Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
11.11.2021

NOŠENÍ ROUŠKY ZPŮSOBUJE PROBLÉMY S PLETÍ. JAK PŘEDCHÁZET AKNÉ I HROMADÍCÍM SE VRÁSKÁM?

Respirátory a roušky se staly naším každodenním parťákem. A i když je jejich nošení pochopitelné, naše pleť i po měsících bohužel vzdoruje. Nejen, že se podporuje vznik akné a pupínků, které může vést neustálá vlhkost nebo naopak suchost pokožky ke vzniku vrásek. A ne, opravdu žádná žena se nechce potýkat s prvními projevy stárnutí dříve, než je zapotřebí. Co tedy udělat v boji proti možným následkům, které nošení roušky způsobuje?

Respirátory a roušky se staly naším každodenním parťákem. A i když je jejich nošení pochopitelné, naše pleť i po měsících bohužel vzdoruje. Nejen, že se podporuje vznik akné a pupínků, které může vést neustálá vlhkost nebo naopak suchost pokožky ke vzniku vrásek. A ne, opravdu žádná žena se nechce potýkat s prvními projevy stárnutí dříve, než je zapotřebí. Co tedy udělat v boji proti možným následkům, které nošení roušky způsobuje?

Pokud se obáváte především vrásek, vyplatí se sáhnout po Rays anti-age produktech, kterým se také jinak říká elixíry mládí. Jsou zpravidla s obsahem kolagenu, který se bohužel po pětadvacátém roce života z lidského těla začne vytrácet. Ovšem kromě tohoto kroku se vyplatí osvojit si ještě několik zásad, jež povedou k dokonalé a stále mladistvé pleti i pod rouškou, respektive respirátorem.

Nechte pleť dýchat a dejte od make-upu ruce pryč

pleť bez makeupu

Používat make-up ve dnech, kdy musíme nosit roušku, to není zrovna správný krok. Pokožka už tak musí čelit nadměrné vlhkosti a nevyzpytatelným nástrahám vnějšího prostředí za rouškou. Z pleti se stává velice náchylná část těla, která negativně reaguje prakticky na všechno. Pokud ještě kvůli tíze make-upu nedokáže dýchat, na kosmetický problém je zaděláno.

Aby se náš obličej dokázal dobře poprat nejen se zmiňovaným vlhkem, kterému je bohužel vystaven, ale také teplu a mechanickému dráždění, je dobré zcela vynechat nanášení líčidel z našeho denního harmonogramu. Ovšem to neznamená, že večer vám odpadne péče o pleť a její čištění. To nikoliv - pleť se před ulehnutím do postele čistí nejen kvůli líčidlům, ale také od nečistot, které se na ni nalepili ze znečištěného prostředí, ve kterém jsme během dne pobyli (a tím se bohužel myslí také město).


Čištění pleti je klíčem ke zdravé a mladistvě vypadající pleti

rays blog čistění pleti

Čištění pleti je třeba zmínit ještě samostatně, protože se jedná o veledůležitý krok v péči o pleť. Nejen make-up, ale i vnější nečistoty pocházející ze znečištěného prostředí se potřebují večer dostat z obličeje pryč. Důkladné vyčištění povede k předcházení vzniku akné, vrásek i k redukování pupínků, s nimiž je poměrně těžké posléze svádět boj, když se na pleti začnou hromadit ve větším množství.

Po každém vyčištění dermatologové doporučují umýt si pleť studenou vodou. Tím dojde k uzavření pórů, které jsme při čištění naopak otevřeli. Pleť je posléze připravená ulehnout ke spánku.

Hydratace je stále důležitá

rays blog péče o pleť pod rouškou

Člověk si říká, že když se pod rouškou drží tolik vlhkosti, že není hydratace zapotřebí. Ale opak je pravdou. Hydratace je klíčem ke spokojené a stále mladistvě vypadající pleti, proto nepodceňujte nejen tu vnější, ale také tu vnitřní. Jinými slovy dnes a denně pijte dostatek tekutin (minimálně dva až tři litry) a hledejte v drogeriích kosmetiku bez obsahu alkoholu, naopak se složkami, které mají v moci zadržovat vodu v pokožce a pleti.

Ptáte se, proč by měl být obsah alkoholu v kosmetických produktech minimální? Důvod je prostý - alkohol má opačný efekt, než který od hydratačních krémů požadujete. Jinými slovy spíše dehydratuje pokožku.

Oleje ani peeling nejsou nyní třeba

Sice hydratace, která je běžnou součástí péče o pleť, přichází na řadu i nyní, když je naše pleť zkoušená rouškami a respirátory, některé kroky, ke kterým se v rámci každodenní péče o pleť schyluje, bychom měli vynechat. Dermatologové se shodují na tom, že je dobré na nějaký čas vynechat produkty na bázi olejů, které zanechávají pokožku mastnou. Třeba i takovou vazelínu nějakou dobu nepoužívejte.

Vyhnout bychom se měli i peelingu. Pokud ale máte pocit, že vaše pleť tuto proceduru doslova potřebuje, naneste ji v okamžiku, kdy víte, že už nepůjdete s rouškou ven.