KVALITA PODLOŽENÁ VÝZKUMEM

Při vývoji produktů Rays of beauty jsme se nechali inspirovat řadou vědeckých výzkumů a studií. Kromě prvotřídního týmu vědců nám byly právě tyto studie velkým pomocníkem při výběru toho nejlepšího složení.

KVALITA PODLOŽENÁ VÝZKUMEM

 

Při vývoji produktů Rays of beauty jsme se nechali inspirovat řadou vědeckých výzkumů a studií. Kromě prvotřídního týmu vědců nám byly právě tyto studie velkým pomocníkem při výběru toho nejlepšího složení.

VIDITELNÉ ÚČINKY

Elasticita kůže

 

Perorální suplementace specifických kolagenových peptidů má příznivé účinky na fyziologii lidské kůže (dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie).

 

Studie potvrzuje pozitivní vliv kolagenových peptidů na stav kožních buněk, konkrétně na zvýšení elasticity kůže po čtyřech týdnech užívání. Byl pozorován také pozitivní vliv na hydrataci pokožky, který však pro své uznání potřebuje větší vzorek statistických dat a tak jej studie přímo nepotvrzuje ale pouze zmiňuje jeho pozorování.

 

Oral supplementation of specific collagen peptides has beneficial effects on human skin physiology: a double-blind, placebo-controlled study

Ceramosidy a elasticita a hydratace kůže

 

Anti-age složky v péči o pleť.

 

Ceramosidy hrají významnou roli v hydrataci pokožky. Dvojitě zaslepená studie demonstruje, že při užívání denní dávky již od 30mg ceramosidů denně můžeme pozorovat po 15 dnech zlepšení hydratace kůže. 80% respondentů uvedlo zlepšení vzhledu své pokožky. Další studie poukazuje na fakt, že již po 15 dnech je možné měřit nárůst hydratace pokožky o 23% a po dvou měsících dokonce o 36%. Znatelná redukce vrásek byla pozorovatelná již po dvou týdnech a pružnost kůže se zlepšila o 18%. Po dvou měsících toto číslo vzrostlo na 26%.

Zvýšení kvality nehtů

 

Orální suplementace specifickými bioaktivními kolagenovými peptidy zlepšuje růst nehtů a snižuje příznaky křehkých nehtů.

 

Oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails.

Hydratace kůže

 

Účinek perorálního doplnění kolagenového peptidu na vlhkost kůže a dermální kolagenovou síť (důkaz z modelu ex vivo a randomizované, placebem kontrolované klinické studie).

 

Výsledky studie, ve které byl sledován vliv supplementace kolagenových peptidů do stravy na hydrataci a pružnost pokožky říkají, že již po 4 týdnech užívání byl pozorován pozitivní vliv kolagenových peptidů na hydrataci kůže a zvýšení obsahu kolagenu v kožních buňkách. Závěr studie hovoří o prokazatelně pozitivních vlivech kolagenu na příznaky stárnutí a tvorbu vrásek.

 

The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo‐controlled clinical trials

Vliv kolagenu na celulitidu

 

Doplněk stravy se specifickými kolagenovými peptidy má příznivý účinek na celulitidu (dvojitě zaslepená studie).

 

Studie popisuje vliv kolagenových peptidů na celulitidu u lidí s normálním a zvýšeným BMI. Dvojitě zaslepená studie potvrzuje pozitivní vliv kolagenu na celulitidu.

 

Dietary Supplementation with Specific Collagen Peptides Has a Body Mass Index-Dependent Beneficial Effect on Cellulite Morphology

 

 

 

 

 

 

 

KVALITA ŽIVOTA

Snížení bolestivosti kolen

 

Kolagenové peptidy zlepšují osteoartrózu kolene u starších žen (šestiměsíční randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie).

 

Šestiměsíční studie poukazující na zlepšení osteoartrózy kolen u žen v pokročilém věku. Již po třech měsících bylo viditelný první malý, ale prokazatelný vliv kolagenových peptidů na snížení bolestivosti kolen, ztuhlosti a celkové zlepšení pohyblivosti. Šest měsíců od začátku studie jasně prokazuje pozitivní vliv kolagenových peptidů na zdraví kolen.

 

Collagen peptides improve knee osteoarthritis in elderly women A 6-month randomized, double-blind, placebo-controlled study

Potlačení zánětů kloubů a zlepšení stavu vaziv v nich

 

Denní orální konzumace hydrolyzovaného kolagenu typu 1 je chondroprotektivní a protizánětlivá u myších posttraumatických osteoartritid.

 

Studie potvrzuje potlačení zánětu kloubů a zlepšení stavu vaziv v kloubech myší po pravidelném podávání hydrolizovaného rybího kolagenu.

 

Daily oral consumption of hydrolyzed type 1 collagen is chondroprotective and anti-inflammatory in murine posttraumatic osteoarthritis

Zlepšení pohyblivosti kloubů

 

Denní orální suplementace kolagenovými peptidy v kombinaci s vitamíny a dalšími bioaktivními látkami zlepšuje pružnost pokožky a má příznivý účinek na kloubní a celkové blaho.

 

Studie zabývající se vlivem doplňků stravy obsahujících bioaktivní kolagen z ryb na elasticitu a zdraví pokožky i pohyblivost kloubů.

 

Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing

Procesy v těle

 

Hydrolyzovaný kolagen zlepšuje metabolismus kostí a biomechanické parametry u ovariektomizovaných myší (studie in vitro a in vivo).

 

Studie poukazuje na důležitost kolagenu při strukturálních procesech v těle.

 

Hydrolyzed collagen improves bone metabolism and biomechanical parameters in ovariectomized mice: an in vitro and in vivo study.

PRO VĚTŠÍ RADOST ZE ŽIVOTA

 

Rays of Beauty působí blahodárně na vaši kůži, vlasy, nehty a všechny buňky v těle. Není to ale jediný benefit, který Vám nabízíme. Zjistěte více o našich klientských programech a čerpejte výhody.