Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.7.2020

KRÉM ANEBO KOKTEJL?

Anti-age krémy hýbou kosmetickým trhem už nějakou dobu. Slibují vyhlazené vrásky a pružnou, hydratovanou pokožku. Anti-age koktejly převážně kolagenového typu jsou oproti tomu relativní novinkou. Slibují ale totéž. Jak se v zorientovat v anti-age nabídce a zvolit nejefektivnější řešení?

Jde vlastně hlavně o jedno – dostat prospěšné látky až k samotným buňkám, které tak mají lepší podmínky pro svou obnovu a dělení. A právě tam začíná kýžený anti-agingový efekt. Pro účinné látky s velkými molekulami, jako je například kolagen, je svrchní vrstva pokožky, tzv. dermis, ve skutečnosti nepropustná. Jejich molekuly jí jednoduše neprojdou.

Vědci i lékaři se proto shodují, že je kolagen v kosmetických krémech zcela neúčinný. Vyhlazující a hydratující účinky jsou do jisté míry dosaženy jinými přísadami, jako je obyčejný glycerin, nebo v horším případě chemické látky (silikony a další). Významnou účinnou složkou v anti-age produktech aplikovaných na pokožku tak zůstává většinou jen kyselina hyaluronová, jejíž drobné molekuly přes dermis dobře proniknou. Zde nicméně přicházíte o další účinné látky, které můžete v boji proti stárnutí využít.

V anti-age koktejlech si ale můžete dopřát synergické působení kyseliny hyaluronové i efektivních látek s velkými molekulami, ať už je to kolagen nebo obzvláště silně působící ceramidy. A co je důležité, výživa se dostane až přímo k buňkám. Celá kúra se tak stává mnohem účinnější a kýžený efekt je zřetelnější. Za nás je tedy odpověď jednoznačná – koktejl. A to je také důvod, proč jsme vyvinuli RAYS.