Složení

JEN KOLAGEN NESTAČÍ

Elixír Rays of Beauty obsahuje velké množství kolagenu z kanadských tresek a díky tomu dokáže účinně bojovat se stárnutím pleti. Aby však kolagen mohl efektivně působit, musíme jej do těla dostávat společně s dalšími, neméně důležitými látkami.

 

Vstřebání kolagenu hlouběji do buněk obstará Bromelain, o regenerační procesy v těle se postará L-CarnosinKyselina hyaluronová je zdrojem hydratace stejně tak jako ceramidy, které navíc fungují  jako pojivo buněk a koenzym Q10 působí jako dodavatel kyslíku (energie) do buněk našeho těla. Vitamíny a minerály pomohou imunitě, krevnímu oběhu, duševní pohodě a vyrovnanosti.

Anti Age péče i pro vegany

 

Významné a unikátní složení Rays of Beauty, které nestaví pouze na kolagenu, ale i na spoustě dalších neméně důležitých složkách nám umožnilo vytvořit verzi produktu i pro vegany. Veganská verze Rays of Beauty díky obsahu ceramosidů, bromelainu nebo třeba kyselině hyaluronové bylo možno vytvořit právě bez kolagenu, který je bílkovinou získávanou ze zvěře.

HLAVNÍ SLOŽKY

Kolagen

z kanadských tresek

 

 

Zdrojem mořského kolagenu v elixíru Rays of Beauty jsou tresky z kanadských vod. Na rozdíl od tilápií z čínských farem žijí kanadské tresky volně, a stravují se tak přirozeně, což se projeví ve výživové kvalitě kolagenu, který poskytují.

 

Kolagen zajišťuje pružnost tkání, krásnou pleť, rychlější růst i zdraví vlasů.

CERAMOSIDY

z pšeničných lipidů

 

Nejcennější složkou Rays of Beauty jsou ceramosidy – oleje s vysokou koncen- trací pšeničných lipidových molekul, které metabolickou cestou hydratují pokožku zevnitř. Tvoří významnou kožní bariéru. Ta pomáhá udržovat molekuly vody uvnitř buněk.

 

Ceramosidy efektivně hydratují pokožku. Ta se potom stává pružnější a jemnější.

Bromelain

enzym z ananasu

 

 

Díky bromelainu se velké proteinové molekuly štěpí na menší peptidy či jednotlivé aminokyseliny, které je poté organismus schopen využít například k výstavbě svalové tkáně, tvorbě důležitých neurotransmiterů či jiných pro tělo důležitých substancí na bázi bílkovin.

 

Bromelain je silně protizánětlivý a potlačuje otoky.

RESVERATROL

antioxidační síla

 

Resveratrol je velmi silný antioxidant, který pomáhá chránit mozek a nervový systém i srdce. Má výrazné protizánětlivé účinky a pomáhá k urychlení regenerace po intenzivní fyzické zátěži. Zlepšuje prokrvení mozku a podporuje dlouhodobou paměť.

 

Resveratrol je vysoce účinný protizánětlivý antioxidant, prodlužuje mládí a chrání srdce.

L-Carnosine

pro mladý mozek

 

L-Carnosine chrání buňky před poškozením a poškozené buňky obnovuje. Touto funkcí prodlužuje jejich životní cyklus, zvyšuje jejich dělení, a tak neustále zajišťuje správné fungování celého organismu.

 

L-Carnosine významně zpomaluje proces stárnutí, je nezbytný pro imunitu.

KOENZYM Q10

energie buněk

 

Koenzym Q10 je látka podobná vitamínům, někdy bývá také nazýván vitamín Q. Podílí se na všech pochodech v těle, ke kterým je potřeba energie. Na její tvorbu má zásadní vliv – funguje jako reaktivátor buněčné energie.

 

Koenzym Q10 zajišťuje energii ve formě kyslíku pro buňky i tělesné orgány.

Kyselina hyaluronová

 

Kyselina hyaluronová účinně potlačuje již existující vrásky a předchází tvorbě vrásek nových. Váže velké množství vody, kterou tkáň vyplní a vypne. Prospívá také viskozitě kloubů, umožňuje lepší využití kyslíku a všeobecně zlepšuje odolnost tkání, kostí i chrupavek.

 

Kyselina hyaluronová působí až zázračně proti vráskám, vypíná a vyhlazuje pleť.

L-glutathion

antioxidační síla

 

L-Glutathion je vůbec nejdůležitějším antioxidantem v lidském těle. Člověk ho za normálních okolností syntetizuje sám. Tato schopnost se ale věkem nebo nemocí snižuje. Působí preventivně proti volným radikálům a těžkým kovům, neutralizuje volné radikály.

 

L-Glutathion působí proti toxinům z prostředí, je prevencí oxidativního stresu.

DALŠÍ SLOŽKY

Chrom

 

Zesiluje působení inzulínu, a tím podporuje vstřebávání cukru buňkami. Je proto důležitou složkou při nastavování optimální hladiny krevního cukru. Zlepšuje schopnost těla odstranit z krve škodlivý nadbytek cholesterolu, je nezbytný pro činnost některých enzymů. Nedostatek chromu může způsobovat bolesti hlavy, podrážděnost, deprese, neklid a únavu.

Vápník

 

Je základním stavebním kamenem kostí a zubů, odpovídá za jejich tvrdost a pevnost. Zásadně ovlivňuje činnost svalů i výkonnost nervů, reguluje srážlivost krve a srdeční rytmus, snižuje vysoký krevní tlak a působí také jako prevence proti rakovině střev. Při nedostatku odebírá tělo vápník z kostí, a tím způsobuje osteoporózu, dochází tím také k poruchám nervové soustavy.

Jód

 

Je vitálním stopovým prvkem. Závisí na něm naše zdraví, krása, ale i inteligence nebo plodnost. Štítná žláza ho potřebuje k řízení veškerých metabolických pochodů. Jód zajišťuje energetický metabolismus, činnost nervové soustavy, udržuje zdravý stav pokožky a uplatňuje se při tvorbě důležitých hormonů. Nedostatek se projevuje mentálním deficitem.

Měď

 

Hraje rozhodující roli v produkci buněčné energie. Zrychluje redukci molekulárního kyslíku, je nezbytná pro syntézu ATP v mitochondriích. Je potřebná také pro tvorbu kolagenu a elastinu, a tím pro vytvoření silné a pružné pojivové tkáně, kloubů, šlach i vazů, cév i srdeční tkáně. Nedostatek vede k anémii a špatnému metabolismu cukrů.

Draslík

 

Odpovídá za správný průběh všech funkcí v lidském organismu. Zajišťuje pravidelný srdeční rytmus, správnou funkci ledvin. dobré trávení i svalový tonus. Umožňuje přeměnu krevního cukru na později využitelný glykogen. Je nezbytný pro celkovou stabilitu vnitřního prostředí. Nízká hladina draslíku bývá spojována s vysokým krevním tlakem, mrtvicí, srdečními potížemi i neplodností.

Beta karoten

 

Je zrojem vitaminu A, působí jako antioxidant, chrání před UV zářením. Má stimulační efekt na imunitní systém, brání rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Zpomaluje tvorbu vrásek a stárnutí pleti. Rakovinotvorné zplodiny umí zpracovat na méně toxické látky. Jeho potřeba je vyšší při práci s počítačem. Nedostatek vede k šerosleposti a celkovému oslabení imunity.

Zinek

 

Chrání buňky před oxidativním stresem. Zajišťuje zdravý zrak i stav kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Řízením hladiny testosteronu v krvi výrazně přispívá k dobré reprodukční i sexuální činnosti. Je důležitý pro imunitní systém, uplatňuje se při procesu dělení buněk, syntéze bílkovin a DNA. Nízká hladina zinku znamená nižší potenci a nezdravý vzhled kůže, ale i alergie nebo slabou imunitu.

Vitamin E

 

Poskytuje organismu silnou ochranu proti volným radikálům. Zlepšuje celkovou výkonnost a zpomaluje stárnutí organismu. Výrazně zlepšuje demratitidy, hydratuje kůži, pomáhá proti stařeckým skvrnám i roztřepeným vlasovým konečkům. Urychluje hojení ran. Nedostatečný přísun vitaminu E vede k poškození nervů, a tím ke špatné funkci svalů, sítnice i srdce.

Molybden

 

Účinný antioxidant, který podporuje dlouhověkost. Chrání tělo před vznikem rakoviny, artritidy a dny. Napomáhá při tvorbě červených krvinek a při přenosu kyslíku červenými krvinkami do buněk. Působí pozitivně na pohlavní aktivitu. Podporuje ukládání fluoru a zabudování vápníku do kostí a zubů. Nedostatek se projevuje anémií, zvýšenou kazivostí zubů i změnami v sexuální výkonnosti.

Selen

 

Hraje důležitou roli v boji proti volným radikálům, účinně blokuje rozvoj mnoha typů rakovin. Příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu, ochraňuje před šedým zákalem i degenerací žluté oční skvrny. Je obzvláště účinný proti herpes virům. Jeho nedostatek, typický při chorobách střevního traktu, zvyšuje riziko infarktu myokardu a může nepříznivě působit na vývoj plodu.

Železo

 

Pro organismus je důležité v první řadě jako stavební kámen hemoglobinu. Podílí se na transportu kyslíku do buněk i do svalových tkání, kterým dodává pružnost. Tím zlepšuje paměť, myšlení i celkovou výkonnost. K nedostatku železa dochází při zvýšeném krvácení, špatném stravování a vrozených poruchách, výsledkem je anémie spojená s únavou a slabostí.

Hořčík

 

Snižuje únavu a vyčerpání, zvyšuje výkonnost. Přispívá ke správné činnosti nervové soustavy, k dobrému stavu zubů, kostí i svalů. Pomáhá při opravách DNA. Moderní strava je na hořčík chudá, jeho nedostatek proto není vzácností. Nízké hladiny hořčíku byly zjištěny například u diabetiků. Projevují se depresí, migrénami, náchylností k zánětům i rychlou unavitelností.