Anti-aging
Ceramosidy
Energie Buněk
Koenzym Q10
Kolagen
Krásná pleť
Kyselina hyaluronová
Pružnost tkání
Zpomalení procesu stárnutí
12.10.2021

ZA VRÁSKAMI NESTOJÍ POUZE STÁRNUTÍ. FAKTORY, KTERÉ MAJÍ NA STAV POKOŽKY NEBLAHÝ VLIV.

Stárnutí je životní proces, který nemůžeme zastavit. Mezi jeho běžné projevy patří přibývající vrásky, bolestivé klouby a trouchnivějící pohybový aparát, který se ozývá prakticky denně. Jak tomu předcházet?

Že vás tyto problémy trápí nějak předčasně, i když užíváte hydrolyzovaný kolagen, jenž měl přesně těmto scénářům předcházet? Pak je na vině něco jiného než stárnutí, s nímž by produkty anti-age pomohly. Za vráskami totiž může stát daleko více faktorů.

Kupříkladu genetika. Člověk to sice nerad slyší, ale pokud byli jeho předkové obaleni vráskami už v pětadvaceti letech, je pravděpodobné, že tomu tak bude i u něj. Proto se nejdříve podívejte na své rodiče a zjistěte, jaké “pleťové geny" se vás týkají. Že mají rodiče pleť jako z alabastru čili bez jediné linie, která by se linula obličejem od spánků až k ústům? Pak zde hraje roli ještě něco jiného. Není to některá z níže uvedených možností?

Kouření zrychluje proces stárnutí

Nezdravý životní styl plný zlozvyků

Za uvážení stojí to, jakým způsobem žijete. Jak jsou vaše zlozvyky a stravujete se zdravě nebo je součástí vašeho jídelníčku pouze fastfood, který navíc přidává na váze? To vše hraje roli. Zejména pokud kouříte, pijete alkohol nebo užíváte nadměrné množství léků se významně podílí na stavu vaší pleti. S každým dalším douškem alkoholu, s každým dalším potahem cigarety a lékem, který zapijete, přibývá jedna vráska za druhou.

Zmiňované zlozvyky totiž mohou (a také to dělají) snižovat hladinu kolagenu i elastinu v těle. To spěje nejen k tvorbě vrásek, ale především, povadnutí pokožky. Když se k tomu přidá nadměrné vystavování slunečnímu záření, nelze se svraštěné pokožce divit.

Práce jako zdroj stresu a napětí

Viníkem však může být i vaše práce. Ne každý má to štěstí působit v zaměstnání, které ho naplňuje a baví. Někteří jedinci denně dochází do podniků, jež je nenaplňují a jež jim přináší spíše vlnu stresu a napětí. A právě to jsou důvody zrodu dalších a dalších vrásek.

Obecně platí, že pokud se nacházíte ve stresu, měli byste co nejrychleji z takových situací odejít. Právě tento jev má negativní vliv nejen na zdraví, ale právě i na stav naší pokožky. Pokud se k tomu všemu pohybujete během pracovního dne na sluníčku, podporujete tím stárnutí pokožky dvojnásobně.

Stres v práci zrychluje proces stárnutí

Nulová péče o pleť

Jak vypadá vaše každodenní koupelnová rutina? Co děláte ve chvíli, kdy vstanete z postele? A na co naopak nezapomínáte, než do postele ulehnete? To, jakým způsobem pečujete o pleť se také výraznou měrou podílí na jejím celkovém stavu. Pokud dochází k jejímu zanedbání, začne pleť zbrojit proti tomu a akné se stane problémem, jež vám bude zbytečně přidávat vrásky. Ostatně ony vrásky se také začnou množit v částech obličeje, kam by jinak nezavítaly.

Proto se nezapomeňte odličovat a pleť důkladně čistit. Čištění však není jedinou částí každodenní péče o pleť, neopomíjejte ani hydrataci. Vhodné jsou prostředky s obsahem vitaminů a s nulovým obsahem alkoholu, který má tendenci spíše dehydratovat než udržovat vodu v těchto choulostivých partiích.

V jakém prostředí se pohybujete?

Pleť může zlobit i znečištění jako takové. Nemluvíme pouze o jejím znečištění, ale o znečištění, které koluje ovzduším. Člověk si bohužel neuvědomuje, čím prochází po cestě do obchodu nebo po cestě do práce. Co všechno ulpí na povrchu kůže, jaké volné a škodlivé radikály se dostanou do pokožky jen tím, že se venku nadechneme.

Bohužel bylo prokázáno, že čím většímu znečištění je pokožka vystavována, tím více a rychleji bude stárnout. I proto krásně a svěže vypadají lidé žijící na venkově, naopak lidé žijící ve větších městech se bez zásahu kosmetičky nebo správných genů kolujících v těle dlouhodobě mladistvou pokožkou chlubit nemohou.