Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
27.10.2021

KOSMETICKÉ PŘEŠLAPY KAZÍCÍ PLEŤ. ČEMU SE VYVAROVAT?

Pyšnit se stále krásnou, mladě vypadající pokožkou není jen tak. Zatímco malé procento žen má krásnou pokožku bez vrásek danou od pána Boha (nebo za to můžou geny), zbylé větší procento něžného pohlaví se musí maximálně vynasnažit, aby mladistvě vypadalo i nadcházející den.

Pyšnit se stále krásnou, mladě vypadající pokožkou není jen tak. Zatímco malé procento žen má krásnou pokožku bez vrásek danou od pána Boha (nebo za to můžou geny), zbylé větší procento něžného pohlaví se musí maximálně vynasnažit, aby mladistvě vypadalo i nadcházející den. Klíčem k úspěchu je především správná péče a doplňování kolagenu pomocí produktů anti-age, které v sobě ukrývají hydrolyzovaný kolagen čili ten nejvhodnější pro lidské tělo. Kromě toho se musí vyvarovat několika kosmetickým přešlapům, jež pleť spíše kazí.

Pokud bychom měli vyjmenovat všechny chyby, kterých se ženy dopouští během každodenní rutiny zahrnující péči o pleť, byli bychom tu dlouhé hodiny. Proto si zmíníme pouze ty kosmetické přešlapy, které mohou napáchat nejvíce škodí.

Opalovací krém? Ten nepotřebuju

Sluneční paprsky patří k vůbec tomu nejnebezpečnějšímu, čemu pokožka může čelit. Zejména pokud se jim vystavujeme nadměrně v době, kdy nabírají na síle (čili v období mezi jedenáctou hodinou ranní a třetí hodinou odpolední). I když pár dní strávených na sluníčku se na pokožce hned neprojeví, později mohou být vrásky tím, co nejde zastavit.

Jakousi ochranou před zkázou, jež může sluníčko a s ním spojené UV záření způsobit, jsou opalovací krémy s vysokým faktorem. Jelikož se nanáší na celé tělo, chrání nejen pleť, ale i pokožku jako takovou. Bohužel se mezi námi stále najdou jedinci, kteří se domnívají, že jim sluníčko ublížit nemůže. Mám dobrý pigment, říkají si. Jenže ve skutečnosti jsou oni těmi prvními, kdo evidují vrásky a mnohdy i rakovinu kůže, kterou slunce způsobuje.

Opalovací krém je možné zakoupit i v menších, kapesních provedeních, což znamená, že ho můžete mít prakticky kdykoliv po ruce. Nebojte se ho použít, i když se budete nacházet v parku plném lidí. Není to ostuda, svědčí to naopak o tom, že na své zdraví a pokožku neustále myslíte.


Experimentování škodí

Dostali jste od známé škálu kosmetických produktů, kterou máte tendenci vyzkoušet? Nezapomeňte na jedno - příliš mnoho experimentování škodí. I když jsou zkušební vzorečky, které dostanete jako dárek, opravdu atraktivní, příliš velké množství různých přípravků na pleť může způsobit pořádnou neplechu, kterou se poté už nemusí podařit napravit.

Než si jednotlivé produkty nanesete na pleť, zkontrolujte si kvalitu daných přípravků. Sledujte také složení a vyvarujte se těm, jež v sobě ukrývají alkohol. Právě alkohol má tendenci vysušovat a vysušení - to je doslova úrodná plocha pro přibývající vrásky.

Každá žena by se o svou pleť měla starat úměrně svému věku. Po překlenutí padesátého roku života je návštěva kosmetického salonu na programu dne každý měsíc. Nanášení denního a nočního krému je také klíčem k hezky vypadající pokožce.

Zanedbávání odlíčení

I když nanášení zmiňovaného denního a nočního krému opravdu šlechtí, aplikace přípravků na neodlíčený obličej je obrovskou chybou. Základem každodenní rutiny v koupelně je odstranění všech líčidel. Jejich ponechání nejen ucpává póry, ale také zrychluje stárnutí a přispívá ke vzniku nepříjemného a sebevědomí beroucího akné.

Při odličování pleti se s tamponkem po pleti jemně pohybujte. Vyhněte se zbytečnému dření, které pleť nesnáší nejlépe. Posléze obličej opláchněte studenou vodou a uzavřete tím otevřené póry. To samé provádějte i ráno (pleť se během noci zpotí a “přilepí” se na ni prach i nečistoty).

Stejně jako jste krémy či oční séra volili bez obsahu alkoholu, stejně přistupujte i k výběru líčidel. Make-up nemá stát za začervenáním a nemá svědit. Podobný efekt nesmí vzbudit ani báze pod make-up či oční stíny.