Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
29.7.2021

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY V PÉČI O VLASY

Přejete si mít lesklé a zdravé vlasy? Vyvarujte se nejčastějším omylům a nešvarům, kterých se lidé na svých vlasech dopouštějí, a budete mít hřívu, jakou jste si přáli. Ano, skutečně to jde. Tyto chyby už prostě nedělejte. A když k tomu přidáte užívání produktu Rays anti-age, budete se moct brzy chlubit krásnou a bujnou kšticí.

Přejete si mít lesklé a zdravé vlasy? Vyvarujte se nejčastějším omylům a nešvarům, kterých se lidé na svých vlasech dopouštějí, a budete mít hřívu, jakou jste si přáli. Ano, skutečně to jde. Tyto chyby už prostě nedělejte.

A když k tomu přidáte užívání produktu Rays anti-age, budete se moct brzy chlubit krásnou a bujnou kšticí.

Umývání horkou vodou


Víte o tom, že pokožku hlavy byste neměli umývat v horké sprše? Právě příliš teplá voda vede k omývání přirozeného prostředí pokožky hlavy. Navíc se během působení horké vody mohou množit bakterie, které na své kůži nechcete. Místo horké sprchy si raději dopřejte vlažnou. Pokožka vaší hlavy vám rozhodně poděkuje. Zmírníte tak také tvorbu lupů a kožních potíží. Umývání horkou vodou patří mezi nejčastější chyby v péči o vlasy.


Nadměrné vysušování


Nadměrné vysušování v podobě umývání hlavy horkou vodou jsme si již vysvětlili. Nyní se ale zaměříme na další příčiny toho, proč je pokožka hlavy příliš suchá a podrážděná. Někdy je to dáno také nesprávným zvykem v rámci péče o vlasy. Pokud si své vlasy nechráníte před teplem z vysoušeče vlasů, vystavujete je nadměrné zátěži. Vsaďte na olej z konopných semínek, nebo na některé profesionální vlasové produkty.

Rychlé česání


Obzvláště v případě, že máte delší vlasy, rozhodně počkejte, než se po omytí vlasů dáte do jejich česání a úpravy. Počkejte alespoň deset minut než se do ručníku, který máte zabalený okolo hlavy, odvede přebytečná vlhkost. Až poté si vlasy pročešte. Před česáním je opět chraňte přípravky, které vlasům umožní, aby lépe klouzaly. Opět postačí olej z konopných semínek, nebo kokosový olej – toho postačí opravdu velmi malé množství pro kýžený efekt.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Proč nám padají vlasy?

Nulová výživa


Aby byly vlasy zdravé, potřebují dostatek zinku a dalších vitamínů. Dopřejte si tedy stravu bohatou na tento stopový prvek. Zásobte se semínky, ořechy a celozrnnými obilovinami. Když se rozhodnete změnit stravu k lepšímu, ihned rozdíl pocítíte také na své hřívě. Najednou budou vlasy doslova zářit! Vyživovat vlasy můžete také v podobě zábalů a masek z přírodních surovin. Skvěle se osvědčují také bylinné oplachové kúry.

Kouření


Hledáte důvod, proč se vzdát cigarety? Už jej máte. Vaše vlasy nemohou být v dobré kondici, když si ještě kromě pobytu v ovzduší, které musíme dýchat, dopřáváte další škodliviny v podobě cigaret. Kouření dokáže výrazným způsobem urychlit proces stárnutí, a to nejen kůže, ale také vlasů. Hříva naprosto ztrácí svůj lesk, konečky mají sklon ke třepení, vlasy jsou slabé a lámavé. Cigarety se navíc zasazují o to, že vaše vlasy budou rychleji šedivět a vypadávat. Skvělý důvod, proč s tím konečně seknout!

Nulová ochrana proti fénování a žehlení


Mnoho lidí si myslí, že se jich přípravky na ochranu vlasů netýkají. Výsledek? Poškozená struktura vlasů a hříva, která má sklony k lámavosti. Před každou tepelnou úpravou vašich vlasů si na ně naneste speciální přípravky určené k termální ochraně. Před tím, než je budete žehlit nebo kulmovat, musí být navíc naprosto vyschnuté. Až poté se nanáší přípravek, který bude vlasy po dobu fénování nebo jiné úpravy chránit. Toto doporučení platí pro pány i pro dámy.

Spaní s mokrou hřívou


V případě, že jste zvyklí si vlasy mýt těsně před tím, než se chystáte na kutě, byste svůj postoj měli přehodnotit. V případě, že jdete spát v okamžiku, kdy jsou vlasy ještě vlhké, se totiž dopouštíte základní chyby. Spaní s mokrými vlasy totiž nadměrně zatěžuje pokožku. Kůže se potí a vlhkost je živnou půdou pro škodlivé mikroorganismy. Poté je pokožka svědivá a vyskytují se lupy. Než se vydáte do říše snů, vlasy si vlažným proudem vzduchu z fénu vysušte. Až poté si je rozprostřete na polštář.

Máte vše na jedničku, nebo jste se v některém z těchto bodů také našli? Vždy je možnost to změnit. Začnete dnes a odbourejte tyto chyby, které vám brání v tom, abyste měli překrásné a zdravé vlasy.