Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
13.7.2021

KAŽDODENNÍ ZVYKY, KTERÉ ZAŽENOU VRÁSKY

Mladistvý a příjemný vzhled jde ruku v ruce s absencí vrásek. S věkem samozřejmě vrásky přibývají, aby jich ale nebylo více, než je potřeba, můžete si osvojit několik základních návyků, díky kterým si udržíte mladistvý vzhled a pružnou pokožku co nejdéle.

Každodenní zvyky, které zaženou vrásky

Proč vlastně vrásky vznikají

Za vznikem vrásek stojí ztráta elasticity pokožky, která je nedílnou součástí procesu stárnutí. V důsledku ztráty elasticity vznikají na kůži v nejčastěji ohýbaných místech nejprve jemné linky, které se později prohlubují do výraznějších hlubokých vrásek. Jejich vznik ale podporuje i řada zvyků, jejichž vliv si možná ani neuvědomujeme.

Začněte užívat kolagenové doplňky

Vznik vrásek je tedy spojen se ztrátou elasticity pokožky. Tu si s sebou bere kolagen, který se po pětadvacátém roce života z těla vytrácí. Abyste zamezili přibývajícímu množství jemných linií, které se prolínají obličejem, je dobré vsadit na produkt Rays anti-age.

Omezte slunění

Pokud jste fanoušky bronzových odstínů pleti, pak vás nejspíš nepotěší, že právě vystavování se slunečnímu záření vznik vrásek intenzivně podporuje. Slunění proto spíše omezujte, a pokud už se slunci vystavujete, dbejte na dostatečnou ochranu pomocí opalovacích přípravků s dostatečným ochranným faktorem.

Přispěte si

Žijete hektický životní styl, pendlujete mezi povinnostmi a snažíte se být produktivní na 120 procent? Pak jistě šidíte vlastní odpočinek i spánek, a to je nepochybně příčinou vzniku daleko většího množství vrásek, než by bylo potřeba. Vaše tělo potřebuje regeneraci nejen kvůli vzniku vrásek, ale i kvůli celkovému dobrému zdravotnímu stavu. Dopřejte mu ji a vsaďte na pravidelný dostatečný objem spánku v minimálním rozsahu 6 hodin denně. Odvděčí se vám nejen krásnou pletí, ale i lepší kondicí aktuálně i v budoucnu. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Jak mít krásnou pleť?

Rozhýbejte své tělo

Možná to bude znít nepravděpodobně, ale i zvýšená pohybová aktivita pomáhá eliminovat vrásky na kůži. Pohyb totiž celkově prokrvuje kůži na těle, zpevňuje ji a ozdravuje, což napomáhá i omezení tvorby vrásek. Pouhá půlhodina fyzické aktivity denně přitom dokáže hotové divy.

Dopřejte si kvalitní jídlo

Stejně jako s jakýmkoliv jiným tělesným neduhem, i s výskytem vrásek souvisí také strava. Chcete-li mít zdravě vypadající pleť, neobejdete se bez pestré, vyvážené a přiměřené stravy. Ta by měla především obsahovat dostatek minerálů, bílkovin, vlákniny a vitaminů, a naopak by v ní měly být omezeny příliš sladké a tučné potraviny.

Zapomeňte na kouření

Jednou z věcí, která vznik vrásek nejvíce podporuje, je kouření. Pokud jsou cigarety vašimi věrnými společníky, dost možná jste si ostatně větší míry vrásek v porovnání s vrstevníky všimli. Není tedy lepší rada než s kouřením skoncovat. Zbavíte tak tělo toxinů z cigaret, odbouráte přísun nikotinu, který kůži svrašťuje, a své kůži také konečně dopřejete potřebnou dávku kolagenu, kterou cigaretový kouř jinak ničí.

Hoďte se do pohody

V neposlední řadě pak výskyt vrásek intenzivně podporuje i duševní nepohoda, stres a spěch. Ačkoliv je to v moderní době složité, zkuste se zaměřit v životě více na sebe, poslouchat své tělo, dopřávat si potřebný odpočinek, rozmazlovat se, rozvíjet a věnovat se tomu, co vás baví a naplňuje. Duševní pohoda se pak promítne i do vašeho celkového zdraví, včetně zdraví pleti. Pokud často propadáte stresu, zamyslete se nad tím, zda je skutečně nutné dané situace takto intenzivně prožívat, zda jsou skutečně natolik závažné, nebo jde spíše jen o vaše přílišnou svědomitost nebo obavy. Pomoci může i svěření se někomu z blízkých, nebo i odborníkovi. Možná vás překvapí, nakolik sdílení problému občas pomůže i jen samo o sobě.

Skvělou volbou zároveň může být i trávení většího množství času v přírodě, kde nejen načerpáte pozitivní energii, ale obklopíte se i zdravým vzduchem. I znečištěné životní prostředí podle mnohých studií stav pokožky negativně ovlivňuje, proto touto cestou „zabijete dvě mouchy jednou ranou“.