Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
29.11.2021

VRÁSKY: ČEMU VĚŘÍME A CO NENÍ PRAVDA?

Vrásky, respektive stárnutí samo o sobě je poněkud choulostivým tématem, kterému se zejména ženy snaží vyhýbat. Toto téma však provází mnoho pověr, které není radno poslouchat... Víte které to jsou?

Ženy se tématu vrásek vyhýbají. Důvod je prostý - mají pocit, že se za ně musí stydět, což vede ke snížení jejich sebevědomí. Vrásky ale nejsou žádné tabu a rozhodně bychom se je neměli snažit zakrývat. Je stejně tak velká škoda, že kolem nich koluje mnoho pověstí a bájí, které nejsou ani zdaleka pravdivé, přesto se jim věří. O čem konkrétně je řeč?

Kde je dobrá genetika, tam vrásky nejsou

Již bylo zmíněno, že jemné linie prolínajícím se nám obličejem jsou doslova žroutem naší sebedůvěry. A opravdu na tom něco je. Ženy se proto snaží hledat různé způsoby, jak se přesvědčit o tom, že se jich vrásky netýkají. Jenže tím lžou jenom samy sobě a posléze jsou nemile překvapeny, když se jim linie začnou v okolí úst a očí objevovat.

Jednou z mnoha vytvořených domněnek, na kterých však není mnoho pravdy, je, že kde je dobrá genetika, tam vrásky nejsou. Ano, geny jsou velice mocní čarodějové a opravdu mohou velkou měrou ovlivnit, jestli se na vašem obličeji vrásky objeví či nikoliv, ale nemůžou zaručit, že opravdu budete mít hladkou pleť jako vaše maminka nebo babička. Na stavu pleti i pokožky mají vliv i další faktory, a to především životní styl, který vedete.

Jak pestrá je vaše strava? A je vyvážená, zdravá? A co kouření - máte v oblibě? Jakou používáte kosmetiku? A vystavujete se přímému sluníčku často? Všechny věci mohou mít vliv na zrychlené stárnutí pokožky nebo naopak zdravá a vyvážená strava na zpomalení celého procesu.

Kde není smích, tam nejsou vrásky

Nesměj se, budeš mít vrásky! Slyšeli jste to někdy? Mnohé ženy se domnívají, že pokud nebudou používat mimické svaly, vrásky se neobjeví. Ano, je sice pravdou, že veškeré mimické projevy emocí (čili nejen smích, ale také mračení se nebo vztek) má vliv na tvorbu vrásek, ale to bychom museli přestat i mluvit, aby ke vznikajícím liniím nedocházelo.

Mimické vrásky jsou však něco jiného než vrásky vznikající z důvodu stárnutí a vytrácejícího se kolagenu. Proti nim se často bojuje kosmetickými úpravami nebo obličejovou jógou.

Tip: Jak užívat kolagen

Kde jsou drahé pleťové krémy, tam vrásky nejsou

Mezi další velice časté a také nepravdivé domněnky patří, že kde jsou drahé pleťové krémy, tam nejsou žádné vrásky. Samozřejmě neplatí, že pokud budete utrácet za pleťovou kosmetiku statisíce, vrásky nebudou vaším problémem. Skutečně žádná mastička nedokáže zastavit projevy stárnutí, ale pokud jsou dobrého složení, mohou zvýšit kvalitu naší pleti, pořádně ji hydratovat a tvorbu vrásek zpomalit, ne-li minimalizovat.

Jenže zmiňovaného efektu nedosáhnete jenom tehdy, pokud vsadíte na drahé kosmetické produkty. Umí to i levnější kosmetika, která je stejného složení. Součástí složení musí být účinné složky, jako je třeba kolagen nebo vitamin C, jež podporují elasticitu a svěžest pokožky. Když budou produkty nositeli kolagenu, jsou trefou do černého. Vyzkoušíte třeba produkty Rays?

Kde je mastná pokožka, tam nejsou vrásky

Závěrem stojí za zmínku ještě jeden omyl, který koluje mezi zástupkyněmi něžného pohlaví, a sice že kde je mastná pokožka, tam vrásky nejsou. I když vaše kamarádka s mastnou pletí možná vrásky zatím nemá, neznamená to, že je ani mít nebude. Mastná pleť se jen nepodmaní projevům stárnutí tak brzy, jelikož v sobě dokáže udržet vodu, která není zrovna úrodnou půdou pro tvorbu jemných linií.

Samozřejmě nejen mastná pleť má vliv na to, jestli se vrásky ukážou světu a kdy. Jejich výskyt záleží také od barvy kůže a samozřejmě od životního stylu, který osoba vede. Už bylo zmíněno, že pokud je nastolena správná životospráva, vrásky nejsou to, co vás bude v blízké době trápit.