Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.4.2019

JAK ROSTOU VLASY A JAK JEJICH RŮST PODPOŘIT

Mít krásné, zdravé a silné vlasy je snem nejedné ženy. Zatímco u některých se sen stal skutečností, jiné se zatím svou kšticí zrovna nepyšní. To však lze napravit. Jen je třeba pochopit, jak vlasy vlastně rostou a co jejich růst podporuje. Tak hurá na to!

Jak rostou vlasy

Věděli jste, že v lidském životě je fáze, během které rostou vlasy stále stejně? Tato fáze se odhaduje na dva až šest let a týká se pouze devadesáti procent vlasů. Růst našich vlasů má také tendenci se jednou za čas zastavovat, a to na dva až tři týdny. K tomuto zastavení dochází jednou za devět měsíců a následuje ji nechtěná fáze obměňování. Při ní registrujeme zvýšené množství vypadávaných vlasů.

I když je vypadávání vlasů zcela běžný problém a díky výše zmíněnému také víme, že zcela přirozený, může nabrat vyšších obrátek. Jedná se totiž o něco, na co má vliv celá spousta faktorů. Patří k nim stres, psychická nepohoda nebo hormonální nerovnováha, při níž může docházet k početnějšímu padání našich vlasů.

Abyste zamezili nadbytečnému padání, a naopak podpořili růst vlasů, je dobré se zaměřit na několik věcí.

Vsaďte na kolagen

Předně upněte svou pozornost na kolagen – ve vodě nerozpustnou bílkovinu, která se sice v našem těle běžně vyskytuje, na druhou stranu po překlenutí hranice pětadvacátého roku života se z těla začíná pomalu vytrácet. Tento úbytek má vliv nejen na kvalitu a stav naší kštice, ale také na naši pleť, pokožku a nehty. Zatímco pleť se stává povislou a pokožka ztrácí svou elasticitu, nehty jsou polámané a nezdravě vypadají.

Kolagen naštěstí lze doplnit pomocí nového produktu Rays premium kolagen, který se vyplatí užívat už před třicátým rokem života. Jelikož má vliv i na stav našich kloubů, doporučuje se jeho konzumace také sportovcům.

Doplňte vitamíny

Svou stravu zpestřete také o vitamíny, a to konkrétně o vitamín A, který udržuje pokožku hlavy dostatečně hydratovanou. Také vsaďte na vitamín B12, který stimuluje tvorbu červených krvinek, což opět pozitivně ovlivňuje růst vlasů stejně jako další vitamíny skupiny B.

Proti vypadávání vlasů zase bojuje vitamín C, který najdete nejen v citrusech, ale také v rakytníku, kde se ho dokonce nachází až třikrát větší množství.

Vyzkoušejte masáže hlavy

Co také podporuje růst vlasů, jsou masáže hlavy. Je velká škoda, že na masáž této části těla zapomínáme a to je tak ku prospěchu! Když nás bolí záda, automaticky vyhledáme člověka, který nám bolavé partie promasíruje. To samé platí u nohou. Ovšem když nám začnou vypadávat vlasy či se viditelně zpomaluje růst vlasů, masáž nám jako první v hlavě nevyběhne.

A to právě ona nám může zvýšit krevní oběh v pokožce hlavy, což povede k dodání kyslíku a živin i do vlasových folikul.

Vyzkoušejte vlasové masky

Na růst vlasů má vliv kosmetika, kterou používáme. Většina z nás upíná svou pozornost na to nejlevnější, co je na trhu k dispozici, což je samozřejmě chyba. Takové produkty nedisponují zrovna výjimečným složením, což může vlasům spíše uškodit než prospět. Kromě nekvalitních šamponů a kondicionérů se často vyhýbáme i vlasovým maskám, které bychom podle kadeřníků měli do vlasů aplikovat alespoň dvakrát týdně.

Masky na vlasy, stejně jako přírodní oleje, jsou zdrojem potřebných živin a látek, jež vlasy ke svému růstu potřebují.

Zvyšte příjem bílkovin

A když už jsme u látek a živin, bez nichž vlasy vlastně nerostou, za zmínku stojí i bílkoviny, jejichž příjem bychom měli navýšit. Proteiny jsou často označovány za stavební kameny pro růst nových vlasů a bez nich jsou vlasy viditelně oslabeny. Zařaďte proto do svého jídelníčku nejen maso, ale také luštěniny a mléčné výrobky, ve kterých se proteinů ukrývá celá spousta.