Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
1.2.2022

JAK SE V ZIMĚ STARAT O PLEŤ

Každé roční období klade jiné nároky na péči o pleť. V létě se ji přirozeně snažíme chránit před vysušením a intenzivními slunečními paprsky, a tak se mažeme a mažeme a nejlépe přírodními přípravky s vysokým faktorem. Slunce je sice velmi blahodárné, dodává nám nezbytný provitamín D, ale všeho moc škodí, takže i slunečních paprsků je potřeba přijímat s mírou a chránit se před nimi. Stejně důležité je však věnovat pečlivou pozornost pokožce také v zimě.

Zima je pro pokožku zátěž

V zimním období je pokožka vystavována odlišným zkouškám než v létě. Velkou zátěží je pro ni přirozeně nízká teplota, která zpomaluje průtok krve všude, kde není pokožka chráněna vrstvou oblečení. Mezi další nepříznivé faktory patří mráz a vítr, které vysušují pleť. Pokožku ze zimy do tepla rovněž velmi vyčerpávají náhlé teplotní změny při přesunech. Dochází kvůli tomu ke ztrátě elasticity a stárnutí. Pokud navíc pokožku zahřejeme při návratu ze zimy velmi rychle, překrvuje se a následně olupuje. V zimě také panuje nižší vlhkost vzduchu, která způsobuje její přesušení a podráždění. Během zimního období dochází ke snížené činnosti metabolismu kůže, pokožka tak produkuje méně kožního mazu, vzhledem k tomu se ztenčuje její ochranná vrstva. V zimě dochází mimo jiné i k pomalejší regeneraci pleti vzhledem k nedostatku výživy – kyslíku a živin.Jak v zimě pečovat o pleť?

V zimě je péče o pleť náročnější, jakmile ji však dodáte dostatek vitamínů a antioxidantů, daří se jí i v zimě dobře. Pro normální stav pokožky je vhodné užívat přípravky s obsahem zinku nebo pupalky dvouleté, vitamín C pak podporuje tvorbu kolagenu. Silným antioxidantem je vitamín E, který lze užívat v podobě tobolek a krémů. Zima klade jiné nároky na typy krémů, ty by měly nejen obsahovat antioxidanty, které zneškodňují volné radikály a brání pleť před okolními vlivy, ale současně by mělo jít o hutnější vyživující krémy s vysokým podílem hydratační složky. Lehké krémy totiž v boji proti mrazu nestačí. Čím více oleje krém obsahuje, tím účinněji je pokožka bráněna proti ztrátě vlhkosti. Řada lidí se současně domnívá, že hydratační krémy je nevhodné požívat v zimě, že by mohly „zmrznout“ na obličeji, když vyjdeme ven a je pod nulou. V případě kvalitní kosmetiky tzv. kosmeceutiky jsou však takové obavy liché. Na rozdíl od běžné kosmetiky nepůsobí jen na povrchu pokožky, ale umožňují aktivním látkám pronikat do jejích hlubších vrstev a působit v nich. Doporučuje se také jednou týdně aplikovat hydratační masku a peeling. Nejvhodnější jsou přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, bambucké máslo či aloe vera. 


Cold Cream

Optimální ochranou v zimních měsících je zejména tzv. Cold Cream, zimní krém. Tyto přípravky jsou speciálně vyvinuté pro zimní období a chrání pokožku před mrazem, větrem či sněhem. Tento typ je vhodný zejména pro suchou pleť, pleť hydratuje a vyživuje a rovněž eliminuje zarudnutí nebo nepříjemné pocity pnutí. Ideální jsou také krémy s obsahem lipidů, urey či ceramidů.