Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
10.9.2021

JAK SE SPRÁVNĚ ODLIČOVAT?

Odličování jako základ krásné pleti bez vrásek? Něco na tom bude, když se v tomto případě shodují prakticky všechny kosmetičky. Víte však jak na to?

Když se k tomu přidají i kolagenové doplňky Rays, najednou se můžete chlubit dokonalým obličejem bez vrásek. Že se na obličeji přece jenom nějaká z jemných linií objevila? Anti-age produkty to nebude, vždyť se v nich nachází ten nejlepší hydrolyzovaný kolagen. Na vině může být špatné odličování.

I když je odličování denní záležitostí žen, většina z nich v tomto ohledu chybuje. Uléhají tak s make-upem na tváři a ráno se při pohledu do zrcadla zděsí. Nejen, že z důvodu nedostatečného odlíčení o pár let zestárly, ale také se jim na čele nebo jinde na obličeji ukázal nehezky vypadající pupínek. Abyste podobným scénářům předcházeli, pojďme si prozradit, jak se správně odličovat.

Vše začíná nákupem správných produktů

Ať už nakupujete kosmetické produkty na internetu nebo v klasických drogeriích, vše začíná zde. Nemůžete očekávat dokonalé odlíčení, pokud i pořídíte nesprávný produkt. Bohužel se na trhu najde stále řada kosmetických přípravků, jež v sobě ukrývají alkohol. Tato složka nejen, že nejde ruku se zdravým životním stylem, ale také zrovna neprospívá naší pleti. Umí ji celkově dehydratovat, čímž vytváří adekvátní místo pro vznik vrásek.

Při výběru svou pozornost zaměřte spíše na produkty bez chemického složení. Snížíte tím pravděpodobnost podráždění.

Výběr správných kosmetických přípravků

Vždycky mějte čisté ruce

Máte vybraný konkrétní produkt? Pak si vezměte odličovací tamponky do ruky a pusťte se do toho! Tedy, ještě předtím si raději umyjte ruce. Ale vždyť já se obličeje dotýkám přes tamponek, říkáte si. Jenže tamponek není rytířské brnění. Pakliže se odličujeme se špinavýma rukama, zaděláváme si na nehezký problém.

Nejedna žena vám potvrdí, že špinavé ruce mohou způsobit nejen akné, ale také velmi snadno způsobují záněty kůže. Důvodem jsou bakterie a nečistoty, které se i skrze odličovací tamponek dostávají na pokožku. Z podobného důvodu si máme během dne dávat pozor na to, abychom si na obličej příliš nesahali.

Dejte si načas

Nic bychom neměli urychlit a u odličování to platí dvojnásob. Většina žen chybuje v tom, že od odličování odchází v jeho průběhu. Jinými slovy že opouští koupelnu dříve, než je tamponek čistý. Jenže pokud není čistý, znamená to, že proces ještě neskončil a že se na obličeji stále ještě nachází množství make-upu.

Pokud vás najednou trápí vidina ohromného množství času, který v koupelně večer strávíte, rozhodně se nesnažte urychlit celý proces tím, že na pleť zatlačíte. Příliš velký nátlak tváři nesvědčí, spíše naopak.

Mytí rukou

Rtěnka jako první

Čím při odličování začít? Bezesporu rtěnkou. Po jejím odlíčení automaticky sáhněte po novém tamponku. Ať vás ani nenapadne zanášet barevnost dál na obličej. Pokud zpravidla nosíte voděodolné alternativy, pomocí pěnivého gelu ji snadno setřete.

Jedna fáze nestačí

Každodenní očista se stane vaším osobním rituálem. Abyste do postele uléhala v domnění, že jste pro svou pleť udělala maximum, čistěte svou pleť dvoufázově. Prvním krokem je zbavení obličeje všech líčidel včetně maskary, make-upu a očních stínů, druhým krokem je hloubková očista zahrnující obden peeling zbavující pleť odumřelých kožních buněk, dle nanášení krému, který vmasírujeme do pokožky, a samozřejmě opláchnutí pod tekoucí vodou, což je krok předcházející mastičce.

Pleti prospívá studená voda, pamatujte na to. Zatímco odličováním a horkou sprchou či vanou otevřete veškeré póry, studeným proudem vody je zase uzavřete. Tím předejdete nemilému rannímu překvapení v podobě pupínků rozprostírajících se na tváři.