Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.4.2021

KOLAGEN…KRÁSA (Z) OCEÁNU

Aneb není kolagen jako kolagen, stejně jako není všechno zlato, co se třpytí. Kolagen je úžasný tělu vlastní protein, avšak s přibývajícím věkem jeho množství přirozeně klesá. Vzhledem k tomu, že je tato látka součástí naší pokožky, vlasů, nehtů a také šlach, kostí a kloubů, vyvstává otázka, zda jde tento proces nějakým způsobem ovlivnit. Nejnovější vědecké studie potvrzují, že pravidelné užívání kolagenu má pozitivní účinky, ovšem je rozhodující, jaký druh kolagenu a jak jej použít.

Zdravý životní styl je alfou a omegou mého života již více jak 10 let. Tato vášeň mě nakonec přivedla na dráhu nutričního poradce, čemuž jsem se také pár let na plný úvazek věnovala. Během této práce jsem si potvrdila, že nejlepší je celostní přístup k životu. Toto spíše ujištění, než zjištění mě spojilo s Rays of Beauty, kde stejně jako já věří, že celek je více než součet jednotlivých částí. V našem moderním světě na to velmi často zapomínáme stejně jako na to, že vše je propojené a záleží nejen na tom, co užíváme, ale i jak. Kvalita a původ jsou dalšími nezbytným parametry, které rozhodují o tom, jak danou věc naše tělo přijme. Pokud nám totiž na sobě skutečně záleží, musí nám i záležet na tom, jaký původ má to, co přijímáme, ať už jde o potraviny nebo doplňky stravy. A to mě přirozeně dovedlo i k tomu, proč jsem se začala zajímat o původ kolagenu, který je dnes velkým trendem a lákadlem v oblastech zabývajících se zdravím a krásou.

collagen_2

Kolagen na nás volá takřka z každého krému proti vráskám, avšak není kolagen jako kolagen. Proč vlastně zrovna kolagen? Tento protein se v našem těle vyskytuje zcela přirozeně, dokonce tvoří přibližně 75 až 80 procent hmotnosti pokožky. Dnes už existuje celá řada studií, které prokazatelně potvrzují pozitivní účinky užívání kolagenu, zejména pokud jde o vnitřní užití. Jeho molekuly mají své specifické vlastnosti, nedokážou sice prostoupit lidskou dermis (krémy s kolagenem slibující zázraky tedy nemají velký efekt), avšak tělo ho dokáže efektivně využít při vnitřním použití. Existují tři nejznámější druhy kolagenu – vepřový, hovězí a rybí. Nevýhodou prvních dvou je, že jsou pro tělo podstatně hůře vstřebatelné, na rozdíl od kolagenu rybího, který je lidskému tělu nejblíže a jeho účinky jsou tedy intenzivnější a viditelnější. Zatím se nejlépe osvědčil tzv. hydrolyzovaný kolagen, který je na rozdíl od své nativní formy pro tělo lépe využitelný. Současně je rozdíl mezi kolagenem ryb chovaných komerčně, v sádkách, a těch divoce žijících. Pokud chcete svému tělu nabídnout opravdu to nejlepší, nenajdete lepší formu, než právě hydrolyzovaný kolagen získaný z kanadských tresek volně žijících ve vodách Atlantiku a Severního ledového oceánu.

Vnímáme, že péče o krásu, jež září zevnitř, má mnohem širší význam. Skutečná krása pramení z našeho pocitu zdraví, tělesné a duševní pohody. Žena naplňující tento ideál je pak současně vyslankyní krásné, dokonce až léčivé energie. Za poslední staletí jsme zapomněli, že pravé ženy vždy byly velkými léčitelkami a opravdu, zcela bez nadsázky jsme přesvědčeni, že vnitřní krása je přímo spojená s vyrovnaností, celistvostí, která pak prostoupí nejen váš vlastní život, ale současně i životy ve vašem okolí. Dnes se možná šíři určité nemoci, nezapomínejme ale, že záře má stejnou, ne-li větší moc. Žádná žena ani muž však nemohou být opravdu zdraví a zářit, pokud o sebe nepečují. Každý člověk se skládá z miliard buněk a dalších miliard zpravidla přátelských bakterií. Pokud tyto dostávají tu správnou výživu, v symbióze spolupracují pro blaho našeho těla, mysli, duše, pro blaho cele naší bytosti. Člověk se konečně zase začal rozpomínat, že je součástí přírody, že je jí ovlivňován, stejně jako on ovlivňuje ji a že pravě příroda mu nabízí to nejlepší.


Jak si dát v životě to nejlepší učí také průvodkyně vnitřním světem, Lucie Vonchitzki, žena, která podporuje druhé ženy na jejich cestě k větší sebelásce a hlubší autenticitě. Znám Lucii osobně a je pro mě krásným zosobněním jejího jména (Lucie znamená záře). A mám upřímnou radost, že vznikl projekt Milovnice života, který se dokonale doplňuje s poselstvím Rays of Beauty. Záměrem tohoto celodenního workshopu (29. 5.) je naučit ženy „milovat život ve všech jeho podobách“ a podpořit je v projevení s jejích vnitřní krásou, která jde ruku v ruce s krásou vnější, vitalitou, pocitem životní harmonie. A stejně jako život sám i cesta ke kráse začíná u buňky, o kterou je potřeba správně pečovat a Rays ví, jak na to.