Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
15.3.2019

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ JAKO NEUTICHAJÍCÍ PROBLÉM. CO ZA NÍM STOJÍ?

Co nám dokáže razantně snížit sebevědomí? Pohled na chomáče vlasů, které se nám s každým sebemenším vánkem prohání po koupelně nebo chodbě vydlážděné kachličkami. Čím víc vlasů na podlaze evidujeme, tím je naše sebevědomí nižší a psychická stránka více ponurá. Je důležité zavčasu zahájit boj s tímto zdravotním problémem. Jenže kde začít? Vaším prvním krokem bude odhalení příčiny.

S žádným problémem nemůžete bojovat, aniž byste nezjistili jeho důvod. Pokud se do boje pustíte s tím, že nevíte, co mu předcházelo, bude boj doslova nekonečný a světlo na konci tunelu se objevovat nebude. Co tedy stojí za tak obrovským množstvím vypadaných vlasů?

Tělu chybí kolagen

Velmi častým problémem je nedostatek kolagenu. Mluvíme o ve vodě nerozpustné bílkovině, která se sice umí přirozeně vytvořit v těle, ale jen do čtyřicátého roku života. Ještě před touto pomyslnou hranicí dochází ke ztrátě kolagenu, která se rovná i několika procentům ročně. Na množství ztracené bílkoviny má vliv mnoho faktorů, k nimž patří i kouření, nedostatek spánku nebo špatná strava.

Jelikož přirozená tvorba kolagenu neumí pokrýt veškeré ztráty, je důležité bílkovinu doplnit například formou našeho koktejlu Rays – Anti Age. Dojde tím nejen k podpoře růstu vlasů, ale také k opětovanému zpevnění pokožky a zmírnění bolesti kloubů.

Na vině může být také hormonální nerovnováha

Co může být také na vině neutichajícímu padání vlasů, tak hormonální nerovnováha. Typickým příkladem, kdy dochází ke znatelnému vypadávání vlasů je období puberty, menopauza nebo těhotenství. V těchto fázích života je proto velice důležité se zaměřit na stravu. Vyhněte se té, která není pro tělo přínosem a kterou můžete jen zhoršit kosmetický problém.

Pokud se nacházíte v přechodu a vypadávání vlasů je pro vás aktuální téma, je dobré se poradit se svým lékařem, který doporučí doplňky stravy podporující růst vlasů.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Jak zabránit vypadávání vlasů?

Neopouští nás stres

Proč nám vypadávají vlasy? Odpovědí může být i stres. Žijeme v rychlé době, která na nás klade velké nároky. Se stresem přicházíme do styku prakticky neustále - doma, v zaměstnání a často i ve chvíli, kdy jsme sami, jelikož si uvědomíme, co všechno ještě musíme stihnout. Jenže stres – to je obrovský nepřítel, který může v našich životech a na našem zdraví napáchat celou spoustou škod. A vlasy jsou jen jednou z nich.

Pokud na sobě evidujete, že vás stres neopouští, víte, co je vypadaným vlasům na vině. Proto se takzvaně “hoďte do klidu" a naordinujte si odpočinek a relaxaci.

Používáte nevhodnou vlasovou kosmetiku

Nabízí se také otázka, jakou vlasovou kosmetiku používáte? Sázíte na opravdu kvalitní vlasové produkty nebo sáhnete v drogerii po tom, co je za nejnižší cenu? A pročítáte si složení šamponů nebo kondicionérů? Podle celé řady kadeřníků je klíčový hlavně výběr vhodného šamponu. Ten by měl být šetrný předně k hydrolipidnímu plášti vlasové pokožky. Obsahovat by neměl žádné silikony nebo sulfáty, jež jsou pro vlasy spíše zátěží, která ucpává vlasové folikuly.

Co naopak kadeřníci doporučují, tak vlasové produkty, které obsahují zmiňovaný kolagen, keratin nebo panthenol. To všechno jsou látky podporující růst vlasů a mohou být tedy tím pomyslným spasitelem v boji proti padání vlasů.

Jak si umýváte vlasy?

V souvislosti s volbou vlasové kosmetiky se nabízí otázka, jak si vlasy myjete? I to může být odpověď na otázku "Proč nám vypadávají vlasy”. Většina žen si šampon ani kondicionér z vlasů dostatečně nesmývá. Zbytky kosmetických produktů pak ve vlasech umí natropit pořádnou neplechu. Stejně negativně působí na naše vlasy horká voda. Proto se doporučuje si spláchnout vlasy ledovou vodou, což zaručí lepší prokrvení pokožky a zvýší se tím kvalita naší kštice.