Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
28.9.2021

POTRAVINY PRO LEPŠÍ PLEŤ. POMOC HLEDEJTE VE SPÍŽI

Neustále se hovoří pouze o kolagenu, který podporuje stav naší pleti. Je sice pravdou, že mluvíme o jedné z nejdůležitějších ingrediencí věčně mladého vzhledu, ale produkty Rays je zapotřebí doplnit vhodným stravováním. Ne nadarmo se totiž říká, že jsme to, co jíme.

Na první pohled se to možná nezdá, ale konzumace potravin nás ve velké míře ovlivňuje. A to nejen po stránce vzhledu, ale především po psychické stránce. A jak také bylo zmíněno, i pleť je čirým odrazem toho, jak vypadá naše každodenní stravování. Jelikož je pro ni nejdůležitější voda, rázem víme, jestli člověk, na kterého narazíme, dodržuje pitný režim či nikoliv. A taky nám stav tváře prozradí, jestli jsou součástí jídelníčku následující potraviny, po nichž se doslova rozzáří.

Bobulovité ovoce jako součást každodenní snídaně


Pleť totiž kromě kolagenu potřebuje také ohromnou dávku vitaminů, konkrétně vitaminu C a E. To tedy musím konzumovat všechno ovoce a všechnu zeleninu, může mnohým přistát na mysli. Přece jenom jsme neupřesnili, co konkrétního jíst a vitaminy společně s potřebným zinkem, selenem a betakarotenem najdeme v desítkách druhů.

Lesní ovoce

Abychom tedy byli konkrétní, nedílnou součástí vašeho každodenního jídelníčku by měly být bobulovité druhy ovoce. Zpestřete si jimi třeba snídani v podobě jogurtu s müsli nebo oblíbené tvarohové lívance, které najednou dostanou zcela jiné grády.

Bobulovitými druhy ovoce jsou maliny borůvky, také ostružiny nebo jahody. Veškeré druhy se pyšní obrovským množstvím antioxidantů i fytoživinami, což jsou pro lidské zdraví veledůležité sloučeniny. Pokud bychom se měli zaměřit na pleť jako takovou řekneme, že díky vysokému obsahu vitaminu C podporují přirozenou tvorbu kolagenu a tím pádem i oddalují příznaky předčasného stárnutí pleti.

Čtěte také: Jak mít krásnou pleť?

Zelený čaj proti stárnutí pokožky


Podobně efektivním přírodním pomocníkem, který pomůže zpomalit stárnutí pokožky i pleti jako takové je zelený čaj. Nejčastěji se k němu přikláníme ve chvíli, kdy chceme zhubnout, jelikož má za úkol zrychlit metabolismus a tím i spalování kalorií. Věděli jste ale, že je také skvělou posilou v boji proti předčasnému stárnutí, jak bylo poznamenáno?

Čaj

Jeho nedílnou součástí jsou takzvané katechiny. Jedná se o přírodní látky, jež rozeznáte díky jejich nahořklé chuti. Podle vědců mají na pleť mimořádně pozitivní vliv. Vedle toho snižují hladinu špatného cholesterolu v krvi a slouží i k upevnění ochrany střevní mikroflóry.

Granátová jablíčka zaujala vědce

Když si zakoupíte granátové jablíčko domů, při jeho porcování to vypadá, jako kdyby se ve vaší kuchyni stala vražda. Jen málokdo umí vybrat jadýrka z tvrdé slupky tak, aby šťáva nezašpinila celý kuchyňský kout. Ať už se vám podaří získat vynikající ovoce s nepořádkem okolo nebo bez, uděláte tím radost své pleti.

V současné době je granátové jablko středem pozornosti nejen milovníků exotických plodů, ale také vědců. Ti totiž přichází stále na více a více skvělých benefitů. Ukázalo se, že napomáhají k zářivé a mladistvé pleti. Díky svému jedinečnému obsahu vitaminů zpomalují proces stárnutí, čímž přispívají k mladistvě vyhlížejícímu obličeji.

Kakaové boby, kupředu


Ten, kdo tvrdí, že čokoláda zdraví škodí se plete. Pokud totiž sáhnete po vysokoprocentní hořké čokoládě, uděláte tím své zdravotní stránce spíše dobře. Dokonce samou radostí poskočí i pleť, na kterou mají kakaové boby nemalý pozitivní vliv.

Kakaové boby

Kakaové boby čili i hořká čokoláda totiž obsahuje velké množství flavonoidů, což jsou opravdu účinné antioxidanty. Kromě toho, že pozitivně působí na pleť, ochraňují srdíčko a snižují vysoký krevní tlak.