Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.12.2020

MOCNÁ ČARODĚJKA KYSELINA HYALURONOVÁ VYPLŇUJE VRÁSKY A ZABRAŇUJE PROSTUPU BAKTERIÍ A VIRŮ K BUŇKÁM

Nejúchvatnější fakt, který se s kyselinou hyaluronovou pojí? Dokáže na sebe navázat až tisícinásobek své hmotnosti. O tak schopné látce jsme si ještě v minulém století mohli nechat jen zdát. Dnes se stala oblíbenou součástí přípravků na redukci vrásek. Co dalšího umí kyselina hyaluronová a jak může prospívat lidskému zdraví?

Co je a kde se nachází kyselina hyaluronová

Lineární polysacharid – tak zní její chemické zařazení. Kyselina hyaluronová je velmi zásadní složkou pojivových i nervových tkání. Poprvé objevena byla ve sklivci oka roku 1934, ale přenést do zkumavky se jí podařilo až o třicet let později. Našemu tělu je tedy dobře známá. Kromě očního sklivce se nachází i ve vazivových obalech chránící naše klouby a kůži.

K čemu je dobrá schopnost vázat vodu

Hlavní vlastnost, pro kterou si kyselinu hyaluronovou lidstvo oblíbilo, je její schopnost vázat na sebe molekuly vody. Díky tomu se stává nedílnou součástí lékařské praxe – používá se během operací očí – například u šedého zákalu nebo implantace čočky. Očím pomáhá i na běžné denní bázi mimo operační sál – najdeme ji v kapkách do očí, které zabraňují vysychání slzných kanálků. Díky tomu, že váže až tisícinásobek vody ku své hmotnosti, oblíbili si ji ženy i muži, kteří touží po zmírnění vrásek. Její aplikací se vrásky sice záhadně neztratí, ale díky jejich vyplnění kyselinou hyaluronovou se kůže napne a vrásky opticky vyhladí.

Co dokáže kyselina hyaluronová dál

Kyselina hyaluronová si připisuje na své konto i jiné velmi vážené účinky. Třeba dokáže zabraňovat prostupu virů a bakterií přes mezibuněčnou stěnu k dané buňce. Rovněž podporuje hojení tkáně a redukuje vznik jizev jako důsledku poranění kůže. Díky její přítomnosti ve vazivových obalech se dostává kloubním chrupavkám větší ochrany a tlumí se jejich opotřebování.

Jak na její doplňování

Podobně jako je tomu u kolagenu, také o běžně přítomnou kyselinu hyaluronovou naše tělo přichází s přibývajícími léty. Proto je dobré zaměřit se na její doplňování nejen ve formě ovoce a zeleniny, ale také prostřednictvím doplňků stravy. Při výběru ideálního produktu s kyselinou hyaluronovou byste se neměli nechat napálit. Je důležité, aby byla pro svou maximální efektivitu správně mikronizovaná. Zatímco krémy, masky a séra mají omezené možnosti vstřebávání této účinné látky, při jejím vnitřním užití se můžete těšit skvělým výsledkům. Bioaktivní kyselina hyaluronová se po požití naváže na krevní bílkoviny a krevním řečištěm tak doputuje do celého těla.

Opravdu ideální účinek může mít kyselina hyaluronová zejména ve společném podávání s kolagenem. Teprve dohromady tvoří mocnou kombinaci, která vám dopomůže ke kvalitnější pleti s méně vráskami, pevnějším nehtům i vlasům.