Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.10.2019

JAK VYBRAT DOPLNĚK STRAVY PRO ZDRAVĚJŠÍ VLASY?

Vlasy – pro mnohé pýcha, pro jiné důvod nízkého sebevědomí. Jelikož vlasy jsou součástí našeho vzhledu a jelikož ovlivňují míru lidského sebevědomí, neměli bychom nad jejich péčí mávnout rukou. Je naším úkolem, abychom jim zajistili zdravý a svěží vzhled. Proto investujte do kvalitní vlasové péče a ve chvíli, kdy dosáhnete hranici pětadvacátého/třicátého věku sáhněte po elixíru mládí s obsahem kolagenu.

Kolagen, známá a velmi důležitá ve vodě nerozpustná bílkovina, se totiž v jisté míře nachází i ve vlasech. Potvrzuje se tím fakt, že hraje roli prakticky v každé části našeho těla. A jelikož se po zmiňovaném životním jubileu začíná z těla aktivně vytrácet, je načase ho začít doplňovat a napravit tím škody, které kvůli jeho ztrátě vzniknou.

Kolagenové doplňky s námi už od osmdesátých let

Možná jste o kolagenových doplňcích stravy, které by vaším vlasům navrátily jejich dřívější zdravější vzhled zatím neslyšeli. A je to pochopitelné – není to tak dlouho, co mezi námi tyto doplňky stravy jsou. I když v Číně jsou používány dlouhé roky (prakticky už po staletí – možná to je důvod, proč jsou tamější ženy tak krásné a věčně mladé), do ostatních částí světa doputovaly až v osmdesátých letech minulého století. V této době zažily doslova boom ve Spojených státech, kdy se začaly využívat hlavně ve formě injekcí, jež zjemňují kontury obličeje a slouží k vyplnění rtů.

S postupem času se však podoba kolagenových doplňků rapidně změnila, a to je dobře. S tím došlo ke zvýšení dostupnosti doplňků a člověk tak mohl začít bojovat s projevy stárnutí.

Změňte svůj životní styl

Co podporuje růst vlasů? Kolagen! Pokud začnete užívat kolagenové doplňky, budete se brzy těšit ze zdravě vypadajících vlasů, které netrápí nadměrné vypadávání. Aby však ztráta kolagenu nebyla vyšší než jeho příjem, je zapotřebí změnit svůj životní styl. Nemluvíme konkrétně o změně návyků v péči o vlasy, i když i to je důležité, ale máme na mysli zahnání všech zlozvyků, které znásobují rychlost ztráty zmiňované bílkoviny.

Kolagen se z těla vytrácí daleko rychleji, pokud kouříte nebo jíte více cukru, než je obvyklé. Nezdravá strava, která je po nutriční stránce až šílená, je také důvod, proč se průměrná roční ztráta kolagenu dostává na vysoká procenta. Nesmíme zapomenout ani na nedostatek spánku, který má negativní vliv nejen na ztrátu důležité bílkoviny, ale i na další aspekty lidského těla.

Pečujte o vaše vlasy správně

A když už jsme nakousli péči o vlasy, vyvarujte se chybám, které vlasy vysilují. Sice je kolagen zevnitř naopak posílí, ale pokud bude vnější péče o vlasy špatná, viditelných výsledků se nedočkáte. Proto co nejméně používejte vlasovou elektroniku a nenamáhejte své vlasy horkým vzduchem. Používejte nejen šampon, ale také kondicionér, který vlasy vyživuje. Nikdy si nečešte vlasy ihned po umytí a během umývání používejte spíše studenější vodu, nikoli horký proud.