Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.2.2020

K ČEMU JE DOBRÝ KOLAGEN? JEHO VÝZNAM V LIDSKÉM TĚLE JE OBROVSKÝ

Kolagen – ve vodě nerozpustná bílkovina, jejíž význam v lidském těle je opravdu obrovský. I když plní řadu důležitých funkcí v těle, přesto se zhruba po třicátém roce života z těla vytrácí. Podle posledních statistik se vytrácí ročně jedno procento (někdy se uvádí jedno až pět procent), jehož absenci však evidujeme na první pohled. Na čele přibývá vrásek, klouby nejsou zrovna v kondici a pleť - ta ztrácí svou elasticitu. Tím se tedy dostáváme k odpovědi na otázku, k čemu je kolagen vlastně dobrý.

Kolagen jako základní prvek v lidském těle

I když lze kolagen označit za bílkovinu pro krásu, jeho nedostatek vnímáme i vnitřně, nejen na povrchu. Jedná se o základní stavební prvek v lidském těle, který působí jako pojivo buněk (například v kostech, šlachách nebo kloubech a pokožce). Ze sedmdesáti procent je zastoupený v chrupavkách, ale také ho ve velké míře najdeme právě v kůži.

K čemu je kolagen dobrý?

Kolagen je velmi často označován za takzvaný životabudič. Jak již bylo zmíněno, je spojen předně s krásou čili s naším vzhledem. Zvyšuje elasticitu pokožky, také podporuje růst i kondici vlasů a funguje v boji proti stárnutí. Příznivé účinky vykazuje hlavně u lidí vyššího věku, kteří přirozeného kolagenu bez doplnění nemají v těle takové množství jako mladý jedinec. Pozitivní přínosy kolagenu zahrnující svěžest a mladost pleti či zamezení strií prokázal nejeden vědecký průzkum. Ukázalo se, že tato ve vodě nerozpustná bílkovina pomáhá při problémech s nehty (jako je křehkost nebo naopak tvrdost nehtů) či při problémech s pletí (jako je ochablost, suchost či únava pleti). Také pomáhá při:

• Problémech s vlasy (zamezuje vypadávání, suchosti i lámavosti)

• Problémech s kůží (snáze hojí zranění i kožní nemoci)

• Problémech s pohybovým ústrojím (zahání bolest kostí, kloubů i chrupavek)

Jak doplnit kolagen?

Jelikož se nepostradatelný kolagen z našeho těla s postupem času vytrácí, je zapotřebí ho doplňovat. Tím nejlepším řešením je produkt RAYS Anti-age, kterému se také jinak říká elixír mládí. Obsahuje až jedenadvacet hydratačních a výživných složek včetně zmiňovaného kolagenu a pomáhá udržet naši pleť mladou, svěží, zdravou a bez vrásek.

Kolagen je také možné doplňovat stravou. Bohužel se v ovoci a zelenině nevyskytuje dostatečné množství této látky. Přesto se vyplatí kromě zmiňovaných potravin vsadit i na maso, mléčné výrobky nebo luštěniny, které jsou přirozeným zdrojem důležitých bílkovin.

Pozor na kouření a cukry

Procento ztraceného kolagenu se může zvýšit, pokud do svého života přivedete věci, které ho doslova ničí. Například kvůli kouření se z těla ročně ztrácí daleko více bílkoviny, než byste čekali. Kromě jiného se kvůli kouření snižuje přirozená tvorba kolagenu a dochází k brzkému výskytu vrásek. Také škodí i nadměrné vystavování se slunečnímu záření a nadměrná konzumace rafinovaných cukrů znemožňujících rekonstrukci kolagenových buněk.