4.10.2022
VNITŘNÍ KRÁSA A LASKAVÝ ŽIVOT

Chápání krásy se liší v závislosti na společnosti a době, ale téměř v každé kultuře existuje chápání krásy jako takové. Krása je něco neobyčejného, zvýrazňujícího nějaký jev nebo předmět z každodenního života. Mimochodem podle vědců dokonce i někteří šimpanzi dokážou vnímat krásu. Krásu lze rozdělit na vnější a vnitřní. Ta první je možná zřetelnější na první pohled, avšak ta vnitřní má trvalejší hodnotu, a přesto to vypadá, jako by doopravdy jedno nebylo možné bez druhého. Sama krása je velmi široký pojem a mnoho učenců se snažilo vymezit její význam už od dob starověku. Pro Platóna krása splývala s pravdou, byla pro něj ideou, která ční nad všemi ostatními idejemi. Krása tak vlastně splývala s božstvím. A jak tedy souvisí naše vnější krása s krásou uvnitř nás?

Číst dále
Kolagen
Anti-aging
Ceramosidy
Kyselina hyaluronová
Koenzym Q10
Zpomalení procesu stárnutí
Energie Buněk
Pružnost tkání
Krásná pleť
4.10.2022
VNITŘNÍ KRÁSA A LASKAVÝ ŽIVOT

Chápání krásy se liší v závislosti na společnosti a době, ale téměř v každé kultuře existuje chápání krásy jako takové. Krása je něco neobyčejného, zvýrazňujícího nějaký jev nebo předmět z každodenního života. Mimochodem podle vědců dokonce i někteří šimpanzi dokážou vnímat krásu. Krásu lze rozdělit na vnější a vnitřní. Ta první je možná zřetelnější na první pohled, avšak ta vnitřní má trvalejší hodnotu, a přesto to vypadá, jako by doopravdy jedno nebylo možné bez druhého. Sama krása je velmi široký pojem a mnoho učenců se snažilo vymezit její význam už od dob starověku. Pro Platóna krása splývala s pravdou, byla pro něj ideou, která ční nad všemi ostatními idejemi. Krása tak vlastně splývala s božstvím. A jak tedy souvisí naše vnější krása s krásou uvnitř nás?

27.9.2022
DLOUHOVĚKOST A PSYCHICKÁ POHODA

Jak žít zdravý a naplněný život? Každý člověk touží po štěstí, po naplněném životě, a to co nejdéle to jen jde. Známe spoustu doporučení, jak žít zaručeně zdravý život – jako dostatek tekutin, zdravé stravování, kvalitní spánek, pravidelný pohyb… Avšak dovedou nás tyto principy i ke štěstí, pocitu naplnění a vnitřnímu klidu? Život vyžaduje přeci jen trochu více komplexnosti.

13.9.2022
ZPOMALTE ČAS S TĚMITO ANTI-AGE LÁTKAMI

Touha po věčném mládí, kráse a zdraví je lidem přirozená od nepaměti. Neexistuje období, kam sahá lidská paměť, kde by právě tyto kvality nebyly oslavovány a vyzdvihovány. Ve středověku se alchymisté snažili vynalézt elixír mládí a bohatí šlechtici za jejich pokusy utráceli nemalé jmění. V moderní době jsme se zejména díky obrovskému posunu vědy k tomuto zázračnému elixíru přiblížili. Faktem je, že zatím neexistuje zázračný recept, který by dokázal stárnutí úplně zastavit. Přesto však existují principy, které stárnutí obecně zpomalují – vyvážená strava, přerušovaný půst, dostatečný pitný režim, pravidelný pohyb, psychická pohoda a eliminace stresu, pravidelná ochrana před sluncem, správná péče o pleť apod. Současně existuje i celá řada látek, které dokážou alespoň částečně zpomalit čas, a tak oddálit projevy stárnutí organismu.

6.9.2022
KRÁSA A ZDRAVÍ RUKU V RUCE S RAYS

Krása a zdraví je podstatná pro každou ženu každého věku. Vzhledem k tomu, že jsem se více jak dekádu hluboce zabývala souvislostmi mezi zdravím, krásou a pohodovým psychickým stavem, a mimo jiné pracovala několik let také přímo jako výživová poradkyně, mohla jsem si nejen sama na sobě ale také na svých klientech (zejména pak ženách) ověřit, jak moc se zdraví zrcadlí v naší kráse. Krása je magické slovo. Pro každého má trochu jiný význam, avšak většinou se potvrzuje princip, že udržovat mladistvý a hezký vzhled je mnohem jednoduší, když máme zdravé tělo, jsme emočně vyrovnaní a cítíme se psychicky dobře. Avšak to se neděje samo o sobě. Je potřeba o sebe pečovat komplexně – pravidelně se pohybovat, kvalitně spát, obklopovat se dobrou společností a zejména zdravě jíst a doplňovat tělu všechny potřebné vitamíny, minerály, stopové prvky a další látky.

30.8.2022
PÉČE O NITRO JE STEJNĚ DŮLEŽITÁ JAKO PÉČE O TĚLO

Sri Chinmoy, indický spisovatel a guru řekl: „Veselá mysl vždy byla dokonalým průvodcem zdravého těla.“ Avšak v dnešní uspěchané době jsme více než kdykoliv dříve obětí stresu. Snažíme se obstarat rodinu, děti, plnit naplno své pracovní povinnosti, stihnout přátelé a do toho nás média dennodenně bombardují jednou špatnou zprávou za druhou. Upřímně – tohle všechno vytváří dokonalou půdu pro vznik stresu. Naši předkové byli možná více v ohrožení života, avšak většina z nich nemusela plnit termíny, splácet hypotéky a leasingy apod. Ano, každá doba přináší své výzvy, a ačkoliv po materiální stránce jsme se neměli nikdy lépe, tak na druhou stranu jsme asi nikdy v minulosti nebyli tak silně vystavěni dlouhodobému stresu. V tom všem shonu nám může připadat vedlejší starat se o svůj duševní klid a pohodu, avšak právě tato péče nám může pomoci překonávat mnohé nástrahy civilizovaného světa.

23.8.2022
VLIV ŽIVOTNÍHO STYLU NA PLEŤ

Krásnou a zdravou pleť touží mít snad každý. Avšak řada žen dělá v této oblasti mnoho chyb, které jim nepřináší pokožku jako vidíme na sociálních sítích. Bohužel neexistuje žádné zázračné zaříkávadlo, které by to udělalo za vás. Ano, pokud o sebe nepečujete, projeví se dříve či později také na vaší pokožce – na její záři, tónu, pevnosti, jemnosti a zdraví. Je pravdou, že nádhernou pleť si vykouzlíte na Instagramu během několika málo vteřin díky filtru, ale přiznejme si, že naše životy nekončí hranicemi našeho mobilního telefonu. Na krásu a zdraví naší pleti nemá vliv pouze samotná péče a genetika, ale také náš celkový životní styl – jinými slovy, jídlo, které si vybíráme, to, kolik času věnujeme pohybu, kvalita našeho spánku, míra stresu, kterému se vystavujeme a naše každodenní rituály.

16.8.2022
TYPY KOLAGENU A JEJICH VYUŽITÍ

Když nás trápí přibývající vrásky, lámavé vlasy a křehké nehty, nebo nás začnou pobolívat klouby, je ideální čas podpořit svůj organismus pravidelným příjmem kolagenu. Jak ale vybrat ten ideální? Existuje totiž několik typů kolagenů a každý je vhodný na něco jiného. Pokud chcete dosáhnout požadovaného efektu, je dobré si na kolageny trochu posvítit.

9.8.2022
PÉČE PO OPALOVÁNÍ

Bez Slunce a jeho energie by na Zemi neexistoval život. Bez slunečních paprsků nemohou fungovat nejen rostliny, ale ani další živočichové včetně lidí. Slunce je zdrojem životně důležitého vitamínu D, který je zcela zásadní pro správné fungování imunitního systému, zdraví kostí a zubů, tvorbu testosteronu, a dokonce působí protizánětlivě. Vystavování se slunci je tedy životně důležité a má dokonce vliv na naši psychickou pohodu. Existuje řada dokladů, které dokazují, že pokud se dlouhodobě vyhýbáme slunci, koledujeme si o deprese. Teď už máme jasno v tom, že sluneční paprsky jsou pro naše zdraví absolutně zásadní, současně existuje spousta varování před přímým vystavováním se slunci. Co tedy s tím? Pojďme na to vědecky.

2.8.2022
JAK SE PŘIPRAVIT NA DOVOLENOU?

Polovina prázdnin je za námi, takže období dovolených je v plném proudu. Mnozí z nás si konečně mohli odpočinout od každodenních povinností a rutiny, změnit prostředí a vydat se do některých ze svých vysněných míst. Avšak odjet jen tak na dovolenou bez přípravy se zpravidla příliš nevyplácí. Spontánní rozhodnutí mají určité kouzlo, avšak před dovolenou doporučujeme se spíše prakticky zamyslet nad tím, co doopravdy budete potřebovat.

26.7.2022
SPRÁVNÁ HYDRATACE A JEJÍ BENEFITY

Není pochyb o tom, že je pitný režim velmi důležitý, zejména pak v letních měsících, kdy je ztráta vody vlivem tepla mnohem větší. A proč je hydratace tak nezbytná? Naše tělo je tvořeno zhruba ze 70 % vodou a ta je tak jednou z nejdůležitějších součástí našeho organismu. Právě proto je její doplňování pro naše zdravé fungování naprosto zásadní. Dokazuje to i fakt, že zatímco bez jídla člověk může přežít až 4 týdny (a podle řady zkušeností i mnohem déle), bez vody je to maximálně týden. Avšak existují i jiné důvody, proč dbát na dostatečnou hydrataci.

19.7.2022
SPORT A POHYB V LÉTĚ

Léto patří možná k nejoblíbenějším a nejaktivnějším obdobím v roce. Dlouhé a teplé letní dny přímo vybízejí k různým aktivitám. Existuje tolik možností, jak si naplno užít slunce a čerstvého vzduchu. Je mnohem snazší se propojit s rodinou, přáteli nebo cestovat. Děti mají dvouměsíční letní prázdniny, celé rodiny tak vyrážejí na dovolené často spojené s nějakou sportovní aktivitou a prarodiče si užívají se svými vnoučaty.

21.6.2022
CELULITIDA A KOLAGEN

Trápí vás celulitida neboli pomerančová kůže? Ačkoliv se to tak nemusí zdát, celulitidou trpí až 90% žen nehledě na věk nebo váhu. Za jejím vznikem stojí spousta faktorů a obzvláště problematické partie, jako jsou stehna, boky a pozadí, vytváří právě nechtěné hrbolky a důlky. Naše obavy se stupňují v jarních a letních měsících, kdy je naše kůže mnohem více na očích nám i našemu okolí. Můžeme tedy na celulitidu vyzrát?