Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.11.2022

PODZIMNÍ SKIN CARE RUTINA

Stejně jako každých pár měsíců měníte svůj šatník, je důležité totéž udělat se svou kosmetickou rutinou. Každé roční období pleť potřebuje jinou péči a patrné je to zvláště při přechodu z léta do podzimu. Možná jste si všimli, že vaše pokožka na podzim není tak rozzářeně jako v létě, je spíše unavená, mdlá. Na vině je právě změna počasí, která může vést k hromadění odumřelých kožních buněk, což má za následek zachycení mazu a bakterií pod povrchem a zvýšený výskyt pupínků. Navíc je dost pravděpodobné, že trávíte více času uvnitř než venku, vaše pokožka je pravidelně vystavena vysušujícímu teplu z topení, a proto také vyžaduje více hydratace. Jak tedy na podzimní rutinu?

Začněte chemickým peelingem
Pokožka se během podzimu stává paradoxně sušší a citlivější. Možná si myslíte, že peeling suchost zhorší, ale pokud zvolíte šetrnější formu anebo chemický peeling ve formě AHA kyselin, odstraníte tak přebytečné odumřelé buňky a maz a podpoříte tak hydrataci pokožky. Vyzkoušejte např. nejjemnější dostupnou kyselinu mandlovou, která vám pomůže skrýt i známky letních kožních hříchů v podobě pigmentových skvrn od slunce. A pokud byste se chtěli do oživění pleti pustit důkladně, chladnější období je ideální na profesionální chemický peeling. Zkušená kosmetička vám poradí, která přírodní AHA kyselina je pro potřeby vaší pleti nejlepší.


Čistěte svou pleť šetrně
Jedním ošetřením péče o pleť nekončí. Chemický peeling dokáže vaši pleť oživit, ale není vhodný pro každodenní použití. Pro denní rutinu jsou vhodná jemná odličovací séra, nejlépe na bázi oleje. Pleť vyčistí, aniž by narušila rovnováhu promaštění obličeje, která je velmi důležitá. Pokud se snažíte mastnou pleť více a více vysušovat, bude se bránit větší a větší produkcí mazu.


Obličejové olejíčky
Pleť je na podzim vystavěna velkým proměnám teplot. Doma a v práci sedíte u ústředního topení, cestou do práce jste často vystaveni chladnému počasí a doma si dáte nakonec horkou sprchu. Tyto náhlé teplotní změny pokožce nesvědčí a narušují rovnováhu vlhkosti, díky čemuž může být v podzimních měsících mnohem šupinatější a sušší. Zavedení obličejových olejíčků do vaší rutiny nejen vyživí pokožku v krátkodobém horizontu, ale současně pomůže pokožce zlepšit zadržování vlhkosti z dlouhodobého pohledu. Oleje obsahují spoustu vitamínů a karotenoidy, takže vaši pleť rozzáří a dodají ji krásnou barvičku, která na podzim pleti většinou chybí. Vyzkoušet můžete například rakytníkový, švestkový nebo šípkový olej. Anebo můžete zvolit také olejové směsi, které využívají výhod různých složek.


Vitamín C
Chcete si udržet letní záři i v chladnějších měsících? Sáhněte po séru s vitamínem C – pomůže vám rozjasnit a posílit pokožku, navíc stimuluje produkci kolagenu, takže pokožka může lépe zadržovat vlhkost. Kromě jiného pomáhá pokožce opravit dlouhodobá poškození například způsobená sluncem během letních měsíců, kdy je naše pokožka vystavěna vyšší koncentraci škodlivých UV paprsků. Právě sérum s vysokou koncentrací vitamínu C dokáž napravit a zvrátit poškození, udržet rovnoměrný tón a texturu pokožky. Vaše pokožka jej ocení také zevnitř. Ideální je i na podzim pokračovat s užíváním kolagenového nápoje s obsahem vitamínu C Rays Kolagen Preminum. Podpoříte tak stabilní produkci kolagenu, a tím nejen zdraví své pokožky, ale i vlasů, nehtů a kloubů.


Hustější hydratační krém
V létě nám většinou stačí lehký hydratační krém, avšak na podzim se vyplatí sáhnout po hutnějším krému například s ceramidy a tím zajistit pokožce na podzim kvalitní hydrataci a výživu. Také urea, glycerol, kyselina hyaluronová, omega mastné kyseliny jsou bojovníci za šťastnou a hydratovanou pokožku.


Vyzkoušejte probiotickou péči pro pleť
Probiotická péče o pleť pomáhá na pokožce vytvořit dostatečně odolnou ochrannou bariéru a pomáhá jí ke zdraví i skutečné kráse. Probiotika jsou mikroorganismy, jež spolu s dalšími přátelskými bakteriemi osidlují povrch pokožky. Dokud jich je dost – chrání ji před vnějšími vlivy, vyrovnávají její pH, omezují tvorbu vrásek, umí zklidnit i citlivou či podrážděnou pleť. Pokud chcete docílit co nejlepších výsledků, tak platí, že ať už se o svou pleť staráte v jakémkoliv ročním období, základem je pravidelnost, tedy každodenní péče. Řiďte se jednoduchým principem: 1. vyčistit (např. čistícím tonikem), 2. hydratovat (použijte sérum) a nakonec 3. vyživit (vhodným krémem).