Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
7.12.2021

PŘÍČINY VRÁSEK, ZE KTERÝCH NELZE VINIT MATKU PŘÍRODU

Ano, vrásky jsou sice přirozenou součástí lidského života, ale na druhou stranu se mohou objevit nečekaně a příliš brzy. Ženy mají tendenci svádět do na přírodu, ale neuvědomují si, že možná ony jsou samy viníkem jejich rychle stárnoucí pokožky. Je totiž přírodním zákonem stanoveno, že vrásky se začínají objevovat až kolem třicátého roku života, jelikož se projevuje několik let trvající úbytek kolagenu. Když se však obličej podobá scvrklému jablku příliš brzy, na vině jsou pravděpodobně zlozvyky člověka.

Ano, vrásky jsou sice přirozenou součástí lidského života, ale na druhou stranu se mohou objevit nečekaně až příliš brzy. Ženy mají tendenci svádět to na přírodu, ale neuvědomují si, že možná ony jsou samy viníkem jejich rychle stárnoucí pokožky. Je totiž přírodním zákonem stanoveno, že vrásky se začínají objevovat až kolem třicátého roku života, jelikož se projevuje několik let trvající úbytek kolagenu. Když se však obličej podobá scvrklému jablku příliš brzy, na vině jsou pravděpodobně zlozvyky člověka.

Tedy pokud v tom ještě nemá prsty genetika. Na tu nesmíme zapomínat, ta je opravdu mocná čarodějka, která se velkou měrou projevuje na stavu naší pokožky a pleti. Jestliže ve vaší rodině není nikdo, kdo by podobnému kosmetickému problému musel čelit, nedopouštíte se nějakého níže uvedeného přestupku vůči vaší pleti?

Sluneční záření je velký škůdce naší pokožky

Nejen plodiny rostoucí na zahrádce mají své škůdce. I pleť, respektive pokožka je má. Jedním z nich je sluneční záření. Bylo by ale mylné se domnívat, že pokožka je právě kvůli všude přítomnému sluníčku zkoušena jenom během léta. Není tomu tak. V zimě jsou paprsky mnohdy silnější, proto i v nadcházejícím ročním období nezapomínejte na opalovací krémy s vysokým faktorem, aby nedocházelo k podpoře vzniku vrásek.

Ano, je nutné se chránit i tehdy, kdy nemáte v plánu vystavovat se sluníčku čili se opalovat. Ke zvrásnění kůže může dojít i při pouhé procházce, kterou se rozhodnete s rodinou v neděli po obědě podniknout.

Pobyt ve znečištěném prostředí

blog - znečištění škodí pleti

Dermatologové se shodují na tom, že znečištění pokožce nesvědčí. Je však mylné se domnívat, že se tím myslí pouze znečištění make-upem, který si zapomeneme večer před ulehnutím do postele odlíčit ze svého obličeje. Myslí se tím také enviromentální problém, který poškozuje pleť volnými radikály. Ty bohužel kolují vzduchem a jsou všude kolem nás. A bohužel vedou ke vzniku hlubokých i méně výrazných vrásek.

Tento fakt potvrzují dokonce studie říkající, že ženy žijící v městském prostředí mají více stařeckých skvrn a vrásek než ty, který svůj volný čas trávily ve venkovských oblastech. Proto předtím, než večer ulehnete do postele, pořádně omyjte svůj obličej, i když se na něm nenachází ani špetka make-upu. Případně proti následkům znečištěného prostředí bojujte pravidelným používáním fotoprotekce nebo tím, že se budete vyhýbat zakouřenému prostředí.

Hlavně pořádně spěte. Nedostatek spánku pleti nesvědčí

Spánek pleti prospívá

Velkým problémem je v posledních měsících spánek. Lidé toho příliš mnoho nenaspí, což je velká škoda. Myslí si, že spánkem ztrácí svůj drahocenný čas. Jenže ve skutečnosti je to jinak - tímto krokem si bohužel jenom ubližují. A to tedy nejen sobě a svému zdraví, ale také své pokožce, která bohužel strádá.

Lékaři se shodují na tom, že kvalitní spánek zabraňuje vzniku celé spoustě závažných onemocnění jako jsou srdeční choroby, cukrovka nebo Alzheimerova choroba. Navíc se tím prospívá naší pokožce a pleti, která z důvodu nedostatku spánku vítá jednu vrásku za druhou. Nedostatek spánku totiž mění pH pokožky a snižuje schopnost kožních buněk udržovat vodu. A dehydratace pokožky - to je ideální místo pro zrod nehezky vypadajících vrásek.

Neutichající stres

blog - stres a vrásky

Trápí vás problémy v milostném životě? Nebo se potíže týkají osobní či pracovní stránky vašeho života? V každém případě to ve vás vyvolává velké množství stresu, nemýlíme se? A bohužel i tento jev stojí za vznikem vrásek, které se na obličeji začínají plodit v obrovském množství.

Opět tento fakt potvrzují také lékaři, kteří tvrdí, že stres zvyšuje hladinu kortizolu v krvi, což snižuje schopnost pokožky udržet si svou vlhkost. Navíc tím, že stres zvyšuje hladinu krevního cukru, tím víc se poškozuje kolagenu stojícím za pružností a elasticitou pokožky.

Doporučení: Jak správně užívat kolagen