Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
1.1.2020

JAKÝ KOLAGEN VYBRAT NA PLEŤ A KTERÁ ŽENA BY O NĚM MĚLA PŘEMÝŠLET?

Takzvané “kolagenové šílenství” vypuklo zhruba před dvanácti, šestnácti lety. V té době se totiž přišlo na to, jak pozitivně kolagen ovlivňuje náš vzhled i stav kloubů. Ukázalo se, že stojí za pružností a elasticitou pokožky a že efektivně bojuje proti stárnutí. Bohužel se zhruba po třicátém, pětatřicátém roce života začne z těla vytrácet, a to rychleji, než je jeho přirozená tvorba. V této chvíli nastupujeme my s jasným úkolem - kolagen do těla znovu doplnit. Ale jak? Respektive jaký kolagen si vybrat na pleť?

Po vypuknutí zmiňovaného šílenství se totiž doslova roztrhl pytel s kolagenovými produkty. I když tuto ve vodě nerozpustnou bílkovinu je možné dodat i formou stravy, nikdy se nedodá potřebné množství. Proto je třeba sáhnout po doplňcích stravy jako je elixír mládí RAYS anti-age. Právě tento produkt obsahující jedenadvacet pečlivě vybraných složek (včetně kolagenu) napomáhá k opětovaně mladistvé a svěže vypadající pokožce.

Pleti prospívá stoprocentně čistý, hydrolyzovaný kolagen

Obecně platí, že tím nejvhodnějším kolagenem na pleť je ten, který je stoprocentně čistý a dobře hydrolyzovaný. Pokud navíc obsahuje látky typu vitamínu C, jež slouží pro podporu pleti, je to jeho velká výhoda.

Kolagen je dále dobré doplnit o hydratační a regenerační krémy, dostatečně dlouhý a kvalitní spánek a pitný režim - to je základem úspěchu.

Která žena by o kolagenu měla začít přemýšlet?

Jaký kolagen vybrat na pleť nebo je to otázka, kterou si ještě nemusím pokládat? Ne všechny ženy kolagen potřebují, i když každá žena do tohoto stádia jednoho dne přijde. Jak již bylo zmíněno, tato ve vodě nerozpustná bílkovina se z našeho těla začíná vytrácet zhruba po třicátém roce života. Do této jubilejní hranice se vytrácí pouze jedno, jedno a půl procenta kolagenu ročně. Po třicátém roce života se však ztráta látky může dostat na daleko vyšší hodnotu. Ta se zvyšuje, pokud patříme ke kuřákům nebo pokud svou pleť nadmíru vystavujeme slunečnímu záření.

Svůj podíl na ztrátě kolagenu má také stres, znečištěný vzduch, dále nedokonalá, nezdravá strava.

Buďte trpěliví

Při užívání kolagenu je důležité setrvat. Trpělivost růže přináší, jak se říká. Toto známé přísloví je možné aplikovat i na tuto situaci. Zlepšení pleti se eviduje už po jednom až dvou měsících, větší výsledky v podobě krásnější a mladší kůže a pleti se evidují zhruba po dvou až třech měsících.