Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
16.7.2021

JAK PŘEDCHÁZET LÁMÁNÍ VLASŮ

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy a výrazně ovlivňují i estetický dojem z každého muže. Mít krásné zdravé vlasy bez práce ale nelze. Vlivem prostředí drtivá většina populace zejména s delšími vlasy trpí lámavostí vlasů, která jim i výrazně ubírá na kráse. Jak lámání vlasů předcházet a jaké přípravky mohou pomoci?

Jak předcházet lámání vlasů

Jak rozpoznat lámavé vlasy

Pokud si nejste jisti, zda se vaše vlasy lámou, pomůže především důkladná prohlídka. Pokud jasně vidíte, že část vašich vlasů je kratší než jiná, nebo po česání na podlaze či v umyvadle nacházíte vlasy kratší délky, než je plná délka vašich vlasů, pak jde právě o vlasy odlomené. Při zlomení navíc vlas na hlavě obvykle zůstává zakončen bílou tečkou, která je také jasným poznávacím znamením. Pokud jen pozorujete zdvojování na konečcích, pak jde o třepení konečků, které je již jiným problémem.

Proč se vlasy lámou

Příčin lámavosti vlasů může být hned několik. Zejména jsou to mechanické podněty jako fénování či žehlení, chemické podněty jako je časté barvení, teplo, ale třeba i používání nevhodné kosmetiky, psychická zátěž nebo nesprávná strava.

Zatěžování vlasů

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Proč nám padají vlasy?

Myjte vlasy jen občas a správně

Pro lámavé vlasy je nejvhodnější používat specializované přípravky určené pro poškozené nebo dlouhé vlasy, které obsahují potřebné složky pro jejich regeneraci. Pokud preferujete přírodní zdroje, pak můžete k regeneraci vlasů využít zábal z oleje, který necháte působit přes noc, nebo postřik z jablečného octa, který zředěný vodou nanesete namísto kondicionéru na vlasy

Pokud jde o samotné mytí, je ideální umývat vlasy studenou vodou, která uzavírá kutikuly a hlas vyhlazuje. Mytí by přitom nemělo být příliš časté.

Zapomeňte na zbytečné namáhání

Pokud vás trápí lámavé vlasy, rozhodně by nemělo být součástí pravidelné práce s vlasy vysoušení fény, žehlení vlasů, natáčení kulmou či kartáčování. Toto vše vlasy jen dále namáhá a poškozuje, a zejména při častějším namáhání je pak poškození zcela nevyhnutelné. V tomto případě více ne jindy platí, že v jednoduchosti je krása. Pokud chcete lámavosti předcházet, vlasy nechávejte volně uschnout, česejte je jen lehce hřebenem a nijak tepelně neupravujte.

Vhodné je také volit kvalitnější kartáče bez hran a hrotů, které mohou vlasy trhat. Kvalitnější kartáče navíc pomocí štětin rozprostírají po délce vlasu potřebný tuk, který je zanechává lesklejší a vyživené.

Přípravky na vlasy a péče

Zvažte použití barev

Barvení je zejména u žen dnes zcela běžnou součástí péče o vlasy, právě barvení ale může vlasy intenzivně poškozovat. Pokud je to možné, raději než silné barvy a odbarvovače volte pouze přeliv, případně s kadeřníkem konzultujte co nejšetrnější přípravky.

Nevhodné elementy v okolí

Možná vás překvapí, že vliv na lámavost mají i předměty, které nás obklopují. Například vlasy splývající na záda či ramena bývají daleko intenzivněji otírány o oblečení, a pokud na horní část těla volíte hrubší materiály, lámavost tím podporujete. Podobně je to i s polštářem. Vhodné je proto volit materiály jemné, nebo v případě využití těch hrubších svázat vlasy do culíku.

Strava

Svou roli v neposlední řadě hraje i správná strava s dostatečným obsahem potřebných vitamínů, minerálů a stopových prvků. Vsaďte proto na rozmanitost, vyváženost a také klid, který by měl s přijímáním potravy vždy být neslučitelně propojen.

V souvislosti se stravou je třeba poznamenat, že pozitivní vliv na sílu a stav vlasů mají i kolagenové doplňky stravy. Začněte užívat produkt Rays anti-age a zabraňte jejich lámání i vypadávání.

Vyvážená strava

Pohoda je půl zdraví

Stejně jako v případě jiných zdravotních neduhů, i v případě oslabení a poškození vlasů platí, že velký vliv má také duševní rozpoložení. Zkuste se tedy více zaměřit na celkový životní styl, odpočívat, rozmazlovat se a nestresovat. Možná budete překvapeni, jaký vliv bude taková změna mít na celé vaše tělo.