Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
22.9.2021

KDYŽ PROTI VRÁSKÁM POMÁHÁ PŘÍRODA

Čas bohužel nezastavíme. I když nabízí se otázka, proč bychom toho vůbec chtěli dosáhnout. Přece jenom je to přirozený proces. Bohužel ten doprovází stárnutí, a právě kvůli němu tolik zbrojíme. Způsobuje totiž vrásky na tváři i na jiných částech těla, jež rapidně snižují naše sebevědomí. A taky nám pořádně umí zacloumat s dobrou náladou. Ovšem v tomto případě platí, že co si příroda sama nadrolila, to si také sní.

Z přibývajících vrásek viníme jen a pouze přírodu. A je to zcela v pořádku, má v tomto své prsty. Proto pokud s jemnými liniemi šířícími se obličejem chcete bojovat, vsaďte na to, co z přírody pochází.

Hydrolyzovaný kolagen najdete nejen ve stravě

Vůbec tím prvním krokem v boji proti vráskám je doplňování kolagenu. Pokud navštěvujete kosmetičku víte, že se jedná o ve vodě nerozpustnou bílkovinu, která bohužel v našem těle nevydrží zrovna dlouho. Táhne ji to jinam, ale nikdo neví, kam. V každém případě si s sebou do pomyslných zavazadel bere také elasticitu a pružnost pokožky a co nám nechává je pusto prázdno, kde se usídlí vrásky.

Vrásky vlastně nejsou ničím jiným než ohybem kůže, který vzniká stažením pokožky. Když se kolagen po pětadvacátém roce života začne z těla vytrácet, pokožka se stává takovým jablkem – s každým dnem je vrásčitější a vrásčitější. Proto než dojde na čtyřicítku, kdy se přirozená tvorba kolagenu zastavuje úplně, se snažte do svého jídelníčku přimíchat suroviny kolagen obsahující. Jsou to vývary (ať už kuřecí nebo zeleninové) nebo maso.

A abyste měli jistotu, že doporučované množství kolagenu za den přijmete, doplňte své stravování o doplněk stravy ve formě produktů Rays, které v sobě obsahují tu nejlepší podobu oné bílkoviny, z níž si lidské tělo je schopno vzít maximum. Touto podobou je hydrolyzovaný kolagen, který je nejlépe vstřebatelný.

Přírodní boj s vráskami

Tajemství ze spíží

Přírodní pomocníci, které v boji proti vráskám oceníme se nachází také v naší kredenci nebo spíži. Vezměme si takovou mrkev. Od dětství nám je vštěpováno do hlavy, že je to zelenina prospěšná pro zrak. Věděli jste ale, že prosperuje také pleti jako takové a v boji proti jemným liniím obstojí víc než dobře?

Mrkev můžete konzumovat syrovou a nahradit jí brambůrky při sledování oblíbeného televizního pořadu. Může ale být i součástí oblíbených salátů nebo poslouží jako obklad, který si s vráskami na obličeji hravě poradí.

Když bylinky pomáhají

Vedle mrkve a řady další zeleniny, jako je například červená řepa známá pro svou schopnosti znovu obnovit pleť, požádejte o pomoc také bylinky. Mnohé z nich rostou na vaší zahrádce nebo kousek za domem na polích. Pomyslnou pomocnou ruku vám podává například čekanka, ale také divizna nebo měsíček lékařský, který je sázkou na jistotu.

Zmiňovaný měsíček totiž obsahuje velké množství organických kyselin, které umí skvěle a rychle regenerovat pokožku. Kromě mastí z něj vyrobených si k snídani připravujte měsíčkový čaj, který navíc příjemně nastartuje váš den.

Proti vráskám s bylinkami.

Zajímavý článek: Kyselina hyaluronová vyplňuje vrásky

Kakaové boby nebo matcha čaj

Pomoc ale nemusíte hledat jenom v českých hájích a na lukách. I v exotických krajích narazíte na ostřílené pomocníky, kteří si s vráskami vědí poradit. Vezměme si takové kakaové boby. Samozřejmě je nemusíte chroupat zasyrova, to by vám asi ani nechutnaly, ale konzumujte je už zpracované, v podobě čokolády. Na trhu hledejte takové produkty, které se vysokým obsahem kakaa pyšní.

Do popředí se v poslední době dostává také matcha. Čaj nápadně zelené barvy obsahuje katechiny, což jsou opravdu silné antioxidanty zpomalující opotřebení buněk. Jinými slovy zpomaluje proces stárnutí člověka.