Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
16.8.2021

PO ČEM ROSTOU VLASY? TIPY PRO KAŽDOU ŽENU

Máte pocit, že vám vlasy vypadávají a že spíše chřadnou, než prospívají? Na vině může mít mnoho faktorů. Podílet se na jejich stavu mohou nejen výkyvy počasí, ale také nadměrné používání stylingových přípravků nebo až příliš velké množství horkého vzduchu. Málokterá žena si uvědomuje, že na stavu vlasů se podílí i životospráva a to, co jí. Proto změňte své stravování a do svého denního harmonogramu zakomponujte několik věcí, po kterých vlasy opravdu rostou.

Chce to kolagen

Na vině nehezky vypadajících vlasů může být i ztráta kolagenu. Není tajemstvím, že se tato ve vodě nerozpustná bílkovina z těla vytrácí, a to po pětadvacátém roce života. Bylo by však mylné se domnívat, že jejím úbytkem trpí pouze naše pleť a pokožka. Kolagen se nachází také v kloubech, v nehtech a mimo jiné i ve vlasech. Změny proto evidujeme i na celkovém vzhledu naší kštice.

Dojít může k vypadávání vlasů, k viditelné křehkosti vlasů, taktéž k jejich lámání. Díky produktu anti-age však předejdeme černým scénářům, které po těchto projevech následují.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Co je to mořský kolagen?

Nezatěžujte vlasy teplem


Co rozhodně nestojí za to je omezování vlasů teplem. Fénování, kulmování nebo žehlení bychom měli omezit na minimum. Pokud je tato úprava vlasů nutností, myslete na ochranný filtr, který vlasům zajistíte díky použití ochranných sér.

Pokud se vám ale podaří omezit foukání nebo žehlení či kulmování vlasů na minimum, vlasy se dají zanedlouho do kupy. Zejména, pokud je budete podporovat například vlasovými maskami a pokud naopak zmenšíte množství šamponu, jež do vlasů aplikujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak předcházet lámaní vlasů?

Jablečný ocet je učiněný zázrak


Po čem rostou vlasy? Po jablečném octu. Ocet jako takový nejčastěji používáme do zálivek na saláty, ale také je to nepostradatelný pomocník při uklízení. Věděli jste, že si hravě poradí například s vodním kamenem, který se nachází v rychlovarné konvici nebo jenž okupuje sprchovou hlavici? Jeho jablečné provedení ocení zase naše vlasy.

V ideálním případě ho používejte po nanesení obyčejného šamponu. Ještě předtím ho však smíchejte s vodou, aby nebyl tak silný (i když je pravdou, že od ostatních druhů je zcela bezpečný a nezapáchá).

Na pitný režim nezapomínejte


Podle posledních průzkumů vlasy narostou zhruba o jeden centimetr za měsíc. Díky genům nebo zdravým návykům mohou někomu růst rychleji, jinému zase o chlup pomaleji. Rychlost růstu se odvíjí i od péče nebo zatěžování vlasů, také od hydratace. Pakliže je lidské tělo spíše dehydratované, nemůžete se divit tomu, že vlasy nerostou. Vodu zkrátka potřebují stejně jako rostliny, které bez pořádné zálivky také neukážou své květy světu.

Díky dostatečnému příjmu tekutin se z těla dostávají nebezpečné toxiny, navíc se celkově pročišťuje organismus. Vyplaví se i takové škodlivé látky, které stály za zpomaleným růstem kštice.

Vyzkoušejte masáž hlavy


Masáže jsou obecně velice oblíbené. Bohužel podstupujeme především masáže zad, na ostatní partie těla zapomínáme. A to si naše tělo zaslouží i masáž obličeje nebo masáž hlavy. Pokud svolíte k poslednímu zmíněnému, můžete tím podpořit růst vlasů. Bylo totiž prokázané, že při každodenním masírování hlavy dojde k lepšímu prokrvení pokožky.

Nemusíte se však bát toho, že by vás tento “zákrok” stál majlant. Obyčejnou, rychlou a velice příjemnou masáž si totiž můžete udělat i doma. Stačí pokožku hlavy masírovat pomocí bříšek prstů. Pokud si pořídíte speciální pomůcky na masáž, může být masáž každý den krapet jiná.

Po čem ještě rostou vlasy?


·        Hroznový olej (vlasy po něm budou sice mastnější, ale jedná se o účinnou a efektivní metodu).

·        Dostatek vitaminů (hlavně vitaminů A, B a C, zejména poslední zmíněný podporuje přirozenou tvorbu kolagenu v těle).