Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.11.2018

VRAŤTE SVÝM VLASŮM PO DLOUHÉ ZIMĚ A CHLADNÉM JARU LESK A SÍLU

Jsou vaše vlasy po zimním období takzvaně nijaké? Bez lesku, energie a bez života? Neděste se, je to normální. Je to způsobené vlivy, které na vlasy působí. Mezi takové vlivy patří mráz, suché teplo, čepice a mnoho jiného. Ovšem existují způsoby, kterými vrátíte svým kadeřím vitalitu a jas.

Začněte novým sestřihem

Nejlepším způsobem, jak dodat vašim vlasům jas a svěžest, je nový sestřih. Nemusíte vlasy hodně stříhat, bude stačit, když si je necháte mírně provzdušnit a odlehčit. Každá kadeřnice vám správný sestřih jistě poradí. Vybírejte takový, který podtrhne vaše rysy v obličeji. Takový sestřih však musí být upravován, foukán a formován pomocí kulatého kartáče. Pokud se tomuto rádi vyhnete, nechte si vlasy zastřihnout do rovna.  

Nová barva či přeliv

Vlasové trendy pro rok 2021 jdou ruku v ruce s přirozenými a zářivými odstíny s jemnými přechody. Nejste připravená na barvu? Můžete prozatím vyzkoušet přeliv, který se po pár umytích vymyje. I tak váháte, jaký odstín zvolit? Možná byste se mohli řídit odstínem vaší pleti. Díky tomuto kroku jistě nešlápnete vedle.

Studený odstín pleti

Ženy, které mají porcelánovou pleť, si mohou dopřát ledovou nebo popelavou blond. Kdežto hnědovlásky se severskými rysy mohou mít studenou hnědou nebo kaštanovou. Zrzky, které mají světlou pleť si mohou dopřát odstíny červené, až vínové barvy.

Teplý odstín pleti

Naopak ženy, které mají teplý odstín pleti, jako je například olivová pleť, si bude nádherně rozumět s jahodovou blond, zlatou, ale i šampaň. Tmavší odstín pleti je krásný a půvabný, takové ženy mohou zvolit mezi oříškovými barvami a zrzečky neudělají chybu, když zvolí zrzavou barvu s hnědým základem.

Začněte doplňovat kolagen

Své vlasy velmi rychle vzpružíte, pokud začnete s konzumací kolagenových doplňků stravy. Mluvíme o takových elixírech mládí, jež zahání nejen vrásky, ale také posilují vlasy a zabraňují jejich vypadávání.

Kolagen Rays se doporučuje užívat po překročení hranice pětadvacátého roku života. V této době se totiž jeho přirozené množství začíná z těla vytrácet a tvorba je stále pomalejší, až se nakonec pozastaví úplně. Jeho pravidelným doplňováním se zamezí vzniku běžných projevů stárnutí, jež jsou strašáky ve skříni nejedné ženy.

Hydratace hraje prim

Aby vlasy měly takzvaně šťávu, je třeba jim poskytnout hydratační péči. Pokud se vydáte ke kadeřnici, na vyžádání je možné nechat vlasy hydratovat. Pokud se rozhodnete pro domácí péči, doporučujeme tu na bázi keratinu či oleje. Dokonale poslouží například olej z jojobových semen, arganový a makadamový olej nebo klidně i kokosový olej, který je součástí skoro každé domácnosti. 

Péče o pokožku hlavy

Zde dávejte pozor, a nescházejte z cesty. Totiž, péče o pokožku hlavy je poměrně dlouhý běh. Jestliže si pořídíte speciální přípravek, sice ihned docílíte úlevy od svědění, ale rozhodně musíte v léčbě pokračovat dále. V každém případě je důležité se soustředit nejen na vlasy, ale také na pokožku hlavy. Jedině tak budou vlasy krásné, zářivé a plné života.

Jakou péči poskytnout pokožce

Nejdříve si musíte osvojit správnou techniku mytí hlavy. To znamená, že pokožku při mytí nesmíte škrábat, ale naopak jemně bříšky prstů hlavu masírovat. Poté pořádně umyjte šampon, kondicionér a masku. Jestliže máte bujnou hřívu nebo naopak vlasy jemné a zplihlé, bude potřeba vlasy vyfoukat fénem. Doporučujeme takový fén, který má i studený vzduch, ten je šetrnější. Jako poslední krok by mělo být aplikované vlasové tonikum nebo voda, která vyživí vlas již od kořínku. Takové použití je jednoduché. Stačí nanést na pokožku hlavy a jemně opět bříšky prstů namasírovat a rozetřít po pokožce hlavy. To je vše! Poskytněte vlasům jednoduchou, ale pravidelnou péči a budou zářit krásou.