Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.2.2019

JAK ZPOMALIT STÁRNUTÍ

Když se na tváři objeví první projevy stárnutí, nikdo nejásá a nevyskakuje dva metry do vzduchu. Je to právě naopak. Spíše se trápíme, což vede k dalšímu množství přibývajících jemných linek v okolí úst, očí a na čele. Raději proto zachovejte chladnou hlavu a snažte se zpomalit stárnutí několika tipy, které jsme vám sepsali do krátkého seznamu.

Změňte svou stravu

To, co jíme má opravdu obrovský vliv na to, jak vypadáme. A nemyslíme tím pouze naši postavu, která na první pohled prozradí, co je součástí našeho stravování. Myslíme tím také naši pokožku a pleť. Odborníci často doporučují stravovat se takzvaně protizánětlivě, protože záněty zrychlují projevy stárnutí a jsou lákadlem všech negativních věcí, jež se stárnutím souvisí.

Nabízí se nyní otázka, co to vlastně je ono protizánětlivé stravování. Jaké potraviny si máme zařadit do jídelníčku? Nabízí se například semínka a kvalitní oříšky, dále také ryby (i tučné) a potraviny, jež jsou zdrojem velkého množství bílkovin (a které mají zároveň nízký obsah tuků). Obecně lze říct, že zmiňovaná protizánětlivá strava je taková, ve které se ukrývá velké množství omega-3 nenasycených mastných kyselin a antioxidantů.

Pokud budeme našemu tělu dodávat zmiňované látky, nejen, že se vyhneme zánětům, které nás umí na dlouhé dny či týdny takzvaně “vyřadit z provozu”, ale také se nechtěné stárnutí zpomalí. Přibývající věk najednou nebudeme evidovat ani na naší pleti a pokožce, ani na buňkách (a to ani na těch mozkových).

Kolagen navrátí ztracenou pružnost

Jak zpomalit stárnutí? Produktem Rays Anti-Age. Jedná se o produkt, který je často označován za elixír mládí, a to především proto, že obsahuje velké množství kolagenu – ve vodě nerozpustné bílkoviny, která se z těla začíná bohužel vytrácet po překlenutí pětadvacátého roku života. A společně s kolagenem se vytrácí také pružnost a elasticita naší pokožky. Jeho opětovaným doplněním se nám zmiňovaná pružnost a elasticita navrátí.

Kolagen také najdete v celé spoustě potravin, a to včetně vývarů (ať už masových, tak zeleninových) nebo v zelené zelenině.

Hydratujte

Klíčovou roli v boji proti stárnutí hraje především hydratace. Dodejte proto svému tělu dostatek vody. Možná si říkáte, že voda tvoří až pětašedesát procent vody čili že tak rychle neubyde. Jenže to je mylná domněnka. Vodu totiž neustále ztrácíme, a to dýcháním, potem i močí. Neopětované doplňování vody způsobuje dehydrataci a s ní spojené nejen zdravotní potíže, ale také rychlejší stárnutí.

Tím, že vodu budete do těla doplňovat nejen, že zpomalíte projevy stárnutí, ale také oddálíte příchod mnohých nemocí. Samozřejmě platí, že nejsou tekutiny jako tekutiny čili ne všechny tekutiny jsou pro tělo přínosem. Například voda a bylinné, neslazené čaje mají zelenou, na druhou stranu na červené stojí alkohol a sladké šťávy či limonády.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Jak hydratovat pleť

Spěte dostatečně

Stejně, jako je důležitý dostatečný pitný režim, je důležité také spánek. Bohužel dnes mnoho lidí hodnotí spánek za ztrátu času, proto mu nevěnují víc jak pět, šest hodin. Domněnka toho, že čas využívají daleko efektivněji jim však zastírá holý fakt, že si ubližují. A neubližují jenom svému zdraví, ale také urychlují proces stárnutí.

Spánek je veledůležitou činností, kterou během dne vykonáváme. Během něj dochází k nezbytné regeneraci těla i mozku. Navíc dochází k produkování látek, jež umí projevy stárnutí oddálit, také posílit imunitní systém člověka. Také mluvíme o jisté podobě odpočinku, díky které z těla odháníme stres a celkové napětí, jež se v nás mohlo během dne nahromadit.

Další tipy, jak zpomalit stárnutí

  • Zbavte se zlozvyku jménem kouření.
  • Užívejte co nejméně léků.
  • Hýbejte se.
  • Zbytečně se nestresujte.