou určené právě rukám. Jejich úkolem je redukovat tvorbu vrásek a stimulovat vytváření nových kožních buněk.

I ruce si zaslouží chvilku cvičení

Když se vám na nohách objeví první známky celulitidy, začínáte pravidelně cvičit. Při zpevnění pokožky se tento problém minimalizuje a vy se tak nemusíte bát nosit například šortky nebo oblíbené šaty kratší délky. U rukou to funguje podobně – i ruce se díky cvičení krapet zpevňují, čímž dochází ke zmírnění projevů stárnutí.

Možná jste o cvicích na ruce (respektive na prsty a zápěstí) ještě neslyšeli. Nepředstavujte si však žádná těžká nebo jakkoli náročná cvičení. Pomáhá například jen to, že budete ruce zatínat v pěst nebo sem tam provedete takzvanou ruční chůzi. Dojde k tím ke snížení napětí ve svalech, což povede k menšímu natahování kůže a k minimálnímu vzniku vrásek na rukou. Vedlejším efektem je zamezení vzniku kloubních onemocnění, jež horní končetiny velice často postihují.

A jak bojujete se stárnutím rukou vy? Jak již bylo zmíněno, ruce umí prozradit náš věk stejně jako dekolt. Proto péči o ni nepodceňujte a věnujte jí denně dostatek pozornosti, kterou si naše ruce opravdu zaslouží stejně jako jiné části našeho těla.